MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 27 maja
im. Jana, Juliusza

Udana zbiórka zachełmian

Wiadomości: Zachełmie
Poniedziałek, 18 marca 2019, 6:13
Aktualizacja: Wtorek, 19 marca 2019, 13:27
Autor: WAC
Fot. użyczone
Sukcesem zakończyły się starania społeczników ze Stowarzyszenia Karkonoskie Zachełmie, którzy poprzez zbiórkę na portalu Polak Potrafi zgromadzili brakujące 30 tysięcy złotych na wyposażenie nowo powstającego Centrum Dziedzictwa i Aktywności Twórczej "Stara Remiza".

Przypomnijmy. Stowarzyszenie Karkonoskie Zachełmie musiało pilnie znaleźć 30 tysięcy złotych na sprzęt do tworzonego Centrum Dziedzictwa i Aktywności Twórczej "Stara Remiza". Najmniejsze centrum kultury w Polsce, jak mówią o swoim pomyśle społecznicy z podkarkonoskiej wsi, ma działać w dawnej remizie strażackiej. Na jej remont Stowarzyszenie dostało 200 tysięcy złotych dotacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Niestety procedury mające wyłonić wykonawcę prac trwały na długo, a trendy na rynku usług budowlanych w międzyczasie uległy zmianom, że otrzymanego wsparcia nie wystarczyło na część prac budowlanych i zakup wyposażenia: multimedialnych ekranów dotykowych, sprzętu rtv, stołów i krzeseł.

Sytuacja stała się podbramkowa, bo gdyby społecznicy z Zachełmia nie znaleźli brakującej kwoty, Urząd Marszałkowski mógłby się domagać zwrotu całego wsparcia. Na szczęście do tego nie dojdzie, gdyż środki udało się znaleźć poprzez zbiórkę na portalu Polak Potrafi. Większość kwoty pochodziła od wielu darczyńców, a resztę dołożył sponsor.

Prace przy remizie powoli zmierzają ku końcowi. Obecnie trwa układanie tynków zewnętrznych. Przed remizą powstaje też miejsce do parkowania. Wkrótce na stropie nad częścią poddasza pojawi się drewniana konstrukcja wieży. Wcześniej wykonano szereg prac we wnętrzu budynku, między innymi na ścianach ułożone zostały regipsy, zamontowano też instalację elektryczną i wodociągową, maty grzewcze, wstawiono też okna i drzwi.

Twoja reakcja na artykuł?

20
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
3
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Pociągiem do Karpacza, ale także do Legnicy?

Urząd Marszałkowski przejmuje linię kolejową do Świeradowa Zdroju

Tegoroczne Dni Wlenia odwołane

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 18-03-2019 15:26
Maty grzewcze , energia drożeje czy stać ich będzie na opłaty
~Zachełmiak 22-03-2019 2:50
Na te parę zimowych weekendów nie ma sensu budować kotłowni lub robić odwierty, by ogrzać 25 m2. Na 2k kWh energii elektrycznej spokojnie wystarczy 5-7 składek członków SKZ lub dochód ze sprzedaży produktów regionalnych. Dzięki za troskę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Konkurs „Moja Rodzina”  

Koncert charytatywny online dla rodzeństwa

Moja Fundacja wspiera domy dziecka

Skwer Radiowej Trójki przetrwa?

Podwójna moc z Pilchowic

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
523
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
4%