MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Udany debiut nowej imprezy triathlonowej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 września 2018, 23:55
Aktualizacja: 0:09
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
W sportowym kalendarzu imprez odbywających się w naszym regionie zadebiutował Seidorf Mountain Triathlon. Impreza ze startem przy Jeziorze Bobrownickim w Wojanowie i metą w Sosnówce zdecydowanie zasłużyła na piątkę, szczególnie, że uczestnicy mieli do pokonania 0,5 km pływania, 50 km rowerem i 5 km biegiem.

Jak zaznaczył zwycięzca imprezy, swój start potraktował treningowo, bowiem przygotowuje się do Mistrzostw Świata.

Lubie takie triathlony – nie typowo płaskie, tylko wymagające od zawodnika kreatywności, jazdy po górach, zjazdów. Do tego pogoda utrudniała rywalizację, więc umiejętności techniczne tego dnia i na tej trasie – przydały się – powiedział Michał Rajca, który przez 40 km jazdy rowerem nie uciekał, ale na podjeździe zaatakował i taktyka sprawdziła się, bowiem wypracował sobie przewagę, którą utrzymał w biegu.

Seidorf Mountain Triathlon to nowa impreza, więc cenne są oceny doświadczonych zawodników.

Biorąc pod uwagę, że to była pierwsza edycja to wielkie brawa dla organizatorów, bo stanęli na wysokości zadania. Były znaki na drodze, policja na wszystkich konfliktowych skrzyżowaniach, a na trasie biegowej znaki co 20-30 metrów, więc jestem pod wrażeniem – ocenił zwycięzca zawodów.

Do rywalizacji przystąpiło około 70 osób, organizatorzy liczą, że impreza będzie się rozwijać.
| Oprócz inwestycji pod nazwą Seidorf Mountain Resort, jesteśmy udziałowcami Centrum Sportów Sosnówka, które będzie budowało stoki narciarskie i chcemy czynnie uczestniczyć w życiu regionu, promowaniu sportu i aktywnego spędzania czasu – powiedział przedstawiciel Seidorf Apartamenty w Sosnówce.

Wyniki:

Mężczyźni:
1. Michał Rajca - czas: 2:08:21
2. Daniel Jakimiuk - 2:09:48
3. Paweł Jędrasiewicz - 2:10:40

Kobiety:
1. Aleksandra Jędrzejewska - 2:17:13
2. Sabina Rzepka - 2:26:08
3. Dorota Kuźma - 2:34:53

Znany jest już termin II edycji SMT - odbędzie się 31 sierpnia 2019 r.

Twoja reakcja na artykuł?

15
88%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Mają w nosie pieszych

Świetne występy i medale w Turku

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Majk 7-09-2018 21:46
Czy startował maciek myśków?znany podróżnik i kajakarz wysokogórski. Lokalny ninja.
~AN-NON-NIM-M 8-09-2018 0:16
Impreza MOŻE I F...A, ale Pan OrGaNiZaToR to tak zakłamany i obłudny człowiek (mowa rzecz jasna o super radnym B. Węgle-w-skim), że dla zasady ludzie startować nie powinni. Proponuję z dala od gościa. Słodkie oczka robi, a cwaniak jakich mało. UNIKAJCIE IMPREZ.
~ 13-09-2018 0:08
do: ~AN-NON-NIM-M (0:16)
Dziwi mnie tylko to ze osoba ,która pisze taki komentarz nie potrafi się ujawnić ze swoją torzsamoscia wydając taką opinie i stanąć twarza w twarz z organizatorem ! Wiadomo dlaczego ! Przybral taka formę tchórzostwa bo nie nie ma pojęcia o sporcie i takim wyzwaniu przed którym stanęli wszyscy uczestnicy ,ktorzy są zadowoleni co potwierdza ich opinia zamieszczona na stronie triathlonu . Gratuluje wszystkim co zdecydowali się podjąć walkę w udziale triathlonu a Organizatorowi gratuluje umiejętności zorganizowania tak fantastycznej imprezy na wysokim poziomie w regionie Karkonoszy
~Yrezi Rewor 8-09-2018 7:46
Rewelacyjne fotki... wspaniale oddają klimat i energię imprezy... Natomiast te nagrody (puchary) dzieło sztuki... Przepiękne!!!
~ 13-09-2018 0:20
do: ~Yrezi Rewor (7:46)
Podzielam opinie .Atmosfera ,nagrody i przepiękne statuetki .Swietna impreza Życzymy sobie takich więcej promując Karkonosze i ludzi co tworzą ten niesamowity klimat .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wystartowała gra miejska

W setne urodziny Tomaszewskiego

Milanos tuż za podium

Janowiczanki najlepsze w Sycowie

Złota Lucyna – rekordzistka

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
412
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%