Zielona Góra: Udane eliminacje dla zawodników MKL 12

Środa, 11 czerwca 2008, 15:13
Aktualizacja: 15:15
Autor: JEN
Bardzo dobrze wypadli w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) juniorów młodszych w lekkiej atletyce zawodnicy MKL 12 Jelenia Góra
zajmując tam między innymi trzy drugie miejsca i bardzo dobre wyniki.

Srebrne medale zdobyli: Maciej Popławski w skoku wzwyż (185 cm), Marcin Pawłowski w trójskoku (12,91 m) i Mateusz Kołodziejski w biegu na 400 m ppł. - 56,70 s.

Dobre wyniki osiągnęli poza tym dwaj zawodnicy, którzy zajęli czwarte miejsca: Mateusz Kołodziejski w biegu na 400 m (51.36 s) i Marcin Pawłowski w skoku w dal (6,31 m), a rekordy życiowe ustanowili: Tomasz Topczewski w biegu na 100 m (12,01 s) i Jakub Wieczorkiewicz w rzucie dyskiem (37, 21m).

Natomiast w meetingu lekkoatletycznym juniorów dobry wynik zanotował w skoku w dal Marcin Kwiatkowski (6,73m).

Jak powiedział trener MKL 12 – Marek Przeorski pierwsza trójka, która zdobyła „srebra” ma już uzyskała swoimi wynikami minimum, jakie należy osiągnąć, by wziąć udział w finale OOM, które odbędą się w Bydgoszczy w 25-27 sierpnia.

Reszta zawodników MKL 12 ma na to szansę w kilku zawodach, które odbędą się jeszcze przed finałami OOM. Najbliższe już we Wrocławiu 14 czerwca na obiektach Stadionu Olimpijskiego.