MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uczniowie "Jedenastki" wygrali salę przyrodniczą za 40 tys. zł

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 1 października 2012, 16:35
Aktualizacja: Wtorek, 2 października 2012, 8:15
Autor: Angela
Fot. Angela
Tablica multimedialna, rzutnik, wizualizer, laptop, mikroskopy i inne pomoce naukowe oraz remont pomieszczeń – wszystko to pojawiło się w Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze, która wygrała jedną z pięciu pracowni przyrodniczych wartych po 40 tys. zł każda. Była to nagroda w konkursie Tauron Ekoenergia. Dzisiaj (01.10) pracownię oficjalnie przekazano. – Nie spodziewaliśmy się tej wygranej – mówili uczniowie.

Prace na konkurs przygotowała klasa 5e, która pracowała pod opieką Zofii Fryc, nauczycielki przyrody.

- Do konkursu przystąpiliśmy w marcu br. Naszym zadaniem było przygotowanie komiksu opowiadającego o wycieczce firmowej maskotki, byczka Tauronka, do elektrowni wodnych i wiatrowych. Mieliśmy wiele pomysłów, ale większość lądowało w koszu, aż w końcu wymyśliliśmy, że opiszemy swoją wizytę sprzed dwóch lat w elektrowni wodnej w Pilchowicach – mówiła Zofia Fryc. – Ta historia została zawarta na 30 stronach A4 – dodaje nauczycielka przyrody.

Dla uczniów obecnie klasy 6e była to nie tylko możliwość pokazania swojego talentu plastycznego, ale i świetna zabawa.

- Jesteśmy zgraną klasą dzięki czemu udało nam się wspólnie to zadanie wykonać. Wielu z nas zostawało po lekcjach, było sporo zabawy i śmiechu – mówiła Matylda.

Spory udział w tym przedsięwzięciu miał Janek Koprowski, który narysował ławki. Podczas przekazania Sali nie krył , że jest z siebie dumny.

- Dzięki naszej pracy mamy fajną salę, z tablicą multimedialną i innymi pomocami naukowymi. Cieszę się, że wygraliśmy – mówił Janek.

Była to już druga edycja ogólnopolskiego konkursu „Sala Przyrody TAURON Ekoenergia” adresowanego do szkół podstawowych z niemal całej Polski, z terenów, na których TAURON Ekoenergia posiada elektrownie wodne lub wiatrowe. Hasłem w tym roku było: „TAURONEK poznaje świat elektrowni wodnych i wiatrowych”. O pięć sal przyrody o wartości 40 tys. zł rywalizowało kilkadziesiąt szkół. Czym jeleniogórska „Jedenastka” urzekła jury?

- Wybór był bardzo trudny. Prace uczniów tej szkoły były niezwykle pomysłowe, ale i bardzo rzeczowe, co świadczy o ogromnej wiedzy, którą ci uczniowie mają na temat energii odnawialnej. Pozostałe szkoły, które wygrały takie pracownie to placówki we Wrocławiu, Wicku, Pszennie i Lipnikach – mówiła Małgorzata Wójcik-Stasiak , prezes Tauron Ekoenergia.

Obecny dyrektor szkoły Eugeniusz Sroka dziękował darczyńcom i podkreślał, jak ważne jest dla uczniów tak nowoczesne wyposażenie.
- Do niedawna nie wierzyłem, że w mojej placówce będę miał tak nowoczesny sprzęt. Dziękuję w imieniu własnym i naszych uczniów – mówił.

W uroczystym przekazaniu sali udział wzięła także Mirosława Dzika, wiceprezydent Jeleniej Góry, która dziękowała firmie Tauron Ekoenergia i podkreślała, że to nie pierwszy taki podarunek dla jeleniogórskich szkół.
W ramach podziękowania za nową salę uczniowie zaśpiewali piosenkę o Tauronie demonstrując praktyczne wykorzystanie tablice multimedialnej, a jeden z uczniów zagrał na gitarze.

