MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Uczniowie powalczyli na biegówkach w Sobieszowie

Wiadomości: Sobieszów
Poniedziałek, 3 lutego 2014, 10:01
Aktualizacja: 10:10
Autor: AP
Fot. Organizatorzy
I Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Narciarstwie Biegowym odbyły się na trasach biegowych w Sobieszowie. W rywalizacji wzięło udział 80 zawodników.

Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze, MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra oraz Zespół Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Jeleniej Górze.
Na starcie stanęli młodzi sportowcy z pięciu szkół podstawowych (nr 3, 6, 15, Szkoły Społecznej z Jeleniej Góry oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach) oraz czterech gimnazjów (Gimnazjum ZSO nr 1, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum Społeczne).

Zawodnicy i zawodniczki ze szkół podstawowych mieli do pokonania trasę długości 1,4 km a dziewczęta i chłopcy ze szkół gimnazjalnych - 2,8 km. Biegi rozgrywano techniką klasyczną.

- Brawa dla zawodniczek i zawodników wielkie podziękowania dla nauczycieli i organizatorów. Warto było czekać 10 lat na wpisanie do Kalendarza Zawodów MOS Jelenia Góra Miejskich Igrzysk Młodzieży w narciarstwie biegowym. Mam nadzieję, że zawody te już na stałe wpisały się do rywalizacji szkół w Jeleniej Górze - mówi Zbigniew Stępień.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:
Chłopcy Szkoły Podstawowej:
1. Adrian Jośko - SP1 Piechowice
2. Jan Reizer - SP15 JG
3. Antoni Bryszewski - SP15 JG.

Dziewczęta Szkoły Podstawowe:
1. Weronika Soprych -SP15 JG
2. Natalia Wysocka - SP 15 JG
3. Izabela Wicher - SP2 Piechowice
Chłopcy szkoły gimnazjalne:
1. Ksawery Szymański - Gimnazjum ZSO Nr 1 JG
2. Ireneusz Wierzbowski - Gimnazjum Nr 5 JG
3. Jan Andrzejewski Gimnazjum ZSO1 JG
Dziewczęta szkoły gimnazjalne:
1. Martyna Krzywicka - Gimnazjum ZSO 1 JG
2. Ewa Drozdowska - Gimnazjum ZSO 1 JG
3. Malwina Gorgol - Gimnazjum Nr 1 JG

