MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Uczniowie Liceum Plastycznego w Akademii Sztuk Pięknych

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 maja 2015, 8:14
Aktualizacja: 8:17
Autor: ZSRA
Fot. ZSRA
W ramach porozumienia między Liceum Plastycznym z Zespołu Szkól Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, a wrocławską uczelnią artystyczną młodzież licealna wyjechała na zajęcia prowadzone przez wykładowców ASP.

W dniach 13 i 14 maja br. uczniowie klasy III liceum plastycznego tworzyli na uczelni następującymi technikami: formowanie szkła na palnikach (prowadzenie: Beata Damian-Speruda), formowanie z mas lejnych (prowadzenie: as. Emilia Krankowska) – w pracowni ceramiki użytkowej prof. Lidii Kupczyńskiej-Jankowiak, zdobienie ceramiki artystycznej (prowadzenie: prof. Grażyna Płocica i as. Joanna Opalska-Brzecka ), przygotowanie form do odlewu w brązie i odlewanie metalu (prowadzenie: ad Michał Staszczak i Hubert Bujak) oraz formowanie ceramiki na kole garncarskim (w pracowni prof. Katarzyny Koczyńskiej – Kielan i ad. Bożeny Sacharczuk) z prezentacją st. mistrza garncarstwa Leri Papidze.

Uczniowie spotkali się też z prof. Adamem Ablem, który zaprezentował własną wystawę fotografii oraz omawiał prace swoich studentów.

Dzięki różnorodnej ofercie zajęć artystycznych, licealiści mogli wzbogacić swoje zainteresowania poprzez uczestnictwo w wybranych warsztatach. Młodzież licealna była pod dużym wrażeniem zajęć i zapowiedziała się już na następną, czerwcową wizytę związaną z Festiwalem Wysokich Temperatur organizowanym na ASP we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

„Bezpieczne wakacje” – zajęcia plastyczne

Śmierć na żwirowni

Laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Wsparcie dla podopiecznych ośrodków wychowawczych

Dachowanie w Radomierzu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%