MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Uczyli się pracy za granicą

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Wtorek, 1 kwietnia 2008, 8:03
Aktualizacja: 8:05
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Sześćdziesięciu młodych ludzi z regionu jeleniogórskiego zdobywało doświadczenie zawodowe w Holandii. Spędzili tam 12 tygodni i poznali, co znaczy praca na Zachodzie.

W projekcie uczestniczyli młodzi ludzie ze środowisk wiejskich, w których jest wysokie bezrobocie, bezrobotni oraz absolwenci szkół. Pracowali za granicą w zakładach rolniczych

Teraz mają szansę na dobre zajęcie. – Na stażu dowiedziałam się, jak funkcjonują gospodarstwa holenderskie, poznałam ich najnowsze technologie produkcyjne, jak również normy produkcyjne obowiązujące w krajach UE. Po za tym podszkoliłam język niemiecki (uczestnicy rozmawiali z pracodawcami głównie po niemiecku). To było bardzo ciekawe i rozwijające doświadczenie, które z pewnością wykorzystam w przyszłej pracy – usłyszeliśmy od jednej z uczestniczek stażu.

Wyjazd zorganizowało stowarzyszenie „Pegaz” w Jeleniej Górze. 12-tygodniowy staż został zrealizowany w ramach programu Leonardo da Vinci w zakresie kształcenia zawodowego oraz projektu „Europass Mobility - zawodowa edukacja w gospodarstwach rolnych i ogrodniczych w Holandii”. Partnerem w projekcie było holenderskie Contec Holding B.V.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wandale kontra naukowcy

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Debata samorządowców

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~cdi 1-04-2008 11:19
A coz to za zielone plantacje na zdjeciu? Tylko liscie jakies takie inne ;-)
piipi 1-04-2008 15:14
...do - [~cdi..]...to sa kwiaty z kolcami..czyli roze.~Zdjecie w/w przedstawia te kwiaty,ale jeszcze nie rozwiniete.~Te roze beda...zolte.
~Sratatata 1-04-2008 16:12
Nieważne ci ważne żeby sponiewierało hahahah :D
~Sratatata 1-04-2008 16:15
A tak nawiasem, też mi ciekawe doświadczenie, siedzieć cały dzień i zapierdzielać w polu. Tak to już w Polsce jest, że wolą nabijać kobzę na zachodzie zamiast budować polski kapitał. Nawet jakby robili dla kogoś z zachodu, ale w Polsce to już coś, bo przynajmniej kasa z podatków by była.
~rychu.B 1-04-2008 22:23
<i> regulamin złamany </i>
~grr 2-04-2008 3:16
smiech na sali, ale tez mi doswiadczenie, w niewolnictwie chyba! :-) doswiadczenie to sie zdobywa pracujac na zachodzie np. w bankach (jako finansista), szpitalach (jako lekarz), informatyk (gdziekolwiek) a nie poznajac "nowoczesne technologie" produkcji znane na polskich wsiach od conajmniej 10 lat, moj kuzyn poszukuje wlasnie pracownikow do obslugi paru hektarow szklarni w poznaniskiem, moze ktos jest zainteresownay? oczywiscie niemiecki jest obowiazkowy, hehehe ;-) zenada!
izka0019 2-04-2008 21:18
żADNA PRACA NIECHAńBI A CI CO JEJ SIE BOJA TO MUWIA ZE TA PRACA NIEJEST DLA NICH ZGROZZZZZZZZZZZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
izka0019 2-04-2008 21:37
żADNA PRACA NIECHAńBI A CI CO JEJ SIE BOJA TO MUWIA ZE TA PRACA NIEJEST DLA NICH ZGROZZZZZZZZZZZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Złote Gody w Janowicach

Doczekają się ronda

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%