Czytających: 9552

Superliga: Udana inauguracja roku w wykonaniu KPR–u, Piotrcovia odprawiona z kwitkiem

Sobota, 7 stycznia 2012, 21:20
Aktualizacja: Niedziela, 8 stycznia 2012, 16:18
Szczypiornistki KPR–u wzięły rewanż na rywalkach za porażkę 24:34 w pierwszej części sezonu zasadniczego PGNiG Superligi. Jeleniogórzanki pokonały na własnym terenie Piotrcovię Piotrków Trybunalski 29:25.

Od początku starcia nasze dziewczyny były niezwykle skoncentrowane mając tylko jeden cel – zwycięstwo. W efekcie podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak szybko wyszły na kilkubramkowe prowadzenie, wygrywając w 11. minucie meczu 9:4. Rywalki poprawiły nieco skuteczność w ataku i kilka minut później zbliżyły się na dystans trzech bramek (13:10 dla gospodyń). Końcówka pierwszej odsłony należała już zdecydowanie do jeleniogórzanek, które na przerwę schodziły prowadząc 17:10. Po zmianie stron KPR kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie nie pozwalając przyjezdnym na zbyt wiele. Ostatecznie szczypiornistki ze stolicy Karkonoszy pokonały we własnej hali Piotrcovię Piotrków Trybunalski 29:25. Najskuteczniejszą zawodniczką jeleniogórskiego zespołu była Marta Dąbrowska, autorka dziesięciu bramek. Po tej wygranej nasz zespół wciąż plasuje się na dziewiątej pozycji, jednak do wymarzonej „ósemki” brakuje nam tylko punktu.

KPR Jelenia Góra - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 29:25 (17:10)