MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uczta dla turystycznego ducha i ciała (VIDEO Z WYSTĘPU SZKOŁY YAMAHA)

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 7 maja 2011, 18:44
Aktualizacja: Niedziela, 8 maja 2011, 7:34
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Drugi i ostatni dzień Targów Turystycznych Tourtec 2011’ przyciągnął bardzo dużą ilość zarówno turystów, jak i przedsiębiorców. Można było nie tylko poznać atrakcyjne zakątki regionu i kraju, lecz także odkryć niepowtarzalne smaki oraz obejrzeć ciekawy program artystyczny.

Podczas zakończonych w sobotę popołudniu targów prezentowało się 80 wystawców z różnych regionów Polski, Czech, Niemiec i Holandii. Czas obfity w poznawanie tajników obcych kultur umilił uczestnikom najpierw występ uczniów ze Szkoły Muzycznej Yamaha, pokaz walk Aikido, później występ Formacje Tanecznej CIT ze Starej Kamienicy, Kowarska Orkiestra Dęta oraz grupa Agata i Groszki z Osiedlowego Domu Kultury.

Występy grup wokalnych przeplatane były z pokazami rozmaitych tańców, i tak po występie Rudawian z Janowic Wielkich na scenie tańczyła grupa Dance Studio Emotion. Nie zabrakło nauki ćwiczeń dobrych przed i w trakcie górskich wycieczek.

Można było poznać sposoby rzeźbienia w szkle, stworzyć samemu niepowtarzalne stroje z naturalnych tkanin. Był też pokaz wyrabiania kozich serów i chałwy serowej. Wystawcy przekonywali, ile zdrowia i smaku jest w leczniczych nalewkach przygotowywanych na ziołach. Zainteresowani mogli podpytać gospodynie o przepisy na pyszne ciasta. Miłośnicy wycieczek słuchali opowieści, między innymi, na temat krainy wygasłych wulkanów, który znajduje się całkiem niedaleko Jeleniej Góry, na Pogórzu Kaczawskim.

Komu dopisało szczęście wygrał nagrodę w postaci wycieczki w otwartej dla wszystkich tomboli, a na koniec wystąpiła grupa „Gościniec” z Mysłakowic i Kowarskie Wrzosy. Impreza ze wszech miar udana, na co nie bez wpływu pozostała nie tylko zapobiegliwość organizatorów ze Starostwa Powiatowego Jeleniej Górze przy wsparciu Centrum Babilon z Liberca, lecz także pogoda, która okazała się wyjątkowo korzystna i łaskawa. XVI Targi Tourtec już za rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drzymały do remontu

Country pod Śnieżką

Mandaty pod "garnizonem"

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~pic 7-05-2011 19:15
raczej grupy ze szoły Dance Studio Emotion :P Czekamy na fotorelację :)
~XD 7-05-2011 20:01
ULALA CO ZA PIĘKNE NOGI NA FOTCE NR 1 :)
~ 7-05-2011 20:33
tylko obciete przez jakiegos amatora. szkoda, ze agrafka w tym czasie zajeta byla dziecmi!
Tomy M. 7-05-2011 20:36
Jelenia Góra wydaje podobno miliony na promocję. Otwórzcie: google.pl i znajdźcie mi proszę 10 tras rowerowych w okolicach kotliny jeleniogórskiej. Uprzedzam że chcę zobaczyć mapy w postaci interaktywnej utworzone za pomocą API Google, wraz z atrakcjami w pobliżu, sklepami i serwisami rowerowymi, słowem chcę zobaczyć TO CO CHCE ZOBACZYĆ TURYSTA JADĄCY DO JELENIEJ GÓRY NA ROWEROWY WEEKEND W KARKONOSZACH. Konia z rzędem temu kto znajdzie takie informacje GDZIEKOLWIEK bo na stronach urzędowych nawet nie szukajcie...
~zniesmaczony 7-05-2011 21:22
dobrze, że skończyły się te "targi"! Szkoda, że promuje sie jedną beznadziejna imprezę(dwa artykuły) zapominając o innych a odbywających sie w tym samym czasie (!)- choćby wystawa i giełda minerałów w Cieplicach, w norweskim (sobota i niedziela)-gdzie jest o tym chociaż jedna wzmianka?
rymcycymcy 7-05-2011 21:36
Jakub ...ja Ciebie bardzo proszę :) Aby wykonać taką fotografię poprawnie nie potrzeba żadnej wiedzy ...zdaj się na instynkt ...nie obcinaj dziewczynie tego co takie wyjątkowo fajne ;) ...nawet kawałeczka !
Piipi Jelonkowa 7-05-2011 22:24
~NAJważniejsze to już widac ! .. bo dziewczyny pokazują dla ciała fajną receptę ! (..patrz. zdj.nr.23 ) ...chyba,że świąteczny brzuszek jest ozdobą *pewnych mężczyzn !
Piipi Jelonkowa 7-05-2011 22:38
.. C.d ..chociaż wolałabym *go widziec .. kominiarzem,a nie św.Mikołajem ! .. bo komninarze przynoszą szczęście,a św.Mikołaj tylko prezenty ..
~mały autobus 7-05-2011 23:52
A nie narzekajmy wszak mamy miasto z desek w ścięgnach i kryśke POdrużniczke co ma takie fajne małe autobusiki dla krasnali co kierowców bardzo lubi co by się za bardzo nie wzbogacili ona płaci 3,70 na godzine czyli nie masz nadwagi
~Fotoamator 8-05-2011 0:01
Darmowa reklama dla szkoły muzycznej.Aż 29 zdjęć to albo grające dzieci z logo szkoły, albo słuchający ich ludzie.Jak się to ma do Targów turystycznych naszego regionu, to nie wiem.Tym razem Agrafka stanęła na wysokości zadania tylko jej zdjęcia, choć mające trochę wad technicznych, coś opowiadają o tej imprezie.Ilość nie znaczy jakość.
~Pik K. 8-05-2011 1:13
Są duże pieniądze na promocję. Ludzie którzy przyjeżdżają chcą pochodzić po górach i pojeździć na rowerze.Targi oferują tylko festyny. Prawdziwa jeleniogórska turystyka jest ignorowana. Ratuszowi tylko imprezy w głowie one nie ściągną turystów.
~............ 8-05-2011 9:00
Ten występ z filmu to był u cioci na imieninach? Nic ciekawszego z targów nie było do pokazania?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kandydaci PO

Finisz remontu

PiS ujawnił listy kandydatów

Sukces naszych poszukiwaczy

PiS zaprezentował kandydatów

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
606
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%