Zalogowanych: 12

II-liga koszykarzy: Udana pogoń Sudetów

Sobota, 16 listopada 2013, 21:01
Aktualizacja: Niedziela, 17 listopada 2013, 20:36
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra przez większość meczu gonili wynik w rywalizacji z Pogonią Prudnik, by w decydującej kwarcie objąć prowadzenie i nie oddać do już do końcowej syreny. Sudety pokonały Pogoń 72:62.

Na początku spotkania obie ekipy toczyły wyrównany bój zakończony remisem po pierwszej kwarcie. W drugiej odsłonie goście wykorzystali chwilową niemoc Sudetów odskakując do przerwy na 31:39. W trzeciej kwarcie jeleniogórzanie nadal nie byli w stanie dogonić prudniczan, ale w decydującej "ćwiartce" wrzucli piąty bieg i w 35. minucie objęli prowadzenie 59:58 dzięki celnej "trójce" Kozaka. Kolejne minuty to już zdecydowana przewaga podopiecznych Artura Czekańskiego, którzy wygrali ostatecznie 72:62 i z dorobkiem 5 zwycięstw i 2 porażek zajmują trzecie miejsce w tabeli II-ligi gr.B.

Następne spotkanie Sudetów już w najbliższą środę (20.XI), w hali przy ul. Sudeckiej zobaczymy starcie braci Niesobskich, bowiem do Jeleniej Góry w ramach 3.rundy Intermarche Basket Cup przyjedzie pierwszoligowe WKK Wrocław.

KS Sudety Jelenia Góra - Pogoń Prudnik 72:62 (18:18, 13:21, 17:16, 24:9)

Sudety: Niesobski 24, Kozak 12, Raczek 11, Wilusz 10 (12 zbiórek), Czech 9 (13 zbiórek), Ostrowski 4, Minciel 2, Drąg.
Pogoń: Kucia 14, Stalicki 10, Pawłowski 9 (18 zbiórek), Cichoń 8, Leszczyński 7, Moczulski 7, Chmielarz 5, Bolibrzuch 2, Kotyza