MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uczniowie II LO: Kochamy „Norwida! Po Gali 65–lecia szkoły

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 12 stycznia 2013, 9:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 stycznia 2013, 11:36
Autor: Angela
Fot. Angela
Owacjami na stojąco zakończył się wczorajszy (11.01), niemal trzygodzinny koncert w Filharmonii Dolnośląskiej, podczas którego swoje talenty na 65–lecie szkoły zaprezentowali nauczyciele, uczniowie i absolwenci. Kolejny raz udowodnili, że Liceum Ogólnokształcące nr II w Jeleniej Górze to szkoła, która z ogromną kreatywnością i otwartością szlifuje prawdziwe diamenty. Koncert z niesamowitym humorem i wyjątkowym wdziękiem poprowadzili: uczennica Martyna Dukowicz oraz nauczyciel języka polskiego Ryszard Grzywacz.

Cześć oficjalną, od której rozpoczęła się uroczystość, prowadzący przygotowali w formie odpowiedzi przy tablicy, dzięki czemu w miejsce patetycznych wystąpień pojawiły się życzenia i gratulacje pełne żartu i ciepłej atmosfery. Było spontanicznie i bardzo naturalnie. Nie zabrakło pochwał i gratulacji oraz serdecznych życzeń zarówno dla dyrekcji, jak i nauczycieli i uczniów. Głos zabierały m.in. posłanki: Zofia Czernow (PO) oraz Marzena Machałek (PiS), a w imieniu Małgorzaty Sekuły – Szmajdzińskiej list gratulacyjny odczytał Wojciech Chadży. Najdłużej przemawiał prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, który żartował, że ma do tego prawo jako absolwent „Norwida”.

- Rozstrzygnięcie, która ze szkół jest lepsza – Żerom czy Norwid – można porównać do wyboru między Oxfordem a Cambridge – mówił prezydent Marcin Zawiła. – Ja nie jestem do końca obiektywny, bo jestem zarówno absolwentem, jak i nauczycielem tej szkoły. Co do moich córek, to one się podzieliły między szkołami. Jedna wybrała „Żeroma”, a druga „Norwida”. Mówiąc o szkole, myśli się o budynku, ale tak naprawdę są to kolejne pokolenia, które wyszły z tej szkoły i w znacznej większości zasiadają teraz w gronie najznakomitszych fachowców w wielu dziedzinach. Historia się zmieniała, były czasy stalinowskie, gomułkowskie, gierkowskie, przełom Solidarności, a ta szkoła cały czas kształciła wspaniałych ludzi i stwarzała dla nich klimat do kształtowania się. Za to Wam, drodzy nauczyciele i dyrektorzy, dziękuję – mówił prezydent Marcin Zawiła, który na ręce dyrektor Iwony Kumek przekazał czek o wartości 6,5 tys. zł.
Słowa gratulacji i uznania oraz prezent przekazał także przedstawiciel Uniwersytetu Ekonomicznego, który w ostatnim czasie objął „Norwida” patronatem.

Pięknym gestem było też wystąpienie przedstawicielek „grona przyjaciół szkoły”: pań dyrektorek z „Ekonoma” – Joanny Marczewskiej, „Żeroma” Eulalii Kłodawskiej-Szwajcer i Heleny Kasperczyk z Zespołu Szkół Przyrodniczo - Usługowych.

Nie zabrakło również wystąpienia poprzedniej pani dyrektor Jadwigi Dąbrowskiej, które zostało przyjęte ogromnymi oklaskami, a także przedstawicieli Rady Cieplic i Stowarzyszenia Miłośników Cieplic, w imieniu których słowa podziękowania i gratulacji składały: Anna Bałkowska, przewodnicząca Rady i Małgorzata Turowska.

Część artystyczną rozpoczęła Justyna Sieniuć uczennica kl. II A, która zaśpiewała „Płowe koty na czterech łapach” według własnej kompozycji. Następnie z niezwykłą charyzmą zaprezentowała się nauczycielka Magdalena Jaroszewicz z zespołem poezji śpiewanej, która wykonała „Jana Kochanowskiego” według Jacka Kaczmarskiego. Na instrumencie zagrała Izabela Kozłowska (ucz. kl. IIC) w utworach „The Entertainer” Scott Jopin, “My way”- z repertuaru Franka Sinatry. Publiczność niezwykłym głosem urzekła Natalia Droń (ucz. kl.1 F), która zaśpiewała „Między ciszą a ciszą” z repertuaru Grzegorza Turnau’a oraz „Dobranoc panowie” (sł. Agnieszka Osiecka, muz. Andrzej Zieliński). Absolwent Radosław Droń zagrał na skrzypcach i fortepianie, a po jego występie odbyła się wielka licytacja piłki z autografami czołowych sportowców. Dla podkreślenia wagi tej licytacji przygotowano scenki pokazujące uczniów ze szkół słabo dofinansowanych i tych bogatszych. Piłkę kupił mieszkaniec Cieplic za 700 zł, który zapowiedział jej wystawienie na aukcji internetowej i przekazanie szkole całej uzyskanej kwoty.

