MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Udane starty pływaków Just Swim w Lubaniu

Wiadomości: Lubań
Poniedziałek, 26 marca 2018, 23:32
Aktualizacja: Wtorek, 27 marca 2018, 5:44
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Na pływalni w Lubaniu odbyły się XI Pływackie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza, w których wzięło udział aż 58 pływaków z Klubu Sportowego Just Swim Jelenia Góra.

W pierwszym dniu zmagań rywalizowali młodsi adepci pływania, czyli roczniki 2006 i młodsi. Pokreślić należy starty najmłodszych zawodników z roczników 2010/2011 - tj. Julian Woźny, Tymoteusz Krynicki, Konstanty Trusewicz i jego brat bliźniak Nikodem oraz kilku debiutantów: Janek Białożyt i Hubert Buratyński. Braciom udało się stanąć na podium, Nikodem wygrał konkurencję 25m stylem grzbietowym, a jego brat Kostek był drugi. W stylu dowolnym Kostek wywalczył trzecie miejsce, a Nikodemowi niestety spadły okularki i finiszował ostatecznie piąty. To nie koniec sukcesów pierwszego dnia zawodów. Olimpia Puszkiel wygrała konkurencję 50m stylem grzbietowym, Krystian Kasprzak był drugi na 50m stylem klasycznym i 50m stylem motylkowym, Julia Drewnik była trzecia na 50m stylem dowolnym i Agata Zapora też trzecia na 50m stylem klasycznym.

Drugiego dnia bezkonkurencyjny był Jakub Miliszkiewicz który w trzech swoich startach był trzy razy pierwszy: 100m stylem zmiennym, 100m stylem klasycznym i 100m stylem dowolnym. W tej ostatniej konkurencji uzyskał rewelacyjny czas 59.39. Została „złamana” zatem magiczna granica jednej minuty. Trzy medale tego samego dnia zdobył Wojciech Mynarski. Syn trenerki Just Swim, Agnieszki Gryckiej zdobył srebrny medal na 100m stylem zmiennym i dwa trzecie miejsca na 100m stylem motylkowym i 100m stylem grzbietowym. Dwa brązowe medale wywalczyła Pola Krygiel w konkurencjach 100m stylem dowolnym i 100m stylem motylkowym. Srebrny medal do kolekcji Just Swim dołożył Maciej Bordziłowski w konkurencji 100m stylem klasycznym.

O pechu mogą mówić nasze sztafety, które wywalczyły dwa czwarte miejsca - pierwszego i drugiego dnia zawodów. Należy dodać, że w klasyfikacji medalowej KS Just Swim wywalczył czwarte miejsce, zdobywając 17 medali (5 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych), pozostawiając w pokonanym polu takie teamy jak AZS AWF Wrocław czy Juvenia Wrocław. Kolejny sprawdzian dla naszych pływaków już niebawem, bo 7 i 8 kwietnia na własnym basenie podczas VII Karkonoskiego Pucharu Sprintu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Świętują Niepodległość

O rozpadających się górach

Radni KO przeciw kupcom?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~prymus 29-03-2018 22:26
Tak trzymać! Pływacka Jelenia Góra rośnie w siłę!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mikołajkowe zmagania siatkarskie

Motocykliści dla Niepodległej

Bieg Niepodległości

Apel Pamięci w SP 15

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
810
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%