MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Udana aukcja w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 maja 2018, 9:42
Aktualizacja: Czwartek, 24 maja 2018, 8:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Galeria BWA w Jeleniej Górze, która była gospodarzem pierwszej w mieście aukcji dzieł sztuki lokalnych artystów, podsumowała efekty przeprowadzonej w minioną sobotę (19.05) akcji. Udało się sprzedać dzieła za łączną kwotę 28 tysięcy złotych.

Podczas licytacji udało się sprzedać 22 dzieła za łączną kwotę 28 tysięcy złotych, z czego większość środków trafi do samych artystów. - Jesteśmy bardzo zadowoleni. Wszyscy pracownicy byli bardzo dobrze zorganizowani. Mankamentem jest dość mała liczba kupujących, ale i tak nie było źle - powiedziała Joanna Mielech, kierowniczka Działu Wystaw Galerii BWA, która to placówka wzbogaci się o 2,8 tys. zł. Jak ustalono wcześniej, 10 proc. zebranych środków trafi do BWA, 5 proc. do Rotary Club Karpacz-Karkonosze (organizatora aukcji), a 85 proc. do twórców licytowanych prac. - Środki przeznaczymy na działalność statutowo-organizacyjną, być może uda się kupić komputer - zdradziła Joanna Mielech, która zapowiada kolejną aukcję na późną jesień.

Podczas sobotniego spotkania najdrożej sprzedano obraz Kamili Krzyżaniak, młodej artystki (5 tys. zł), a także dzieła Dariusza Milińskiego (za 4 i 3 tys. zł). Prace, które się nie sprzedały wrócą do ich autorów.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Fajfy cieplickie i rodzinne warsztaty z Przystanią Twórczą

Festiwal Silesia Sonans wystartował

Na finał Silesii Sonans Robert Bachara

Trwa "Davos" w Karpaczu

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Wandale kontra naukowcy

Zygzakiem po ulicy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
579
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%