„Miasteczkiem cud” (sł. A. Osiecka, muz. Jerzy Satanowski) oraz „ Land of Confusion” z repertuaru grupy „Genesis” publiczność zaczarowała Paulina Bocian (ucz. kl. 1 F), a utworem “Nie żałuję” (słowa A. Osiecka, muzyka Seweryn Krajewski) nauczycielka Elwira Kozak. Na koniec wystąpiła laureatka Kutra Artystycznego Martyna Dukowicz (ucz. kl. IID), która z niezwykłą mocą w głosie i wdziękiem zaśpiewała „Kiedy mnie już nie będzie” (z rep. S. Krajewskiego) oraz “One and only” (z rep. Adele).

Łzy wzruszenia zakręciły się niejednemu uczestnikowi podczas finałowego utworu „Alleluja” (z reper. Leonarda Cohen’a do słów Macieja Zembatego) zaśpiewanego przez wszystkich wykonawców z przewodnictwem przepięknego głosu Elwiry Kozak. Publiczność nagrodziła ten koncert owacjami na stojąco.
Dopełnieniem całości był niezwykle energetyzujący występ zespołu „Leniwiec”, w jednej trzeciej składający się z absolwentów „Norwida”. Specjalnie na tę okazję wykonawcy przygotowali coś wyjątkowego. Między punkowymi kawałkami znalazła się… ballada „Opadłe mgły” do słów Edwarda Stachury.

Program koncertu przygotowały Elwira Kozak i Renata Kryńska, nauczycielki „Norwida”.

Zapytaliśmy tez uczniów co sądzą na temat „Norwida”?

- Nie jesteśmy przeciętną szkołą, uczniowie reprezentują stosunkowo wysoki poziom – z dumą mówił Tomasz Trzak, przewodniczący szkoły. - Funkcjonuje kilka odmiennych profili klas, więc w precyzyjny sposób jesteśmy przygotowywani do matury przez nauczycieli, z którymi naprawdę dobrze się współpracuje i można się czuć swobodnie. W naszej szkole, pomimo różnych opinii osób nie związanych z Norwidem, relacja nauczyciel - uczeń nie jest sprowadzona jedynie do słuchania „wykładów” na lekcjach. Jeżeli tylko się włoży odrobinę pracy, można w przyjaznej atmosferze spędzić trzy ostatnie lata swojego dzieciństwa. Jako szkoła bierzemy udział oraz organizujemy wiele inicjatyw społecznych i nie tylko – dodał Tomasz.

- Kochamy Norwida – mówiły na korytarzu uczennice. – To nasza szkoła, nasze przyjaźnie, nasza przyszłość – dodały.

A czego na kolejne 65 lat funkcjonowania życzyłaby sobie pani dyrektor?

- Tak wspaniałych uczniów i nauczycieli, jakich mamy teraz. Ciągłego rozwoju, sukcesów absolwentów i oby nigdy nie zabrakło nam tak wielu chętnych do uczenia się w naszej szkole, jak obecnie – mówiła Iwona Kumek, dyrektor IILO.
I tego w imieniu własnym oraz naszych Czytelników serdecznie życzymy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie jest dobrze z powietrzem

