MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Uczniowie nauczą seniorów nowych technologii

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 26 października 2015, 8:36
Aktualizacja: 8:39
Autor: BP STO
Fot. Archiwum
Rozpoczęły się wyjątkowe zajęcia komputerowe dla seniorów. Wyjątkowe, bo prowadzone wspólnie przez uczniów i nauczycieli ze szkoły STO. Dzięki spotkaniom seniorzy z Jeleniej Góry poznają nie tylko podstawy wykorzystania nowych technologii – dowiedzą się także m.in., jak założyć konto w mediach społecznościowych.

To druga edycja akcji „Profesor Wnuczek”, wspólnego przedsięwzięcia Społecznego Towarzystwa Oświatowego i Luxoft Poland, sponsora i współorganizatora wydarzenia.

W Jeleniej Górze to pierwsze takie zajęcia, a odbywają się w Zespole Szkół Społecznych im. Jana Pawła II STO, przy ul. Bronka Czecha 1 a (pierwsze 23 października). Uczniowie i nauczyciele spotkają się z seniorami sześciokrotnie, za każdym razem zajęcia potrwają dwie godziny.

– Zaczniemy od podstaw, oswojenia uczestników z komputerem i nauki bezpiecznego korzystania z tego narzędzia – mówi Anna Okońska-Walkowicz, prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego. – Uczniowie wspólnie z nauczycielami przybliżą seniorom również zasady wyszukiwania informacji w internecie, wysyłania wiadomości czy przeglądania zdjęć. Seniorzy dowiedzą się też m.in., jak założyć konto na portalu Facebook – dodaje.

Kinga Misiarz, Menadżer ds. odpowiedzialności społecznej Luxoft Poland podkreśla, że obecnie internet to jedno z ważniejszych narzędzi zdobywania wiedzy i komunikacji nie tylko dla ludzi młodych. Z roku na rok przybywa również seniorów, którzy chcą korzystać z nowoczesnych zdobyczy technologii.

– Pierwsza edycja akcji spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Seniorzy są coraz bardziej świadomi tego, że komputer, a zwłaszcza Internet, może ułatwić im codzienne życie. W trakcie wspólnej akcji STO i Luxoft Poland zdobywają przydatne informacje w przyjaznej atmosferze. Przy jednym monitorze spotykają się niekiedy nawet trzy pokolenia: dzieci, rodziców i dziadków. To buduje i wzmacnia ważne relacje międzypokoleniowe – przekonuje Kinga Misiarz.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Harcerze z nową siedzibą

Synoptycy: spodziewane ulewy

Nowa trasa przyrodnicza

Roboty na Dworcowej

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Senator zachęca do głosowania na maszty

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
974
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%