MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Udany Maraton Ducha Gór

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Poniedziałek, 9 czerwca 2008, 15:33
Aktualizacja: 15:50
Autor: JEN
Fot. Archiwum
Z udziałem ponad stu zawodników odbył się w ubiegły piątek (6 czerwca) na trasach rowerowych w okolicach Szklarskiej Poręby zorganizowane po raz pierwszy zawody w kolarstwie górskim (MTB) pod nazwą: Maraton Ducha Gór.

Wyścig przebiegał po atrakcyjnych i zróżnicowanych trasach, na niektórych odcinkach wyznaczonych po raz pierwszy po raz pierwszy. Jednak zawodnikom najbardziej dokuczył podjazd Koralową Ścieżką, który okazał się klasyczną „ścianą płaczu”. Większość schodziła z roweru przed samym szczytem. Jednak mogli przy okazji dla złagodzenia wielkiego wysiłku podziwiać w pełnej krasie ośnieżony widok Śnieżnych Kotłów.

Zawodnicy chwalili sobie udział w tych zawodach i obiecali przyjazd w przyszły roku, bo Maraton Ducha Gór zaliczany jest do klasyfikacji Karkonosze Tour MTB i organizatorzy chcą, by wszedł na stałe do kalendarza wyścigów krajowych MTB.
Nie będzie to trudne, bo Szklarska Poręba ma dobre tradycje w tej dyscyplinie sportu. Wokół miasta jest bardzo dobrze oznakowanych ponad 150 km tras, a właśnie najnowszą jest właśnie 21 km pętla Maratonu Ducha Gór.

Wyniki Open

Giga - 70km

1. Dariusz Poroś 2:38:53,92. 2. Przemysław Szczucki 2:40:39,40, 3. Rafał Ignaczak 2:42:26,28

Mega - 49 km

1 Łukasz Pihulak 1:49:58,22, 2. Piotr Formicki 1:54:12,08, 3. Marcin Wróbel 2:01:46,32

Mini -28 km

1. Krzysztof Bełch 1:07:23,08, 2. Tomasz Stacinger 1:09:23,29, 3. Michał Jędrzejczak 1:11:44,83

Kategorie wiekowe

Giga - Elita -
1. D. Poroś – Wrocław, 2. P. Szczucki – Złotoryja, 3. R. Ignaczak - Jelenia Góra

Masters

1. Krzysztof Grzegorzewski– Poznań, 2. Bartłomiej Kubiak - Jelenia Góra, 3.
Mariusz Grzywniak - Murowana Goślina.

Junior

1. Mikołaj Jurkowlaniec – Wrocław,

Mega -Elita

1. P. Formicki – Kostrzyca, 2. Piotr Makarewicz - Jelenia Góra, 3. Tomasz Mach – Wałbrzych

Junior

1. Łukasz Pihulak, Wojciech Bochenek i Damian Reczuch – wszyscy Żary

Masters

1. M. Wróbel, 2. Armand Surwiło – Tychy, 3. Ireneusz Stermach – Wrocław

Mini - Elita
1. K. Bełch – Piechowice, 2. T. Stacinger – Wrocław, 3. Jarosław Łazaruk - Żary

Junior

1. M. Jędrzejczak – Żary, 2. P. Kaczmarczyk - Szklarska Poręba, 3. Daniel Oliwa - Szklarska Poręba

Masters

1. Paweł Kimbort - Szklarska Poręba, 2. Jacek Domowicz – Bolesławiec, 3. Piotr Lepka - Szklarska Poręba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bike Maraton 2020. Znamy kalendarz!

II liga: Trzecia porażka

Siedem krążków w Kozienicach

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~noch 10-06-2008 15:27
bardzo udana impreza! :) trasa fajna ;)
~Dubi 11-06-2008 9:17
Nie ma wyników kobiet...
~ble 11-06-2008 9:26
i wyniki juniorów na dystansie giga są niepełne!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mikołaj nie zawiódł

Zadecydował bilans setów...

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
786
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%