MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Uczniowie „Rzemiosł” tak dziękowali pedagogom

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 15 października 2013, 7:14
Aktualizacja: Środa, 16 października 2013, 7:32
Autor: Angela
Fot. Angela
„Z oświatą przez wieki” zabrali wczoraj (14.10) swoich nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy drugiej Liceum Plastycznego Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, a ich młodsi koledzy z klasy 1b i 3a gimnazjum przygotowali poetycki bukiet życzeń. – To najpiękniejszy prezent, jaki mogliśmy dostać, bo przygotowany z inicjatywy uczniów – mówił Bogdan Helik, dyrektor szkoły.

- Chcieliśmy, by w tym roku Dzień Edukacji Narodowej był nieco inny niż zwykle, by wzbudził uśmiech na twarzach naszych nauczycieli – mówiły Agnieszka Falkowska z kl. II i Angela Pawłowska z kl. III liceum plastycznego. – Postawiliśmy na humor. Mieliśmy tylko dwie próby. Chyba nam się udało – mówiły dziewczyny opowiadając o przebraniach i tworzeniu scenariusza.

Agata Bogusławska z klasy III a gimnazjum ZSRA natomiast tłumaczyła, że poetyckim bukietem gimnazjaliści postanowili podziękować za codzienny trud i poświecenie.
– W roku szkolnym patrzymy na pracę nauczycieli trochę z innej strony, ale w ten jeden dzień, Dzień Edukacji Narodowej, przypominamy sobie, jak wiele nauczyciele dla nas robią, ile poświęcają – mówiła Agata, uczennica gimnazjum.

Zarówno humorystycznym przedstawieniem, jak i poezją uczniowie trafili do serc nauczycieli, którzy na sali nie kryli wzruszenia. Dyrektor szkoły Bogdan Helik, dziękując za przygotowany program artystyczny wielokrotnie podkreślał, że słowa, które padły utwierdzają go w przekonaniu, że naprawdę warto ciężko pracować dla młodych ludzi.

Po występie uczniów nie zabrakło również życzeń ze strony przybyłych gości, w tym m.in. Elżbiety Zakrzewskiej, dyrektora Szpitala MSWiA w Cieplicach, Zofii Lipki, kierownika Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Jeleniej Górze czy przedstawicielki Rady Rodziców, która dyrekcji i przedstawicielowi obsługi wręczyła kosze ze słodyczami. Wszyscy życzyli nauczycielom przede wszystkim zdrowia i jak przyznała wicedyrektor Krystyna Szychowska, tego właśnie nauczycielom potrzeba najbardziej.

Drugą częścią obchodów był festyn sportowo-ekologiczny. Na szkolnym korytarzu swoje stoiska prezentowali przedstawiciele: jeleniogórskiego oddziału Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, Nadleśnictwa Śnieżka, Karkonoskiego Parku Narodowego oraz urzędnicy instruujący uczniów jak segregować odpady komunalne.

- W tym roku po raz pierwszy w Dniu Edukacji Narodowej wprowadziliśmy część ekologiczno- przyrodniczą i po frekwencji uczniów i ich zainteresowaniu widać, że był to trafiony pomysł – mówiła Róża Szpak, nauczycielka chemii i informatyki, pomysłodawczyni części ekologicznej. – Mam nadzieję, że przedsięwzięcie będzie kontynuowane w przyszłości, bo każda forma nauki poprzez zabawę jest cenna – dodała.

Nie zabrakło też rozgrywek sportowych, których zwieńczeniem był pojedynek siatkówki uczniów i nauczycieli. Kto zwyciężył? Wygranej formalnej nie zdradzimy, ale praktycznie wszyscy mogli czuć się zwycięzcami, bo nie o punkty tu chodziło, a o prawdziwą integrację uczących i nauczanych.

Ponadto forma realizacji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych była też częścią programu profilaktycznego prowadzonego przez sanepid: „Trzymaj formę”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rzeźby dla Kowar

Czytelniczka: drogo i brudno

Trwają porządki w Mysłakowicach

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~o o o 15-10-2013 8:51
Pani Krystyna Szychowska -jak milo ! Wspanily pedagog .Uczyla mnie kiedys przedmiotu Ekonomiki przedsiebiorstw .Bylo to dawno ,dawno - jak jeszcze istnialo Technikum wlökiennicze dzienne .Wszystkiego dobrego Pani Krystyno .Nie ma juz tam Pani OLI matematyczki .Fajne czasy .Pozdrowienia dla wszystkich obecnych uczniöw .
~Wyborca 15-10-2013 9:17
A pani Zakrzewska robi sobie już kampanię do sejmu. Piechowice nie zapomną pani KSWiK. Niech pani zapomni o kandydowaniu.
~ 15-10-2013 9:32
Nauczyciele są wspaniali, tylko szkoda że są...
~aduś/biduś 15-10-2013 18:32
a za co im dziękowac?????MAJA stała prace,każdy weekend wolne,wszystkie święta,ferie wakacje...to mało ????dobrze zarabają kawka ,herbatka na lekcji wielcy pedagodzy
~adrian ;) 15-10-2013 18:50
a DUDEK RYSIU jeszcze tam uczy???
~senior777 15-10-2013 20:22
do aduś... : jeśli nauczyciele mają tak super, to nad czym się jeszcze zastanawiasz? Uderzaj na studia i do roboty! Zobaczysz wtedy, jak to wygląda od "środka". Tylko ludzi, którzy nie mają o czymś pojęcia, stać na takie oderwane od rzeczywistości kometarze.
~Yoanna 15-10-2013 20:35
Dyrektor ZSRA- krótko, zwięźle i na temat: wspaniały pedagog, wspaniała osobowość i świetny zarządca. Idealna osoba na tym stanowisku. I piszę to jako absolwentka szkoły, więc o czymś to świadczy
~Marcin..... 16-10-2013 0:33
Prof Dudek uczy dalej.
~zdobnik 16-10-2013 7:32
A czy ktoś tam jeszcze uczy z lat 86-89?
~wojwoj 21-10-2013 21:21
A Pani Ela Wojtaszek? Czy jeszcze uczy tam?
~racjonalista 25-11-2013 0:40
Nie jedna z pań zatem zabiega o poparcie. Jednak to chyba prawda, że L. toruje drogę do stanowiska dyr. wszędzie jej pełno - tam, gdzie media i ona i osoby, które może coś ,..,. Misterny spisek przed laty nie powiódł się. Widać kobieta z determinacją i pokorą teraz już wzięła sprawy tylko w swoje ręce - mozolnie budując układy. W telewizji i na fotkach częściej jak przełożona. Można ją spotkać w PKD HIV i chorób AIDS,( gdzie dodatkowo dorabia- ale i przede wszystkim buduje układy na zewnątrz), w niedzielę na giełdzie w cieplicach , gdzie w prywatnym już obiekcie raczy swoim jedzonkiem – „kobieta pracująca - żadnej pracy się nie boi” Parcie na dyr stanowisko widać, że kobieta ma - mikrofonu nigdy nie odpuści nawet na uroczystości jaką to uczniowie przygotowali pedagogom.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bardzo słabe wyniki matur

Stalowe rumaki w Karpaczu

Słabe wyniki matur  

Remont w Elektroniku

Głos wicekuratora ws. szkoły w Sosnówce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
886
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%