MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Udane rajdowe zakończenie sezonu

Wiadomości: Czechy
Środa, 7 października 2009, 10:01
Aktualizacja: Czwartek, 8 października 2009, 13:13
Autor: ahawer
Fot. archiwum prywatne
W dniach 3–4 października została rozegrana kolejna eliminacja Volneho Poharu, " XIII Rallye Svetla ". Zawody odbyły się w miejscowości Světlé nad Sázavou około 30 km na południe od Pardubic. 12 odcinków specjalnych o łącznej długości 114km spowodowały, że na liście startowej pojawiły się nazwiska pierwszoligowych zawodników czeskich.

Nie zabrakło tez akcentu polskiego i tak nasz kraj reprezentowały dwie załogi: Robert Szulczyński/Adam Jaros i Tomasz Ważyński/Marcin Martyński, startujący w klasie A3. Niestety załoga Ważyński/Martyński, odpadła po pierwszym dniu rajdu z powodu awarii silnika.

Bardzo szczęśliwie zakończył się dla nas ten sezon, ponieważ w ostatnim rajdzie zajęliśmy 2 miejsce w swojej klasie i 6 w klasyfikacji generalnej co dało nam na koniec sezonu 3 miejsce w klasie A3. Pierwsze miejsce przegraliśmy o kilka sekund i to w dodatku po własnym błędzie, ponieważ „przestrzeliliśmy” jedno ze skrzyżowań ale satysfakcja jest o tyle większa, że na nieznanych trasach udało nawiązać się walkę z czołówką, która ściga się po tych odcinkach od 2006r i większość zna je jak własną kieszeń. – opowiedział Jelonce Robert Szulczyński.

Walka trwała do ostatniego odcinka, przez cały rajd różnice między pierwszą piątką w klasie A3 były minimalne i co odcinek trwała zamiana między miejscami. Dodatkową niespodzianką było to, że kilka odcinków udało się naszej załodze wygrać z mocniejszymi lancerami evo9. Wszystko przebiegło bez większych przygód poza pękniętym kolektorem wydechowym na dwóch ostatnich odcinkach, jednak nasi rywale mieli mniej szczęścia, ponieważ z rajdu odpadła ponad połowa załóg.

Podsumowując był to dla załogi Robert Szulczyński/Adam Jaro bardzo udany sezon, pomimo małej ilości startów - na więcej nie pozwoliły finanse. Miejmy nadzieję, że na przyszły rok uda uzbierać się większy budżet, który pozwoli wystartować polskim ekipom w dłuższym i jeszcze bardziej wymagającym cyklu, jakim jest Rally Cup odbywający się również w Czechach.

Robert pragnie podziękować przede wszystkim swojemu ojcu za pomoc w przygotowaniach i serwis, pilotowi Adamowi Jarosowi za świetnie wykonaną robotę na „prawym” i pomoc w startach oraz sponsorom, bez których jego starty nie byłyby możliwe: Pizza Bar Diavolo, Muzeum Ziemi Juna Minerals, Hotel Diament oraz stacje paliw Muller oraz wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu przyczynili się do tego sukcesu.

Dla fanów rajdów przygotowaliśmy do obejrzenia filmik:

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmieci przy drodze na Perłę Zachodu

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~07 7-10-2009 10:58
szybki odcinek...
~aja 7-10-2009 12:09
gratuluję braku stłuczki;]
~slick 7-10-2009 20:57
Brawo chopaki...!!!! Gratulacje.... za wynik i wypięcie się na PZM-ot..... ;-)
~fanka11 7-10-2009 21:01
a gdzie bułka wielki pilot rajdowy z Jeleniej? Czyżby był za cienki z niego leszcz by startował? heheh bułka jest cienki:d gratulacje dla ekipy reprezentującej .... a Pan bułka hmmm niech skończy tą zabawę bo z niego za cinki leszcz!!!!
~do fanki11 7-10-2009 22:10
Osobiście nie znam Buły... jednak ten sport jest moją największą pasją w życiu!!! Dlatego dobrze wiem jak "gorąco" jest na prawym... trzeba mieć jaja aby odnaleźć się w rajdówce na osie, między "baobabami" więc schowaj sobie kobieto (zakompleksiona) swoje wywody w ... buty!!! Jestem pewien, że posr... byś się po pierwszym kilometrze oesowej jazdy w rajdówce... więc pozostań dalej w swoim świecie tipsów i różowych coś tam... coś tam... Pozdrowienia i gratulacje dla Rajdowców!!!
~Adam420 8-10-2009 10:15
do fanki 11 Tak dla informacji to Bułka startuje dzis w Rajdzie Dolnośląskim.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Czyżby Andrzej Duda?

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Spragnieni rywalizacji wrócili na tor w Siedlęcinie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
631
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%