Ogłoszenia

Czytaj również

Proces apelacyjny byłego proboszcza Ruszowa

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

Rzeźby dla Kowar

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~Brawo!!! 3-02-2014 22:49
dla młodych zawodników i organizatorów. A jednak na trasach organizowane są zawody :) Dziś czytałem ulotkę pana Radnego Gajewskiego , który wyśmiewa tą inwestycję, ba pisze, że nikt nie korzysta z tych tras. Widocznie tu nie bywa, bo zauważyłby, jak wiele mieszkańców i przyjezdnych, codziennie z tych tras korzysta i w zależności od pogody - jeździ na nartorolkach lub biega na nartach.
~narciarz 4-02-2014 3:00
I słusznie wyśmiewa. Ile było dni tej zimy gdy na tych trasach był śnieg? Na palcach ręki można policzyć. I tak niestety będzie każdej zimy. Trasy do narciarstwa biegowego buduje się tam gdzie są odpowiednie warunki śniegowe, a nie gdzie się komu podoba. Unia sypnęła pieniędzmi to się buduje byle co bez żadnego pomyślunku. Do tego wielki i wiecznie pusty parking oraz budynek zamknięty na trzy spusty. Po co to komu? Pamiętam szumne zapowiedzi, że te trasy będą ratrakowane. I co? Ratrak by się tam poharatał bo na zdjęciach widać, że ledwie co śnieżkiem przyprószone. Śmiechu warte. Tak się wyrzuca publiczne pieniądze. Nie tylko Unii bo do każdej takiej inwestycji musi być wkład miasta, utrzymanie obiektów też kosztuje.
~ 4-02-2014 3:02
Gdzie ty klient.box widziałeś tam biegaczy na nartach jak tej zimy prawie wcale śniegu nie było? W swojej wyobraźni? W Jakuszycach był problem ze śniegiem a co dopiero tu. Tak jak jedna jaskółka wiosny nie czyni tak jedna zorganizowana impreza nie świadczy o sensowności tej inwestycji.
~ 4-02-2014 7:39
Mieszkam w Sobieszowie od 25 lat. W mojej opinii przeznaczenie tej trasy "pod biegówki" jest bez sensu z prostej przyczyny - nie ta wysokość i śnieg nie jest gwarantowany. To całkiem dobre miejsce na spacer z wózkiem dziecięcym, rolki itp. Dyskusyjne jest czy trzeba było tą trasę asfaltem wykładać. Natomiast zupełnie nie rozumiem po co ten wielki budynek? Co niby się tam dzieje? Kto tam pracuje a jeśli pracuje to co robi - liczy przejeżdżające do/z Podgórzyna auta?
~K_asia1 4-02-2014 10:43
Ta trasa to jedna wielka paranoja i marnotrawienie publicznych pieniędzy. Nadaje się ewentualnie na spacer (z wózkiem), rolki. I to tylko dla totalnych amatorów - nie ma pętli, trasa jest podkową, więc jakie zawody?!?
~Do 3.00 4-02-2014 12:39
Narciarz tradycyjnie zrzędzi. Ma pretensje do pogody, że nie ma śniegu. Ma pretensje do prezydenta, że nie zabezpieczył opady śniegu w niebie. Ma pretensje za za duży parking. Ma żal o to, że nie jeździ ratrak. Pyskuje na Unię, że daje pieniądze na obiekty sportowe. Ma także podejrzenia, że każdej zimy nie będzie śniegu i znowu ratrak nie będzie jeździł. A ja tak sobie myślę że za długo siedzi przed komputerem i mu po prostu już odbija.
~do 3:02 4-02-2014 20:59
Trasa ta nie ma tylko służyć narciarzom biegowym, ale również nartorolkarzą , a tu śnieg jest niepotrzebny. Wiadomo też ,że jest to pierwszy etap tej inwestycji.Z tablicy informacyjnej można dowiedzieć się o planowanych dalszych trasach. Odpowiadając na pytanie - w sobotę i niedzielę korzystam z tych tras - jeżdżę na nartorolkach, jak był śnieg, to na nartach i spotykam tu wielu biegaczy w różnym wieku. W ciągu tygodnia z tych tras korzystają dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum , przynajmniej nie muszą trenować na ulicach wokół szkoły.
~do K_asia1 4-02-2014 22:05
Jaka hipokryzja - to dlaczego, korzysta pani z tych tras? A swoją drogą - jak widać z chęcią z tych tras korzystają dzieci i młodzież. Nie każdego stać, codziennie dojeżdżać do Jakuszyc.
~Jan 5-02-2014 0:03
