Zalogowanych: 3

Lubań: Udane starty pływaków Just Swim

Niedziela, 13 kwietnia 2014, 14:10
Aktualizacja: 14:11
Drużyna MUKP Just Swim Jelenia Góra w składzie: Maksym Woźny, Jakub Miliszkiewicz, Dominika Książek, Urszula Rakucka, Weronika Jośko, Julia Słowik, Amelia Kowaliszyn, Natalia Stelmaszczyk, Alicja Kowalska, Monika Kopczyńska, Igor Wertepny, Joanna Drozd, Klaudia Owsianka, Michał Stelmach, Paweł Jędrzejczyk, Oskar Jędrzejczyk Wojtek Mynarski, Angelika Banach i Martyna Zawadzka wystartowała w zawodach pływackich organizowanych w Lubaniu.

W pierwszym dniu zmagań zawodnicy rywalizowali w konkurencjach: 50m stylem grzbietowym, 50m stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym oraz w "mieszanej sztafecie" 4x50m. W konkurencji 50m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym rocznika 2005 i młodsi Maksym Woźny nie miał sobie równych i aż dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium, co w klasyfikacji generalnej pozwoliło mu wywalczyć tytuł "Najlepszego pływaka". W tej samej kategorii wiekowej na dystansie 50m stylem dowolnym Dominika Książek wywalczyła złoty medal, a na dystansie 50m stylem grzbietowym uplasowała się na 6. miejscu, natomiast Ula Rakucka poprawiła swoje rekordy życiowe. Należy również wspomnieć o tym, iż Dominika dzięki rezultatom jakie uzyskała zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wśród chłopców rywalizujących na dystansie 50m stylem motylkowym oraz 50m stylem dowolnym w kategorii wiekowej 10-latków Jakub Miliszkiewicz wywalczył dwukrotnie srebrny medal. Tego dnia z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Alicja Kowalska, która na dystansie 50m stylem grzbietowym wywalczyła srebrny medal do swojej kolekcji. Do równie udanych startów zaliczamy występy: Amelii Kowaliszyn, Natalii Stelmaszczyk, Moniki Kopczyńskiej, Weroniki Jośko oraz Juli Słowik, które godnie reprezentowały klub MUKP Just Swim Jelenia Góra na dystansach 50m stylem grzbietowym i dowolnym poprawiając swoje rekordy życiowe.

- Bardzo mnie cieszy świetna dyspozycja młodszych zawodników klubu ich rzetelność i systematyczność w pracy na treningach, czego dowodem są medale na tych zawodach - podkreśla trener Andrzej Jaworski.

Drugiego dnia rywalizacji nasi starsi zawodnicy mieli możliwość sprawdzić się na dystansach: 100m stylem motylkowym, 100m stylem klasycznym, 100m zmiennym, 50m stylem dowolnym oraz w sztafecie mieszanej 4x50m. Tego dnia do udanego występu można zaliczyć starty Michała Stelmacha, który uzyskał 3. miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym oraz Joanny Drozd w konkurencji 100m stylem klasycznym, która również uplasowała się na 3. pozycji.

- Zawody w Lubaniu stanowiły dla Igora Wertepnego, Joanny Drozd, Klaudii Owsianki, Michała Stelmacha, Pawła Jędrzejczyka, Oskara Jędrzejczyka, Wojtka Mynarskiego, Angeliki Banach i Martyny Zawadzkiej punkt kontrolny, który pozwoli określić na jakim etapie formy są w przygotowaniu do przyszłych startów głównych. Każdy z zawodników poprawił swoje rekordy co bardzo nas cieszy i wróży optymistycznie na przyszłość - mówi trener Marcin Binasiewicz.

Dobra zabawa oraz rywalizacja fair play nie opuszczały naszych wychowanków tego dnia. Po tych małych i dużych sukcesach jakie zawodnicy odnotowali na swych kontach czas wracać do ciężkiej pracy. Życzymy dalszych sukcesów...