MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Udane urodziny "Gitarą i…"

Wiadomości: Region
Sobota, 14 lipca 2018, 10:43
Aktualizacja: Niedziela, 15 lipca 2018, 15:39
Autor: WAC
Fot. WAC
Wspólnym odśpiewaniem hymnu imprezy „Sielanki o domu” rozpoczęła się wczoraj (13.03) tegoroczna edycja „Gitarą i...”. W tym roku impreza obchodzi swoje trzydzieste urodziny.

„Gitarą i...” mimo upływu lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem miłośników dobrej muzyki z wartościowym tekstem. Mimo że z biegiem lat festiwal ewaluował i na imprezie poza piosenką typowo turystyczną i poetycką pojawiły się inne gatunki muzyczne, nic nie straciła ona na swojej jakości.

Jej znakami rozpoznawczymi nadal pozostają: rodzinna atmosfera dzięki, której wśród publiczności można było spotkać przedstawicieli wielu pokoleń, dobry dobór wykonawców oraz - co podkreślało wiele osób, które zdecydowały się przyjechać do Borowic - klimat sprzyjający obcowaniu z muzyką.

Od jakiegoś czasu organizatorem przeglądu jest gmina Podgórzyn i to wójt Mirosław Kalata dokonał jego otwarcia. Potem na scenie pojawiła się Wolna Grupa Bukowina. Zespół, który w tym roku obchodzi swoje 47. urodziny zabrał obecnych w podróż w krainę łagodności. Żywa legenda wykonała, odśpiewane wraz z publicznością swoje hity takie, jak: „Rzeka”, „Idą ulicami ludzie” czy też „Majster Bieda”. Nie zabrakło też przychylnie przyjętych przez widownię nowszych utworów grupy.

Kolejnym wykonawcą dnia był Ralph Kamiński. Jego bardzo energetyczny i klimatyczny koncert, w trakcie, którego artyście towarzyszył liczny zespół instrumentalistów, również porwał borowicką publiczność. Na koniec dnia wystąpiła znana, gównie jako wokalistka grupy „Sistars” lecz mająca również już spory dorobek solowy, Natalia Przybysz.

Dziś drugi dzień „Gitarą i...”. Od godz. 19.00 wystąpią: grupa „Pod Strzechą”, Nula Stankiewicz, która zaśpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej, Piotr Bukartyk oraz na finał „Raz, dwa, trzy”. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ruszyła procedura ws. referendum

"Cyklon" Semczuka – premiera książki 10 czerwca

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Natalia _P 14-07-2018 12:59
Mam nadzieję, że zaśpiewała piosenkę o unicestwieniu swojego płodu, który by jej zawadzał w za małym mieszkaniu. Dwoje dzieci to juz tlok, a co dopiero trzecie.
~Toy 14-07-2018 14:00
Porazka na całej lini,byłam ale kiepsko
~xxx 14-07-2018 22:38
Pierwszy raz byłam w Borowicach, wtedy jeszcze, na "Gitarą i piórem" 28 lat temu. Z dziećmi szłam szlakiem z Karpacza Górnego do Borowic. Było zimno ale klimatycznie, nie było nas wiele. Mam sentyment do tych pierwszych spotkań. W Karpaczu nie ma już takiej atmosfery, która była w Borowicach. Ten czas tak szybko biegnie, że... przegapiłam tym razem "Gitarą i ... ale teraz na you tube słucham Raz dwa trzy i jestem myślami z Borowicami.
~max 15-07-2018 1:19
Super impreza. Można się zapomnieć.
~Do Natalia_P 15-07-2018 2:36
Kolejna, która nie przeczytała całego wywiadu Natalii na temat aborcji. Najlepiej powielać to, co media wycięły z kontekstu. Przykre, że nawet nie ma zdjęć ani fragmentu video z jej występu - ale co się dziwić :) zaściankowa okolica zamiast docenić wspaniały dorobek artystyczny i talent woli wtrącać się w Jej życie prywatne. Prawdziwa polska cebula :). Koncert byłby na pewno lepszy, gdyby nie fatalne nagłośnienie (widać było, że Natalia i zespół mają problemy m.in. z odsłuchami, prosili ekipę nie raz, nie dwa o interwencję)... coś technicznym nie wyszło. Ale chłopaki i Natka zachowali profesjonalizm. Mi się podobało.
~miras60 15-07-2018 5:52
czas leci pamietam jak byłem na pierwszej edycji

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Letnie Koncerty Organowe w Krzeszowie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Będzie nowa biblioteka w Wojkowie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%