MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uczniowie nauczą seniorów nowych technologii

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 26 października 2015, 8:36
Aktualizacja: 8:39
Autor: BP STO
Fot. Archiwum
Rozpoczęły się wyjątkowe zajęcia komputerowe dla seniorów. Wyjątkowe, bo prowadzone wspólnie przez uczniów i nauczycieli ze szkoły STO. Dzięki spotkaniom seniorzy z Jeleniej Góry poznają nie tylko podstawy wykorzystania nowych technologii – dowiedzą się także m.in., jak założyć konto w mediach społecznościowych.

To druga edycja akcji „Profesor Wnuczek”, wspólnego przedsięwzięcia Społecznego Towarzystwa Oświatowego i Luxoft Poland, sponsora i współorganizatora wydarzenia.

W Jeleniej Górze to pierwsze takie zajęcia, a odbywają się w Zespole Szkół Społecznych im. Jana Pawła II STO, przy ul. Bronka Czecha 1 a (pierwsze 23 października). Uczniowie i nauczyciele spotkają się z seniorami sześciokrotnie, za każdym razem zajęcia potrwają dwie godziny.

– Zaczniemy od podstaw, oswojenia uczestników z komputerem i nauki bezpiecznego korzystania z tego narzędzia – mówi Anna Okońska-Walkowicz, prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego. – Uczniowie wspólnie z nauczycielami przybliżą seniorom również zasady wyszukiwania informacji w internecie, wysyłania wiadomości czy przeglądania zdjęć. Seniorzy dowiedzą się też m.in., jak założyć konto na portalu Facebook – dodaje.

Kinga Misiarz, Menadżer ds. odpowiedzialności społecznej Luxoft Poland podkreśla, że obecnie internet to jedno z ważniejszych narzędzi zdobywania wiedzy i komunikacji nie tylko dla ludzi młodych. Z roku na rok przybywa również seniorów, którzy chcą korzystać z nowoczesnych zdobyczy technologii.

– Pierwsza edycja akcji spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Seniorzy są coraz bardziej świadomi tego, że komputer, a zwłaszcza Internet, może ułatwić im codzienne życie. W trakcie wspólnej akcji STO i Luxoft Poland zdobywają przydatne informacje w przyjaznej atmosferze. Przy jednym monitorze spotykają się niekiedy nawet trzy pokolenia: dzieci, rodziców i dziadków. To buduje i wzmacnia ważne relacje międzypokoleniowe – przekonuje Kinga Misiarz.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nabór wniosków na wymianę pieców

Trudny dojazd do SP 3

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Areszty za rozbój i kradzież

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Park już gotowy

Brama do parku nadal zamknięta  

Widok z wieży na Trójgarbie zachwyca!

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
746
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%