Zalogowanych: 32

IV liga: Udane otwarcie sezonu Olimpii

Niedziela, 16 sierpnia 2015, 23:21
Aktualizacja: 23:24
Po trzy punkty na inaugurację sezonu w IV lidze dolnośląskiej sięgnęli piłkarze Olimpii Kowary. Zespół dowodzony przez Aleksieja Tiereszczenko pokonał na wyjeździe 3:1 spadkowicza z III ligi Bielawiankę Bielawa.

Mecz rozpoczął się po myśli gości z Kowar, którzy prowadzenie objęli już w 5. minucie spotkania. Damian Chajewski zacentrował piłkę w pole karne, a tam najlepiej spisał się Mateusz Zatylny pokonując golkipera miejscowych. Kowarzanie mieli swoje szanse na podwyższenie prowadzenie, ale zamiast tego obserwowaliśmy gola do szatni w wykonaniu Mateusza Szuszwalaka i zrobiło się 1:1. Po zmianie stron Olimpia dopięła swego przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Mateusza Zatylny znów zamykając dośrodkowanie Damiana Chajewskiego, a rezultat meczu na 3:1 ustalił w 90. minucie Daniel Gałach wykorzystując sytuację jeden na jednego z bramkarzem rywali.

Bielawianka Bielawa - Olimpia Kowary 1:3 (1:1)

Bielawianka: Morasz, Chrapek, Tyc, Łaski, Szydłowski, Lechocki, Jasiński, Chmielewski (67' Mroczek), Chęcinski, Szuszwalak

Olimpia: Bursacki, Malarowski, Smoczyk, Nowiński, Chajewski, Bębenek, Szujewski (60' Han), Gałach (90' Kędzierski), Omeljanienko (63' Krupa), Zatylny, Baszak