I znowu *klient.box3.pl (176.114.*.*) zaspamował całą dyskusję pod różnymi nickami. Kolego, chciałbym wierzyć, że nie jesteś pieskiem KPN-u, ale wybacz - nie mogę. Ile ci płacą za robienie pijaru na forach? Narciarz ma rację - trasy narciarskie robi się tam, gdzie jest śnieg, a nie gdzie podoba się jakiemuś urzędnikowi. Przecież tej zimy 95% dni nie było tam grama śniegu! Pieniądze wywalone w błoto! Na dodatek jest to park narodowy - jest tyle innych miejsc, gdzie można zrobić coś takiego, a oni uparli się właśnie tam. A więc nie dość, że zniszczono przyrodę, to jeszcze zrobiono to wyjątkowo bezmyślnie. Trzeba być wyjątkowym dyletantem, żeby cieszyć się z kawałka asfaltu nie widząc, ile drzew (nie jakichś samosiejek, tylko starych buków!) niepotrzebnie wycięto.
~ 5-02-2014 0:08
"Wiadomo też ,że jest to pierwszy etap tej inwestycji.Z tablicy informacyjnej można dowiedzieć się o planowanych dalszych trasach". No jasne, wyasfaltujmy cały Chojnik, żeby panie w szpilkach mogły chodzić na spacerki. Zresztą już się brukuje główny szlak na Chojnik. Czy ktoś w tym KPN-ie na głowę upadł?? To są góry, a nie deptak dla sprawnych inaczej! Na dodatek park narodowy, który podlega takim samym rygorom ochrony jak rezerwat. Co oznacza, że można budować tylko i wyłącznie infrastrukturę służącą ochronie przyrody. Trasy nartorolkowe z pewnością do nich należą, a wręcz przeciwnie, sądząc po ilości śmieci, jakie zalegają na poboczach w lesie i których nie ma kto posprzątać.
~do 22:05 5-02-2014 0:10
"Nie każdego stać, codziennie dojeżdżać do Jakuszyc". Nie stać cię na bilet za kilka złotych na pociąg lub autobus? Ale pewnie na narty za kilka tysiaków cię stać? Nie kompromituj się, tylko się ośmieszasz takimi argumentami.
~do Jan 5-02-2014 0:46
Na 100 % nie jestem pieskiem pana R. Piszecie o tym śniegu a te trasy nie są tylko przeznaczone dla narciarzy, a wszyscy o tym zapominają, ktoś rzucił hasło i to wystarczyło, ech. Gdy trasa była planowana ten teren nie należał do KPN, znajdowała się tu polna droga i wokół łąki i pole orne. W latach 70-tych w tym miejscu istniała już trasa. Latem służyła uczniom pobliskiej szkoły, jako trasy na przełaje a zimą do biegów narciarskich. Była nawet oświetlona, tylko nie miała dzisiejszej nawierzchni. Ale to były inne czasy.Z dalszym twoim wywodem muszę się zgodzić, też mi się nie podoba, że brukują szlaki. Jeśli chodzi o śmieci, to w większości przypadków brak nam kultury - smutne.
~do 22:05 5-02-2014 0:59
To nie chodzi o mnie, tylko o dzieci i młodzież.Widzisz spieramy się, o zasadność bycia w całym mieście jednej trasy, proszę zauważ ile mają ich nasi sąsiedzi Czesi. Tam nawet najmniejsza wioska je ma i nikt nie narzeka. A my nie potrafimy cieszyć się z tej jednej.
~ 5-02-2014 1:00
te trasy nartorolkowe są tak samo potrzebne jak krokusowa łąka na chojniku o której też nikt już nie pamięta. podobno już się asfalt kruszy czyli taka sama fuszerka. zgadzam się że do jeżdżenia na rolkach jest wiele lepszych miejsc niż park narodowy. ale tego nigdy nie zrozumieją ludzie dla których ekologia to czarna magia i zupełna abstrakcja. wyasfaltujcie wszystkie drogi a na pewno turyści będą walić do nas drzwiami i oknami. tak jakby przyjeżdżali dla asfaltu a nie dla przyrody.
~ 5-02-2014 1:02
co z tego że każda wioska ma? człowieku czy ty wciąż nie rozumiesz, że takie trasy buduje się wokół boiska na wioskach a nie w parkach narodowych i rezerwatach ??
~do 1L02 5-02-2014 1:34
I tu się mylisz - budują tam w parkach i ścisłych rezerwatach , wychodzą z założenia , że przyroda jest dla ludzi i odwrotnie. Trasa ta niczym nie zagraża KPN-owi. Nie popadajmy w paranoję. Jeśli chodzi o łąkę tu Cię zaskoczę są tam krokusy ( białe i fioletowe) i mają się dobrze z roku na rok ich przybywa - cierpliwości, naturalnie się rozrosną. Dzieci, które sadziły te krokusy, prowadzą obserwację i to dokumentują. Większe zagrożenie ekologiczne dla naszego miasta, widzę w paleniu w piecach śmieciami - plastykami, gumami ,szmatami itd...
~miłośniczka gór 5-02-2014 1:39
