MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Udana aukcja w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 maja 2018, 9:42
Aktualizacja: Czwartek, 24 maja 2018, 8:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Galeria BWA w Jeleniej Górze, która była gospodarzem pierwszej w mieście aukcji dzieł sztuki lokalnych artystów, podsumowała efekty przeprowadzonej w minioną sobotę (19.05) akcji. Udało się sprzedać dzieła za łączną kwotę 28 tysięcy złotych.

Podczas licytacji udało się sprzedać 22 dzieła za łączną kwotę 28 tysięcy złotych, z czego większość środków trafi do samych artystów. - Jesteśmy bardzo zadowoleni. Wszyscy pracownicy byli bardzo dobrze zorganizowani. Mankamentem jest dość mała liczba kupujących, ale i tak nie było źle - powiedziała Joanna Mielech, kierowniczka Działu Wystaw Galerii BWA, która to placówka wzbogaci się o 2,8 tys. zł. Jak ustalono wcześniej, 10 proc. zebranych środków trafi do BWA, 5 proc. do Rotary Club Karpacz-Karkonosze (organizatora aukcji), a 85 proc. do twórców licytowanych prac. - Środki przeznaczymy na działalność statutowo-organizacyjną, być może uda się kupić komputer - zdradziła Joanna Mielech, która zapowiada kolejną aukcję na późną jesień.

Podczas sobotniego spotkania najdrożej sprzedano obraz Kamili Krzyżaniak, młodej artystki (5 tys. zł), a także dzieła Dariusza Milińskiego (za 4 i 3 tys. zł). Prace, które się nie sprzedały wrócą do ich autorów.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jasna strona gier – w BWA

Stop marginalizacji średnich miast

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Głosowisko w MDK "Muflon" – zapisy

Spotkanie autorskie z Danutą Sadownik

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Ulica Tabaki gotowa

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
712
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%