MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Uczniowie III LO będą pomagać starszym ludziom

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 20 września 2012, 10:23
Aktualizacja: 10:40
Autor: Angela
Już po raz trzeci grupa wolontariuszy po opieką Bożeny Fijałkowskiej będzie pomagać starszym osobom w przemieszczaniu się do urzędów, przychodni lekarskich i sklepów. Akcja zostanie przeprowadzona 1. października br. w godz. 8.00 – 13.00, w ramach Dnia Seniora. Osoby zainteresowane taką formą pomocy już teraz są proszone o kontakt telefoniczny z pedagogiem szkoły pod numerem telefonu 75 75 228 81.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze od trzech lat działa szkolny wolontariat w ramach dolnośląskiego programu „My dla Świata” z główną siedzibą we Wrocławiu (Wrocławskie Centrum Wolontariatu). Koordynatorem szkolnego wolontariatu jest pedagog Bożena Fijałkowska. Pomoc osobom starszym w dostaniu się do lekarza, urzędu czy sklepu, to nie jedyne działanie tej grupy.

- Uczniowie co roku koncertują dla podopiecznych w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym Caritas. Młodzież pomaga również dzieciom z Domu Dziecka „Nadzieja” w odrabianiu lekcji, a minionym roku zorganizowała im "Mikołajki". Również cyklicznie uczniowie odwiedzali i wspierali w zmaganiu się z chorobą podopiecznych W ZOL-u Caritas. Wolontariuszki cały rok szkolny prowadziły naukę tańca dla uczennic Zespołu Szkól i Placówek Specjalnych na Kruszwickiej. Każdego roku w grudniu obdarowujemy ciastem świątecznym podopiecznych Schroniska Św. Brata Alberta – wymienia Bożena Fijałkowska, pedagog szkolny, opiekun wolontariuszy i koordynator programu „My dla Świata”.

Inne działania podjęte przez wolontariuszy z III LO to: pomoc w organizacji Dnia Dziecka w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych, zbiórka nakrętek dla dziewczynki z Brzegu Dolnego na jej rehabilitację oraz zbiórka odzieży i żywności dla Domu Samotnej Matki w Pobiednej koło Świeradowa, a także działania w środowisku szkolnym z okazji Dnia bez papierosa, AIDS. Wolontariusze zorganizowali w szkole akcję pt. „Uratuj czyjeś Życie” dotyczącą honorowego dawcy szpiku kostnego i wyrażenia woli oddania własnych organów do przeszczepu, wspartą przez Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lwówczanin w ITTF

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Ryba 20-09-2012 14:46
Osobom podupadajacym na zdrowiu pomagalbym raczej urzedy omijac ;)
~do Ryby 21-09-2012 9:24
po co ten sarkazm, jak młodziez uczy się że warto pomagać innym to tylko nalezy chwalic takie działania i zyczyc powodzenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Tydzień Zrównoważonego Transportu – od wczoraj  

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
818
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%