Jeleniogórski polonez

Podczas ferii zimowych ski–busy pod Śnieżką

Komentarze (70) Dodaj komentarz

~:( 12-01-2013 10:45
no i co mam wybrac dla syna? Gdzie go kierować? Zerom czy Norwid??????
~uuuuuu 12-01-2013 10:46
jedno wielkie kłamstwo
~ 12-01-2013 11:03
Było super !!!
~... 12-01-2013 11:11
Pani Angelo! Nie ma czegoś takiego jak Rada Cieplic. Jest tylko rada jednostki uzdrowiskowej. Byłaby gdyby wszyscy dorośli mieszkańcy mogli ją wybierać, a jeszcze wcześniej rada miejska musiałaby doprowadzić do podziału miasta Jelenia Góra na dzielnice: Zabobrze, Stare Miasto, Kunice, Malinnik, Cieplice, Sobieszów, Jagniątków. Jak na raze reprezentatywni dla wszystkich Ciepliczan, Sobieszowian, Jeleniogórzan są Stowarzyszenia Miłośników Cieplic, Jeleniej Góry, Sobieszowa, a jeszcze lepiej gdyby przywrócono dawne miasta: Jelenią Górę, Cieplicę, Sobieszów. Ciekawe z kim wtedy chciałby być Jagniątków? A Norwidowi życzę zdrowej rywalizacji pomiędzy szkołami średnimi na pożytek ich absolewntów i miasta. Całego miasta Jelenia Góra.
rymcycymcy 12-01-2013 11:21
11:11 | ~... ...racja ! ...jestem za odłączeniem Cieplic ! :) ...będzie bliżej do Sobieszowa !
~mechatronik 12-01-2013 11:43
i tak ZST "Mechanik" jest bardziej historyczną szkołą, skoro 65-lecie świętował rok temu:)
~uczennica 12-01-2013 11:47
Tylko Nooooorwid! ♥
~Smoter 12-01-2013 11:51
Krzak??? Tomasz ma na imię Trzak
~abso 12-01-2013 12:02
zdjęcie 2 - ...jak reksio szynke
~Sir Galahad 12-01-2013 12:16
Wybieraj Żeroma! Bez zastanowienia!
~Sir Galahad 12-01-2013 12:20
Jeżeli jesteś za podziałem JG na dawne małe miejscowości to jesteś za śmiercią i dalszą degradacją regionu! Durne kompleksy i antagonizmy. W ogóle powinniśmy promować nazwę Aglomeracja Kotliny Jeleniogórskiej i taką liczbę mieszkańców podawać! W zeszłym tygodniu miałem taką sytuację, że pewnego przedsiębiorcę z Górnego Śląska wprowadzałem w nasze stosunki. Myśli o osiedleniu się tu i prowadzeniu tu działalności (miejsca pracy!). I co? Był w szoku, że JG ma poniżej 100 tysięcy mieszkańców. Uważa, że Kotlina ma ogromny niewykorzystany potencjał, ale to jest PIERWSZY STEREOTYP! Jak znowu się podzielimy i będziemy mieli miasteczko Cieplice i wiochę Sobieszów to nic z tego nie będzie! Dalsza degradacja, ucieczka, brak poważniejszych inwestycji. ZŁY STEREOTYP.
~Sir Galahad 12-01-2013 12:25
Uważam, że powinniśmy iść w innym kierunku niż wasze sentymenty za "starymi dobrymi czasami"! Dalsza komasacja. Przyłączyć Piechowice, Łomnicę, Wojanów, Komarno, Dziwiszów i Jeżów Sudecki jako dzielnice! Niestety ale nasz rozwój, nasz wizerunek zależy od tej "prymitywnej" statystyki LICZBA MIESZKAŃCÓW! Trzeba ją podkręcać, bo to przyciąga inwestycje zarówno prywatne jak i zwiększa szanse na inwestycje publiczne. Zwłaszcza, że liczba mieszkańców J Góry w porównaniu z taką Legnicą zakłamuje o tyle, że u nas powinna faktycznie się liczyć Aglomeracja Kotliny Jeleniogórskiej. Znam to z praktyki jakie to robi wrażenie gdy chcesz kogoś tu przyciągnąć, żeby zaryzykował, zainwestował, oszacował szansę. Skończmy z animozjami dzielnicowymi. Nasze powodzenie jest możliwe tylko razem. Przekonałem się.
~Sir Galahad 12-01-2013 12:28
Oczywiście to wymaga aktywnej sfery publicznej w zakresie spójności tkanki miejskiej i świetnego transportu publicznego (u nas jest z tym problem, w dodatku lobby busiarskie się wzmacnia). Ale innej drogi nie ma. Taki Jeżów Sudecki czy Łomnica właściwie już są totalnie wpisane w tkankę miejską Jeleniej Góry (dużo bardziej niż "suburbia" Maciejowa moim zdaniem). Nie dzielmy się znowu. Dbajmy o siebie nawzajem. Więcej wiary bracia i siostry z naszej pięknej Kotliny:-)