W minionym roku „Sale przyrody TAURON Ekoenergia” powstały: w Siedlęcinie, Witoszowie Dolnym (gm. Świdnica), Stankowicach (gmina: Leśna) oraz w województwie opolskim: w Osowcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trudny dojazd do SP 3

Kontrole palenisk

Jak użytkować soczewki dwutygodniowe w trybie przedłużonym?

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 1-10-2012 17:39
To tak jak w polityce, bogaci mają coraz wiecej, biednym zabiorą nawet to co mają. Niech ktoś powie, że to nie było ustawione.
~anonim '' 1-10-2012 17:46
to nie było ustawione poprostu zrobili super komix i wygrali bo są wszechstrannie uzdolnieni
~rodzicSB 1-10-2012 20:14
co z tego dla dzieci? Ano nie wiele, skoro w toaletach nie ma nigdy papieru, składka na kredki/przybory do 80 złotych od dziecka, rodzicielskie kolejne 50złotych, podręczniki klas 1-3 tylko te z sekretariatu za 230zł bo takie same z innego źródła odpadają - widocznie ktoś w szkole musi zarobić, i w ogóle niefajna atmosfera braku serdeczności dla dzieci...
~ 1-10-2012 20:59
A co ma papier do tego konkursu? Ja ktoś ma problem ze szkołą, to niech się czepia szkoły, a nie dzieci, które same sobie zapracowały na te 40 tysięcy. A jak ktoś zazdrości - to trzeba było się samemu postarać i wygrać, a nie teraz siać zamęt w internecie. Frustracja nie popłaca moi drodzy! Gratulacje dla dzieci i pani magister!! :)
~teżrodzic 1-10-2012 21:14
Do rodzicSB. Podręczniki jeśli chcesz możesz kupić sobie sam. Tak właśnie zrobiłam. Pieniądze są wykorzystywane m.in. na zakup nowych stolików do klas a także są dokładane do zielonych szkół.
~mr jack 1-10-2012 21:17
Gratulacje!
~mr 1-10-2012 21:51
przypadkiem koło wejścia do szkoły możemy przeczytać reklamę Ekoenergii? chociaż tak naprawdę całkiem pomysłową :"naturalnie zdolni", a z tym papierem, pozostałymi rzeczami, i serdecznością a w zasadzie jej brakiem o czym pisze "rodzicSB" "naturalna" prawda
~Gratulacje 1-10-2012 22:20
Do konkursu mogła się zgłosić każda szkoła. Pretensje do garbatego , ze ma dzieci proste.......to ulubione powiedzenie mojego kolegi z sp nr 11 oddaje cała prawdę. Jedenastka to dobra szkoła jak kilka innych w naszym mieście.Brawo dzieci i wspaniała Pani Zosia.
~Uczeń 1-10-2012 22:34
Znam to klasę i to naprawdę bardzo zdolni i wszechstronni uczniowie , przede wszystkim są zgranym zespołem ... I nie sądzę , żeby konkurs byl ustawiony . Zresztą zapracowali sobie na tą nagrodę , bo naprawdę im zależało . A " chcieć to znaczy móc " ;D Gratuluję uczniom oraz Pani Zosi ;D
~ 2-10-2012 11:34
Reklama ekoenergii stała właśnie dlatego, że ta klasa wygrała konkurs, a nie na odwrót. Zazdrość nie popłaca moi drodzy, szkoda życia! Czas się samemu wziąć do roboty, a nie narzekać, że innym się udaje.
~Koleżanka 2-10-2012 18:26
A wszystko dzięki P. Zofii Fryc.Brawo dla niej.Myślę, że dyrekcja potrafi jej talent pedagogiczny docenić przy najbliższej okazji,bo naprawdę takich, jak ONA nauczycieli jest niewielu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Seniorzy świętowali

Spór o edukację seksualną

Złoty Krokus dla...

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Wracają cietrzewie

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
293
Tak
55%
Nie
37%
Nie wiem
8%