MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Udana impreza miłośników miodu

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 20 września 2015, 19:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 września 2015, 13:50
Autor: Karolina Matusewicz
Fot. Karolina Matusewicz
W weekend (19–20.09) na Placu Piastowskim w Cieplicach odbywały się XVI Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie, które każdego roku przyciągają pszczelarzy i wielbicieli miodu, a także handlowców i wystawców z Polski, Czech i Niemiec.

Impreza ma na celu nie tylko popularyzowanie produktów pszczelich, ale jest także okazją do wymiany praktycznej i teoretycznej wiedzy przez pszczelarzy z Polski, Czech i Niemiec.

W sobotę pogoda dopisała uczestnikom. Wielu pszczelarzy, mieszkańców, turystów i kuracjuszy przemierzało Plac Piastowski. Liczne stoiska handlowe oferowały różne rodzaje miodów i inne wyroby pszczelarskie, a także rękodzieło, zdrową żywność oraz alkohole. W niedzielę, choć było chłodniej i przelotnie padało, cieplicki deptak nie świecił pustkami.

Podczas imprezy nie zabrakło okazji do degustacji miodów, których całą gamę oferowali pszczelarze. Akacjowe, lipowe, z terenów leśnych, malinowe, gryczane i wiele innych czekało na nabywców. Każdy mógł się dowiedzieć, jakie właściwości ma dany rodzaj miodu i na jakie dolegliwości warto go stosować.

Osoby zajmujące się pszczelarstwem miały okazję do wymiany doświadczeń i zakupu profesjonalnego sprzętu pszczelarskiego, uli, a nawet słoików i etykiet.

Imprezę uświetniły swoimi występami zespoły muzyczne i folklorystyczne, m.in. „Jeleniogórzanie”, „Wojcieszowianie” i „Złote nutki” z Przedwojowa. Koncerty te były atrakcją zwłaszcza dla kuracjuszy, którzy dzięki nim mieli okazję do poznania lokalnego folkloru i twórczości mieszkańców regionu.

Z okazji tego święta pszczelarzy, w niedzielę o godzinie 10.00, w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Cieplicach odbyła się uroczysta msza, której przewodniczył kapelan pszczelarzy diecezji legnickiej – ks. Czesław Misiewicz. Oprawę muzyczną mszy uświetniła orkiestra dęta.

Organizatorem imprezy był Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze, a patronat objęło Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

50–lecie parafii w Bolesławcu

Promowanie zabytków techniki

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~jaro1 20-09-2015 21:15
Wszystko pięknie ale nastąpił jeden zgrzyt - przekręt na loterii fantowej. Obserwowaliśmy taką sytuację. Po wykupieniu wszystkich losów znalazł się dziwnym trafem los z nagrodą główną jaką był słój 2,7 kg miodu. A godzinę wcześniej osoby prowadzące loterię wróciły z kościoła. Nic w tym naszym kraju nie może odbyć się uczciwie. Wstyd, jeszcze raz wstyd. Organizatorzy przeprowadźcie rozmowę z tymi osobami, żeby nie psuli oceny tej imprezy na przyszłość.
~Tadeosz Góra 20-09-2015 21:32
Wstyd koljna loteria kolejne przekrenty. Prokurator powinien sie tym zainteresowac.
rymcycymcy 20-09-2015 23:02
| ~jaro1 | ...a teraz spokojnie i ze zrozumieniem przeczytaj co zabełkotałeś ! :)
~ 21-09-2015 9:07
Piękne, słodko, cudnie. A zapiekanki palce lizać :)
~zaboberek 21-09-2015 9:12
do ~jaro~ Nie rozumiem o co chodzi z tym słojem miodu.Czy on się gdzieś zgubił?O jaki przekręt chodzi?A może zbyt długo degustowałeś te miody pitne?
~analityka 21-09-2015 10:16
Nareszcie po kilku latach impreza zaczyna nabierać właściwej rangi i poziomu, bo to co robiono ostatnimi laty było cienkie jak cienki Bolek. Chyba korzystnie wpływa na to zmiana kierownictwa RZP.
~do ~analityka 21-09-2015 16:33
czyżbys był z obecnej świty która teraz "rządzi" w RZP? raczej- nie inaczej!!! Za rządów poprzedniego Prezesa imprezy zawsze były na najwyższym poziomie. Nie oceniaj skoro nie wiesz. A po drugie jeśli jesteś taki mądry ( mądro- głupi), to trzeba było się wtedy zaangażować do pracy (wolontariusze byli zawsze mile widziani do pomocy) a nie krytykować ludzi którzy oddali swoje serce, poświęcili się dla RZP. Nie wiesz- nie zabieraj głosu i nie wygłaszaj swoich mądrości zwanych wypocinami!!!!
~fdvgd 21-09-2015 16:56
Wydaję mi się że imprezy jak były w parku 10 lat temu było wszystko przyjemniejsze i lepiej zorganizowane niż teraz.
~Tuiteraz 22-09-2015 7:03
Jestem na tej imprezie co roku.Faktycznie coraz gorsza impreza ale to nie przeszkadzało prominentom ,którzy wiedzą o miodzie tyle co ja a zapełnili szczelnie pierwsze rzędy widocznie z powodów kampanii przedwyborczych.No i nie było ks. J.Steca, który się już całkiem obraził,że msza nie u niego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Areszt za brutalne pobicie

Nabór wniosków do 300+  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1417
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%