Niestety, większość ludzi broniących tych tras rolkowych w ogóle nie rozumie czym jest ekologia. To samo dotyczy niestety nawet dyrektora parku narodowego, który postawił sobie za życiowy cel wyasfaltowanie i wybrukowanie Karkonoszy. Taka mania budowania a także "cywilizowania" wszystkiego na siłę, charakterystyczna dla prowincjuszy. Nasze góry zawsze przyciągały przede wszystkim pięknem krajobrazu i dziką przyrodą. Nie niszczmy tego!
~do 01:34 5-02-2014 1:45
Jasne, w Czechach o niczym innym nie marzą tylko o trasach dla rolek w każdym rezerwacie. I co jeszcze? Może tor wyścigowy? Przecież przyroda jest dla ludzi, a jak się zbuduje jakąś szeroką autostradę to ludzi będzie jeszcze więcej, prawda? Sorry, ale zupełnie nie wiesz o czym piszesz. Bronisz w zaparte KPN-u i jego głupich pomysłów, nie mając tak naprawdę żadnych argumentów. Przejedź się kiedyś do Czech - zobaczysz, że tam bardziej chronią przyrodę niż u nas. A nawet jesli gdzieś jest inaczej to na pewno nie jest to dobry wzór do naśladowania. PS. Krokusy nie rosną na przełomie stycznia i lutego, matołku.
~ 5-02-2014 1:46
Aha, w ścisłych rezerwatach w ogóle nie prowadzi się żadnej gospodarki. Poczytaj ustawę o ochronie przyrody czy nawet jakieś podręczniki do ekologii, bo widzę że masz poważne braki w kwestii edukacji ekologicznej.
~ 5-02-2014 1:48
"Większe zagrożenie ekologiczne dla naszego miasta, widzę w paleniu w piecach śmieciami - plastykami, gumami ,szmatami itd...". Tyle że w parku narodowym nigdzie nie pali się szmatami i gumami. Więc co ma piernik do wiatraka? niech sobie budują te trasy nartorolkowe - ale poza parkiem. Znowu nie wiesz, o czym jest dyskusja.
~ 5-02-2014 1:54
"Trasa ta niczym nie zagraża KPN-owi". Jasne, asfalt, wycięte drzewa, śmieci wokół, ludzie rozłażący się na boki - wszystko to nie zagraża KPN-owi. KPN-owi może nie, ale Karkonoszom na pewno. Słyszałeś o czymś takim, że każdy nowy szlak w rezerwacie przyczynia się nie tylko do zniszczenia rezerwatu w miejscu wybudowania tego szlaku, ale też w określonej strefie buforowej po obu stronach tego szlaku, często bardzo szerokiej? Z powodów, o których wyżej napisałem. Jeśli nie, to poczytaj sobie jakieś fachowe opracowania na ten temat, a potem możesz bronić tego. Często kluczem do hurraoptymizmu bywa ignorancja - tak jest w twoim przypadku.
~do 1:48,54 5-02-2014 2:04
Sorry ale dyskusja nasza do niczego nie prowadzi. Ja o chlebie ty o niebie i tak możemy sobie pisać. Masz swoje przekonania - szanuję to i na tym koniec.Proszę, tylko abyś uszanował moje i nie obrażał i bezpodstawnie nie obrzucał błotem.Pozdr.
~do 02:04 5-02-2014 3:05
Kup sobie klient jakiś podręcznik do ekologii i się podszkol. Albo miej dalej swoje przekonania, szkoda że na poziomie pierwszoklasisty. Mało wiesz a najwięcej się tu udzielasz.
~K_asia1 5-02-2014 10:56
do 22:05 Korzystam z tych tras, bo od zawsze chodziłam tam na spacery, niby dlaczego teraz mam przestać? Bo ktoś bez konsultacji społecznych wpadł na pomysł, by bezpośrednio na często uczęszczanej, badzo łatwo dostępnej trasie spacerowej zarobić tor sportowy? A jeśli chodzi o te dzieci, tak chętnie trenujące na rolkach, to gdy któreś skręci kark na niewłaściwie zabezpieczonej, poprowadzonej zboczem trasie, to wrócimy do tematu. Ta trasa to jeden wielki bubel budowlany i planistyczny.
~ 5-02-2014 15:47
Starajmy się raczej rozwijać turystykę w innych miejscach, a nie tam gdzie już teraz jest dużo turystów. Chojnik i tak jest zadeptany. Po co tam dodatkowi ludzie, dla których na dodatek nie ma większego znaczenia atrakcyjność przyrodnicza czy krajobrazowa terenu a jedynie liczy się kawałek równego asfaltu? Równie dobrze te trasy mogły powstać np. powyżej drogi z Sobieszowa do Piechowic.Tam nie ma parku narodowego. Tak więc inwestycja bez sensu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Trwają porządki w Mysłakowicach

Referendum coraz bliżej

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
934
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%