MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uczniowie z „Dziesiątki” gośćmi policjantów

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 6 kwietnia 2014, 8:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 8:11
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
W Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie przedstawicieli policji z uczniami I klasy Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze.

Pogadankę dla dzieci przygotowała post. Beata Sosulska – Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Prowadząca zapoznała uczestników z programami prewencyjnymi , tj. „Razem bezpieczniej”, „ Jestem kibicem przez duże K’, „Bezpieczne osiedle”, „Bezpieczna
i przyjazna szkoła”.

W trakcie pobytu w komendzie uczniowie i ich opiekunowie zwiedzili salę pamięci Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji –IPA, w której znajdują się pamiątki policyjne z całego świata, z pracą policji, umundurowaniem i wyposażeniem policjantów, z pracą oficera dyżurnego na stanowisku kierowania, a także zobaczyli , jak wyposażony jest radiowóz.

- Uczniowie podczas spotkania nauczyli się prawidłowych zachowań przy wzywaniu pomocy służb ratunkowych i wybieraniu numerów alarmowych oraz bezpiecznych postaw w sytuacji kontaktu z nieznanym psem.

Spotkanie to miało charakter nie tylko edukacyjny, ale również integracyjny – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Policjanci w czasie wolnym zatrzymali poszukiwanego

To grozi tragedią  

Proces sprawców tragedii drogowej

Chcą powtórki wyborów!

Barbórkowa feta

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Seryjny złodziej pod kluczem

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%