MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Uczniowie na całego

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 15 października 2007, 0:00
Autor: carioca
Fot. LENA
Pierwszoklaści ślubowali, pedagodzy wspominali.

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. S. Żeromskiego świętowany był podwójnie. Po tradycyjnym ślubowaniu uczniów klas pierwszych, podczas uroczystej akademii doceniono pedagogów i pracowników oświaty przy okazji Dnia Nauczyciela.

Gimnazjaliści i licealiści symbolicznie dołączyli do społeczności szkolnej pasowani symbolicznym piórem i po złożeniu ślubowania na sztandar ZSO nr 1. Przy dostojnej chwili nie zabrakło chwil wesołych. Uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w „Żeremie” w krótkich scenkach pod hasłem „Śmiejmy się sami z siebie” zaprezentowali profile klas, w których się uczą. Gra była warta świeczki. Gimnazjaliści z I b oraz licealiści z I a wygrali dodatkowy jeden dzień wycieczki.

Na obchody Święta Edukacji Narodowej do I LO zaproszono emerytowanych nauczycieli
- Była okazja, aby powspominać i opowiadać o rzeczach, ludziach i zdarzeniach sprzed lat a także porównać minione sytuacje do obecnej rzeczywistości – podkreśla Paweł Domagała, dyrektor ZSO nr 1.

Mówił o wydarzeniach i trudzie nauczycieli i uczniów, którzy tworzyli klimat pracy w „Żeromie” przed laty. Dyrektor podziękował także nauczycielom i pracownikom szkoły za wysiłek w kształceniu kolejnych pokoleń jeleniogórzan.

Akademię uczniowie okrasili słowno-muzycznym programem artystycznym. Profesorom dziękowała także szefowa uczniowskiego samorządu.
Na zakończenie akademii z mniej oficjalnym, za to porywającym programem artystycznym wystąpił zespół Kszt-Pszt, dodając uśmiechu całemu uroczystemu dniu.

Piątkowe świętowanie znalazło finał w restauracji Relaks, dokąd udali się emerytowani pedagodzy ze swoimi młodszymi kolegami. Pod hasłem „Grono Pedagogiczne Żeromskiego – wspomnienia i dzień dzisiejszy”, przy wykwintnym obiedzie, długo rozmawiano o szkolnej rzeczywistości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa przeprowadzka LGD do Kowar

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~zloty666 15-10-2007 9:32
Jaki ładny artykuł, niby o święcie edukacyji a w tle kampanija wyborcza sir dyrektorka Domagały :( Oj nieładnie, nieładnie ! ! !
~zoja 15-10-2007 11:45
Pan Drektor, żeby nie powiedzieć Ojciec Dyrektor pojawia się teraz wszędzie. Wkrótce tak jak onegdaj Lenin po otwarciu lodówki...!!!Krąży po "imprezach" nauczycieli szkół jeleniogórskich. A fe! Brak klasy!!
~Pik–Pok 15-10-2007 14:51
Znowy "Żerom"?! No, nie. To już przegięcie! Czy Dzień Edukacji Narodowej w innych szkołach jest inaczej (czytaj: gorzej) świętowany? A pan Domagała idzie widać na całego.
~ja! 15-10-2007 15:35
A do innych szkól na pasowanie to co nie można zajżeć? Oczywiscie takie zasługi to tylko do tej elitarenj szkoły na wzgórzu...jak by inne szkoły były gorsze...
~fanka :D 15-10-2007 16:03
ahhh te Kszt–pszt ! :D jesteście boscy ! :D
~słuchajcie 15-10-2007 16:48
nie mówcie, że nie ukazał się artykuł o D.E.N. w innych szkolach, bo sie ukazał. A to jest w sumie oczywiste, żeby się Paweł pokazywał, to chyba dobrze o nim świadczy. Po prostu stara się o swych wyborców. A jeśli chodzi o D>E>N. w żeromie– to był bardzo udany ;*
~a tak po za tym 15-10-2007 16:57
to ten artykuł miał sławić nasz zespół KSZT PSZT ;] to jest link do naszego występu. I tu wcale nie chodzi o to, że jelonka.com robi kampanię Pawłowi Domagale, tylko chodzi o to, że Paweł dawał nam możliwości i mobilizację do ćwiczenia w auli szkolnej. Pozdrawiam wszystkich z żeroma ;]
~ja 15-10-2007 19:58
a w Handlówce był boski program z okazji Dnia Edukacji narodowej i nawet w skeczu nauczyciel występował. Był najlepszy. Handlówka jest profesjonalna szkołą po prostu i tyle.
~Do ja 15-10-2007 21:26
Jasne, że 'Handlówka' to dobra szkoła. W ogóle kto wymyślił idiotyczne rankingi? Każda szkoła jest inna i to jest najpiękniejsze. A że o "Żeromie" tyle się mówi...Cóż, pusta puszka robi najwiecej hałasu.
~Ecce_Homo 15-10-2007 22:27
a kto to jest ten Domagała?, bo KSZT–PSZT to wszyscy znają!! :)
~do "ja" 15-10-2007 22:35
a byłeś moze w innych szkołach na d.e.n? Na jakiej podstawie tak sie wypowiadasz? Skoro mieliście najlepszy program w mieście to dlaczego nie daliście opisu i fotek jelonce? I dlacego zawsze pod artykułami o jakiś szkołach uczniowie innych szkół piszą "o jakie to niesprawiedliwe że oni są a my nie!" raz ktoś pisał, ze jelonka ma tajny układ z żeromem zeby bogaci rodzice płacili łapówki za przyjęcie do tak chwalonej szkoły. No dajcie spokój... Poza tym żerom ma najbardziej reprezantatywną aulę i gdybyś był autorem artykułów do portalu reprezentującego twoje miasto, to najprawdopodobniej chcąc opisać dzień edukacji narodowej wybrałbyś tą szkołę.
~a. 15-10-2007 22:36
ładnie, ładnie. akademia akademią – ale występ super :)
~kliku 16-10-2007 18:12
to ja powiem tak...akademia do bani..jak na tak elitarną szkółkę jaką jest rzekomo żerom powinna być akademia po krótej normalnie ma isę ciarki na plecach..a tu? lipa!!!po pierwsze nagłośnienie do bani, po drugie występ z wierszami żalosny, już w 5 rzędzie nic nie bło słychać...używacie wielkich słów a w akademii nie chodzi o to, żeby ludzie nic nie rozumieli tylko coś zrozumieli i wynieśli z tej akademii.jedyne co było naprawdę genialne to występ Maksa i Kusej dla nich wielkie brawo!!
~do "kliku" 16-10-2007 20:12
jesteś śmieszny, bo nad nagłośnieniem pracowaliśmjy najdłużej. Wiekszość osób je bardzo chwaliło. Szkoda mi gadać po prostu. Grrr... ;|
~Żerom.xD 18-10-2007 15:02
Oskar, Rafał, Anita itd.xD byliście boscy...^^ <lol2>
~fo 'kilku' 18-10-2007 15:09
Przyszedł taki do Żeroma i sie wypowiada... Gchhh...!;/ Zrób coś lepiej.! A poza tym to jak jest w innech szkolach..?! Beznadziejenie... Oskar & Team.! xD ;*

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

WORD Jelenia Góra podsumowuje I półrocze 2020

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Ścieżka edukacyjna "Przygoda w górach"

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1452
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%