MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uczniowie „Plastyka” na jesiennym plenerze

Wiadomości: Region
Środa, 28 października 2015, 7:39
Aktualizacja: Czwartek, 29 października 2015, 8:04
Autor: Karolina Matusewicz
Fot. Artur Znamienkiewicz
Już drugi raz tej jesieni uczniowie cieplickiego liceum plastycznego brali udział w plenerze malarskim w Pilchowicach i we Wleniu. Utalentowana plastycznie młodzież otrzymała od Burmistrza Wlenia – Artura Zycha zaproszenie na trzydniowy plener, który odbył się w dniach 22 – 24 października.

Młodzież korzystała z gościnności szkoły podstawowej w Pilchowicach, gdzie miała zapewnione noclegi i pyszne jedzenie. Pomimo mocno jesiennej aury, pogoda nie płatała większych figli i pozwoliła na realizację wielu ciekawych prac. We Wleniu, do tworzących w plenerze licealistów, dołączyła również młodzież gimnazjalna z Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Śląskiej.

Jest to niemal tradycją, gdyż co roku pod koniec września młodzież spotyka się na plenerze we Wleniu. Tym razem w dniach od 24 do 27 września odbył się V Integracyjny Plener Malarski szkół będących w Dolnośląskim Stowarzyszeniu Na Rzecz Uzdolnionych, w którym udział wzięli uczniowie Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze oraz gimnazjaliści Zespołu Szkół we Wleniu.

Obecne spotkanie było zamknięciem sezonu plenerowego. Pomimo tego, że trzeba było pracować szybko, by nie zmarznąć i zdążyć przed deszczem, młodzież była bardzo zadowolona z tego, że mogła pracować w plenerze. Wieczorem licealiści spotykali się przy rysowaniu modela. Efekty wspólnej pracy twórczej mile zaskoczyły młodych plastyków na podsumowaniu pleneru z udziałem burmistrza Wlenia Artura Zycha i dyrektora Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych Bogdana Helika.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Remont Drzymały – czasu coraz mniej

Od niedzieli już z nowymi przystankami

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Lekcja o prawach konsumenta

Kiermasz ze szczytnym celem w SP nr 8

Uczniowie piszą listy...

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
991
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%