MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uczniowie III LO będą pomagać starszym ludziom

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 20 września 2012, 10:23
Aktualizacja: 10:40
Autor: Angela
Już po raz trzeci grupa wolontariuszy po opieką Bożeny Fijałkowskiej będzie pomagać starszym osobom w przemieszczaniu się do urzędów, przychodni lekarskich i sklepów. Akcja zostanie przeprowadzona 1. października br. w godz. 8.00 – 13.00, w ramach Dnia Seniora. Osoby zainteresowane taką formą pomocy już teraz są proszone o kontakt telefoniczny z pedagogiem szkoły pod numerem telefonu 75 75 228 81.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze od trzech lat działa szkolny wolontariat w ramach dolnośląskiego programu „My dla Świata” z główną siedzibą we Wrocławiu (Wrocławskie Centrum Wolontariatu). Koordynatorem szkolnego wolontariatu jest pedagog Bożena Fijałkowska. Pomoc osobom starszym w dostaniu się do lekarza, urzędu czy sklepu, to nie jedyne działanie tej grupy.

- Uczniowie co roku koncertują dla podopiecznych w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym Caritas. Młodzież pomaga również dzieciom z Domu Dziecka „Nadzieja” w odrabianiu lekcji, a minionym roku zorganizowała im "Mikołajki". Również cyklicznie uczniowie odwiedzali i wspierali w zmaganiu się z chorobą podopiecznych W ZOL-u Caritas. Wolontariuszki cały rok szkolny prowadziły naukę tańca dla uczennic Zespołu Szkól i Placówek Specjalnych na Kruszwickiej. Każdego roku w grudniu obdarowujemy ciastem świątecznym podopiecznych Schroniska Św. Brata Alberta – wymienia Bożena Fijałkowska, pedagog szkolny, opiekun wolontariuszy i koordynator programu „My dla Świata”.

Inne działania podjęte przez wolontariuszy z III LO to: pomoc w organizacji Dnia Dziecka w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych, zbiórka nakrętek dla dziewczynki z Brzegu Dolnego na jej rehabilitację oraz zbiórka odzieży i żywności dla Domu Samotnej Matki w Pobiednej koło Świeradowa, a także działania w środowisku szkolnym z okazji Dnia bez papierosa, AIDS. Wolontariusze zorganizowali w szkole akcję pt. „Uratuj czyjeś Życie” dotyczącą honorowego dawcy szpiku kostnego i wyrażenia woli oddania własnych organów do przeszczepu, wspartą przez Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Charytatywny piknik  

VII Dolnośląski Kongres Samorządowy

Przy Złotniczej będzie chodnik do boiska

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Ryba 20-09-2012 14:46
Osobom podupadajacym na zdrowiu pomagalbym raczej urzedy omijac ;)
~do Ryby 21-09-2012 9:24
po co ten sarkazm, jak młodziez uczy się że warto pomagać innym to tylko nalezy chwalic takie działania i zyczyc powodzenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Działalność kupiecka, rzemieślnicza i miejska  

Wreszcie dobra droga

Mają w nosie pieszych

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Niebezpieczne wyzwania

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
306
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%