MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Uczniowie pisali dyktando po… angielsku

Wiadomości: Mysłakowice
Niedziela, 31 maja 2015, 11:26
Aktualizacja: 11:40
Autor: Org
Fot. Organizator
Master of Dictation and Spelling Bee Competition to tytuł konkursu znajomości języka angielskiego, którego szósta edycja odbyła się w piątek (29.05) w Gimnazjum w Mysłakowicach. Wzięli w niej udział gimnazjaliści z: Kowar, Łomnicy, Karpacza, Gimnazjum nr 1 i nr 3 w Jeleniej Górze oraz – rzecz jasna – uczniowie z Gimnazjum w Mysłakowicach. Organizatorem był Jacek Ziarkowski, anglista w Zespole Szkół SPiG w Mysłakowicach.

Zadaniem było napisanie dyktanda w języku angielskim. W czasie, gdy uczniowie pisali tekst zaczerpnięty z książki Jeremy Clarkson’a, zaproszeni opiekunowie mieli możliwość w towarzystwie kierownika administracji Gerarda Gałęskiego zwiedzenia wieży pałacu, w którym mieści się szkoła. Następnie, gdy nauczyciele zajmowali się sprawdzaniem napisanych prac, na wieżę udali się uczniowie.

W drugim etapie konkursu uczniowie wzięli udział w tzw. Spelling Bee Competition. Uczniowie mogli zdobyć dodatkowe punkty losując w trzech rundach wyrazy, które mieli przeliterować. Pierwsze miejsce zdobył Dawid Dudzik z Gimnazjum w Karpaczu, drugie Łukasz Orawiec z Gimnazjum w Mysłakowicach, a trzecie Adrian Janulewicz z Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze. Wyróżnieni zostali Wiktoria Rekić z Gimnazjum w Łomnicy oraz Filip Sikora z Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze.

Zwycięzcy mogą się cieszyć z wygranych nagród. Były to: słowniki, gry komputerowe, fiszki, słuchawki oraz przenośne głośniki.

- Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością pisowni języka angielskiego oraz tzw. spellingu – podsumowuje organizator Jacek Ziarkowski. – Mam nadzieję, że uczniowie wyjeżdżają dzisiaj z Mysłakowic z przyjemnym doświadczeniem - dodaje.

Fundatorami nagród byli: Rada Rodziców przy Zespole Szkół SPiG w Mysłakowicach, księgarnia językowa Polanglo w Jeleniej Górze oraz Centrum Nauki Języka Angielskiego w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Nowa rektor w KPSW

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~fan sekty po 1-06-2015 9:30
Ryży był?
~:PPPPP 1-06-2015 12:38
a kogo to obchodzi, co to za news?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Pszczeli projekt KPN

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
241
Tak
45%
Nie
42%
Nie wiem
13%