MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uczniowie z „Dwójki” na Rajdzie Uczniaka

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 czerwca 2015, 7:58
Aktualizacja: 8:01
Autor: Joanna Bialuk
Fot. Joanna Bialuk
Dzień Dziecka to okazja, by spędzić go w sposób niecodzienny, dlatego starsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze wraz z wychowawcami wyruszyli na Rajd Uczniaka. Autokarami udano się na Polanę Jakuszycką, z której pieszo przemieszczono się do schroniska Orle.

Na świeżym powietrzu uczniowie bawili się, uczestniczyli w rozmaitych grach sportowych. Jednak największą atrakcją było ognisko, przy którym pieczono kiełbaski. Wspólne spędzenie kilku godzin dobrze wpłynęło na wszystkich, pozwoliło się lepiej poznać, pożartować.

Wędrówka przez tereny Karkonoskiego Parku Narodowego pozwoliła dzieciom na lepsze poznanie środowiska przyrodniczego oraz na umiejętne korzystanie z zasobów przyrody. Przy okazji zostały przypomniane zasady zachowania się w takich miejscach, jak park narodowy. Nadrzędnym celem była wspólna zabawa i upowszechnienie form zdrowego wypoczynku na łonie natury. W sumie pieszo pokonano około 9 km, co stanowi „mały trening” przed drugą edycją imprezy „Dwójka biega maraton”, która odbędzie się 22 czerwca na stadionie przy ulicy Złotniczej w Jeleniej Górze.

Młodsze dzieci z Dwójki równie miło spędziły Dzień Dziecka. Udały się z wychowawcami do kina Grand na projekcję filmu „Rechotek”, następnie w szkole pod opieką nauczycieli tworzyły ciekawe prace plastyczne, uczestniczyły w grach i zabawach sportowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Współpraca z Huangshan

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Marzena Machałek o programie PiS

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Pigs 2-06-2015 19:05
"Wędrówka przez tereny Karkonoskiego Parku Narodowego..." - to aż tam sięga już KPN?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tworzą grę karcianą

Wizyta gości z Chin i... wpadka

Uczniowie dla janowickich Sybiraków

Szlakiem Bernatta

Schronisko do remontu

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
478
Tak
81%
Nie
15%
Nie mam zdania
4%