MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Uczniowie pomagają ludziom z Afryki. Przyłącz się!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 grudnia 2016, 7:55
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Organizatorzy
Wolontariusze Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze już po raz drugi pomagają ludziom z Afryki. Poprzednio zbierali okulary, a teraz gromadzą opatrunki i zachęcają mieszkańców Jeleniej Góry i regionu do włączenia się do akcji. Pomysł zrodził się w głowie uczennicy Marysi Krajewskiej, która podczas pobytu papieża w Polsce poznała wolontariusza z Ugandy.

Jeleniogórska młodzież wraz ze swoją opiekunką dołączyła się do akcji „Opatrunek na ratunek” organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. - Podczas wakacyjnej wizyty papieża w Polsce, nasza uczennica Marysia Krajewska jako wolontariuszka spotkała wolontariusza z Ugandy, który opowiedział jej o biedzie jaka tam panuje – relacjonuje koordynatorka akcji. – Wówczas zobowiązała się, że jakoś tym ludziom będzie starała się pomóc. Po wakacjach przyszła do mnie i poprosiła o ogłoszenie zbiórki. Znalazłyśmy więc fundację, która zgodził się przetransportować zebrane przez nas opatrunki. Po nowym roku natomiast planujemy zbiórkę odzieży dla ludzi z Ugandy – dodaje pedagog szkolny.

Jednak tylko z pomocą mieszkańców ta akcja ma szansę na pełny sukces. - Dlatego prosimy mieszkańców Jeleniej Góry o zbiórkę opatrunków w postaci bandaży, gazy, plastrów i rękawiczek jednorazowych – apelują uczniowie ZSOiT. - Wymienione materiały można dostarczać do połowy grudnia (15.12) do gabinetu pedagoga lub na portiernię szkoły (Al. Jana Pawła II 25). Poprzednia akcja ( w kwietniu br.) dotycząca zbiórki okularów była bardzo udana dzięki przyłączeniu się do niej mieszkańców naszego miasta, dlatego mamy nadzieję, że i tym razem wspólnie damy radę pomóc ludziom z Afryki – dodają uczniowie.

Telefon kontaktowy do koordynatora akcji: 757522881.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finisz remontu szpitala

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Są kolejne 52 zakażenia (aktualizacja)

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 2-12-2016 15:46
wysyłać środki anty - mniej się ich urodzi mniej będzie cierpiało , po za tym 7 mld ludzi to już o wiele za dużo dla tej planety
~ 2-12-2016 19:17
Popieram przedmówcę. Jedyna mająca sens pomoc dla Afryki to prezerwatywy bądź pigułki antykoncepcyjne. W przeciwnym przypadku, jakakolwiek inna pomoc spowoduje, że w następnym roku potrzeba będzie tej pomocy dwa razu więcej. To błędne koło.
~gluś 2-12-2016 23:18
bardzo podoba mi się pomysł i to, że Młodzież nie tylko myśli lokalnie, ale i globalnie, brawo i już przeszukuję szuflady by znaleźć jakieś oprawki a jak nie to coś się zakupi wesprze akcję

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O bezpieczeństwie

Senator zachęca do głosowania na maszty

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Ćwierć wieku Teatru Maska

Przebudowa w centrum

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
334
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%