MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Udało się... dzieci szczęśliwe!

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 czerwca 2020, 10:01
Aktualizacja: Środa, 3 czerwca 2020, 15:21
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W trudnym czasie, kiedy wielu przedsiębiorców i organizacji boryka się z kłopotami finansowymi, znaleźli się ludzie otwartych serc, którzy wsparli akcję jeleniogórskiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Wczoraj (1.06) z okazji Dnia Dziecka podopieczni związku zawitali do Muzeum Karkonoskiego, gdzie czekały na nich warsztaty i prezenty.
To trudny okres dla firm i stowarzyszeń. Co roku otrzymywaliśmy wsparcie na dzień dziecka od różnych firm i instytucji. Niestety w tym roku one same potrzebowały pomocy i nie mogły nas wesprzeć. Stanąłem przed trudną sytuacją i nie wiedziałem, czy w ogóle paczki zostaną przygotowane - wspomina o trudnościach w przygotowaniu prezentów Tomasz Żylewicz, wiceprezes jeleniogórskiego koła Polskiego Związku Niewidomych.
Wystosowałem apel w mediach społecznościowych i spotkał się on z bardzo dużym odzewem. Otrzymaliśmy prezenty nie tylko z Kotliny Jeleniogórskiej, ale także z Torunia czy Warszawy. Włączył się też jeleniogórski WORD (przekazując bidony i kamizelki odblaskowe dla dzieci), Muzeum Karkonoskie również się włączyło, angażowali się pracownicy i dyrekcja głównego muzeum oraz naszego oddziału ze Szklarskiej Poręby - wymieniał T. Żylewicz.

Podczas spotkania w Muzeum Karkonoskim dzieci przy pomocy rodziców wzięły udział w kolorowych warsztatach, po czym otrzymały prezenty.

Dzień 1 czerwca zawsze obchodzimy z radością, a nasi dzisiejsi goście są szczególni, bo to młodzi mieszkańcy naszego miasta i powiatu, których dotknęła choroba. Staramy się, aby w ten piękny czerwcowy dzień było im równie słonecznie, jak innym dzieciom - podkreślił Przemysław Wiater, dyrektor Muzeum Karkonoskiego.
Fajnie, że się udało to zorganizować mimo obostrzeń. Dzieci miały frajdę - powiedział Paweł Zieliński, tato Oli. - Fajnie, że udało się spotkać, prezenty są bardzo fajne - dodała Ola.

Twoja reakcja na artykuł?

13
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Wakacje w Złotoryi

PKS Kamienna Góra wznawia połączenia

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 2-06-2020 10:23
Brawo Maciek Chyra i Wojtek Leszczyk z WORDu.
~starylu-bieżnik 2-06-2020 11:07
Mama z 1foto - dobre 7/10
~Wilk 2-06-2020 11:14
W innych instytucjach też się działo, ale nikt tego nie zauważa.Znowu są układy i są równiejsi bo o nich będzie się mówić i są ci o których nie będzie się mówić bo nie są z układów.Kiedy w końcu skończy się to działanie rodziny królika w Jelonkowej Norze ?
TomaszZylewicz 2-06-2020 11:55
do: ~Wilk (11:14)
Z całym szacunkiem - w kontekście dnia dziecka były artykuły o Pink Cakes, o oddziale Pediatrycznym szpitala i ten o naszym PZNie. Tak z ciekawości - układy chorych dzieci (w naszym przypadku Niewidomych i Niedowidzących) czy czyje? Jak już się popada w absurdy to konsekwetnie proszę kto co i jak. Rozumiem, że byłoby dobrze, gdybyśmy mówili mediom przyjaźnie do naszych działań nastawionych - nie przychodźcie, nie wspierajcie nas, bo w "układzie" będziecie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Siódma ofiara śmiertelna w powiecie jeleniogórskim

Zawody wędkarskie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%