Karpacz: Udany debiut APR SMS Karpacz

Sobota, 30 września 2017, 14:48
Aktualizacja: 17:17
Juniorki młodsze Akademii Piłki Ręcznej SMS Karpacz udanie zadebiutowały w rozgrywkach Ligi Dolnośląskiej. W sobotnim spotkaniu rozegranym w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu podopieczne Ihara Chebrova wysoko pokonały UKS Handball–28 Wrocław.

Szczypiornistki ze stolicy Dolnego Śląska tylko raz prowadziły w tym spotkaniu - w 2. minucie zdobyły gola otwierającego wynik, ale od 10. minuty, kiedy to na tablicy wyników było 3:3 - na boisku zdecydowanie dominowały zawodniczki prowadzone przez duet trenerski Ihar Chabrov (selekcjoner juniorskiej reprezentacji Białorusi) - Dilrabo Samadova (trenerka juniorek KPR-u). Ekipa z Karpacza zanotowała w pierwszej połowie znakomity okres gry - od stanu 6:4 powiększyły przewagę do 14:4, przed przerwą przyjezdne zdołały poprawić swój rezultat o jedną bramkę.

Po zmianie stron zespół złożony z reprezentantek Białorusi, Ukrainy, a także zawodniczek wypożyczonych z KPR-u Jelenia Góra oraz nowych nabytków APR SMS Karpacz, utrzymywał wysoka przewagę i końcówce meczu poprawił rezultat. Ostatecznie drużyna gospodarzy zwyciężyła 27:15 zaliczając udany debiut w rozgrywkach. - Wynik zrobiły niezły, ale przed nami sporo pracy, aby uporządkować grę. Dziewczyny trenują razem od miesiąca i brakuje zrozumienia, ale wiedzą nad czym mają pracować na treningach - powiedział po meczu Ihar Chabrov, trener APR-u.

Jak tłumaczy Artur Muckus z APR Karkonosze Karpacz, w tym roku klub postawił na juniorki młodsze i wycofano się z pomysłu udziału drużyny w rozgrywkach II ligi kobiet. - Na wszystko przyjdzie czas - powiedział A. Muckus, podkreślając dobrą współpracę z klubem z Jeleniej Góry, bowiem na zasadach wypożyczenia zespoły wymieniają się szczypiornistkami.

APR SMS Karpacz - UKS Handball-28 Wrocław 27:15 (14:5)