MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Udane serwy na peryferiach

Wiadomości: MYSŁAKOWICE
Środa, 6 sierpnia 2008, 12:14
Aktualizacja: 14:20
Autor: Ania
Fot. Ania
Dla mieszkańców i dla turystów gmina wybudowała korty tenisowe w Mysłakowicach. Oficjalnie otwarte miesiąc temu, już zdobyły popularność wśród mieszkańców gminy.

Miłośników tenisa do Mysłakowic przyciąga zwłaszcza niska cena - 3 zł za godzinę, podczas gdy w Jeleniej górze godzina kosztuje od dwunastu do osiemnastu zł. Magdalena Taurogińska, inspektor ds.Unii Europejskiej urzędu gminy wyjaśnia, że może ona ulec zmianie po ostatecznym rozliczeniu projektu. Na razie sporym mankamentem jest nieduża ilość rakiet dostępnych w wypożyczalni. Więcej sprzętu zostanie kupione gdy korty zaczną przynosić większe wpływy.

- Jak do tej pory koszty eksploatacji są większe od uzyskiwanych wpływów, dlatego nie możemy zakupić nowego sprzętu, ale liczymy na to, że wkrótce inwestycja się zwróci i wyposażymy korty w nowe rakiety – mówi Magdalena Taurogińska.

Na wybudowanie kortów tenisowych gmina dostała 96 911,07 zł dofinansowania z Unii Europejskiej, a resztę pokryła własnymi pieniędzmi. Przez pięć najbliższych lat nie będzie mogła na nich zarabiać. Jest to jeden z warunków narzuconych przez UE. Obiekt ten ma służyć tzw. dobru publicznemu i nie konkurować z przedsięwzięciami komercyjnymi. Gmina planuje turnieje tenisa ziemnego, w których będzie konkurować młodzież polska, czeska i niemiecka.

- Korty tenisowe to bardzo dobra inwestycja, wydaje mi się jednak, że młodzież korzysta z nich rzadko, być uda się ją jakoś zachęcić - mówi Zygmunt Dolatowski, trener Dolnośląskiego Miejskiego Tenisowego Klubu Sportowego „Spartakus” w Jeleniej Górze i mieszkaniec Mysłakowic.

Korty czynne są od godziny 10. do 20. i przy słonecznej pogodzie zawsze jest pełne obłożenie. - Prawie cały czas korty są zarezerwowane, ludzie dzwonią i umawiają się na konkretne godziny - mówi Lesław Kieloch, pracownik obsługujący obiekt.

Obiekt otwarty będzie do końca października. Wszystko zależy jednak od warunków atmosferycznych i pierwszego opadu śniegu. W przyszłym roku rozpoczęcie sezonu nastąpi prawdopodobnie pierwszego kwietnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jelonków trochę mniej

Coraz więcej w mieście stojaków dla rowerów

Identyfikacja wizualna

Komentarze (1) Dodaj komentarz

ela4455 7-08-2008 22:39
szkoda, że dzieci z Mysłakowic nie mogą pograc za darmo w okresie wakacji!! ach ta Unia!!! mogli by wyremontowac jeszcze stadion z żużlu na,którym nie ma jak pobiegac, nie ma skoczni w dal itp., zastanówcie się nad tym radni!!! Sport to Przyszłośc!!!! by nasze dzieci nie szlajały się po ulicy i rozwalały śmietników!!! zastanówcie się???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%