~Do ~ 12-01-2013 12:29
12-01-2013 10:46 | ~uuuuuu | >>> jedna wielka zazdrość z powodu czyjejś pozycji, powodzenia lub posiadania.
~ 12-01-2013 12:38
Wszyscy byli świetni, ale dziewczyna od Miasteczka cud i Land of Confusion- Paulina Bocian- Poezja!!! Gratulacje.
~ 12-01-2013 12:46
Gratulacje także dla Rysia, Renaty i pani Elwiry- doskonałe widowisko!!!
~absolwent 12-01-2013 12:53
Nigdy Norwida bym już nie wybrał. Gdyby nie korepetycje to pewnie nie dostałbym się na moje wymarzone studia. W tej szkole jest mierny poziom edukacji. Niektórzy nauczyciele zamiast skupić się na prowadzeniu lekcji zgodnie z programem to narzekają i opowiadają o swoim życiu prywatnym. Może teraz jak jest nowy dyrektor to coś się zmieni, ale wątpię.
~ed 12-01-2013 13:32
w tej szkole nabawiłem się nerwicy, utracilem pewność siebie, straciłem ochotę na naukę. nigdy nie zapomnę jak jedna szalona polonistka (lata '90) potrafiła całą lekcję przepytywać z treści lektur, ze wszystkimi szczegółami, których nikt nie był w stanie zapamiętać. miala swoje pupilki, których nie ruszała, ja wychodzilem z lekcji zlany potem, na granicy omdlenia. inny trudny przypadek to fizyk, mnie się nie czepiał ale traktował człowieka z góry, miał wszystkich za idiotów, kolejna dawka stresu nie do zapomnienia itd. żeby nie było - szkołę skończyłem z bardzo wysoką średnią, nie mam powodu mścić się na nauczycielach, ale mam prawo ich oceniać po latach, a te przypadki wplynęły bardzo negatywnie na mój dalszy rowój. byli też fajni, miło wspominam np. gregrę, matmę
~Sir Galahad 12-01-2013 14:00
Ed masz na myśli takie faceta z tej fizyki co potem w roku chyba 1996 odszedł pracować do Żeroma (a może miał godziny i w Norwidzie i w Żeromie?)? Zapomniałem nazwiska:] Lubił chodzić w skórzanych marynarkach.
~asd 12-01-2013 14:06
gratulacje, starajcie sie dalej ps najnowszy ranking rzeczpospolitej szkol ponadgimnazjalnych zerom -87, norwid - 280
~@Sir Galahad 12-01-2013 14:11
no raczej nie miałem na myśli tego drugiego, którego pseudonim słabo pasuje do mojego opisu :-)
~xxx 12-01-2013 14:49
Proszę zapomnieć o Żeromie! To czysta żenada! Na kilkudziesięciu nauczycieli jest tylko kilku, którzy na prawdę chcą coś zrobić. Reszta chce dotrwać do emerytury, a młodzież tylko im przeszkadza. absolutny brak zarządcy tej placówki, dyrekcja pełni rolę reprezentacyjną. Byłem na zakończeniu roku szkolnego mego dziecka, gdzie wszyscy się "produkowali", a dyrektor szkoły powiedziała kilka słów (bez znaczenia) i wyszła. Zupełnie lekceważąc uczniów, nauczycieli i nas rodziców....
~psyche 12-01-2013 14:55
Rodzice! Jeżeli nie chcecie mieć stanów przedzawałowych, jeżeli chcecie, by wasze dziecko nie miało nerwicy, a stopnie były adekwatne do wiedzy i umiejętności to tylko Norwid.
~gewrant 12-01-2013 15:06
Norwid, bardzo fajna szkoła. A ten, kto tam przetrwać zdoła - przyszłość czeka go wesoła. ~humanista
~gewrant 12-01-2013 15:09
Norwid, bardzo fajna szkoła. A ten, kto tam przetrwać zdoła - przyszłość czeka go wesoła. ~humanista
~OK 12-01-2013 16:30
A kto zrobił tak okropne zdjęcia to, Jelonkę już nie stać na dobre zdjęcia?Powiem jak Doda MASAKRA
~norwidzianka 12-01-2013 17:11
Pieknie bylo! O wiele lepiej niz na koncercie w 2010 roku Poziom bardzo wysoki, szkoda tylko ze niektorzy w bardzo nieladny sposob zaczeli wychodzic juz po pierwszej czesci i/lub w trakcie wystepu grupy Leniwiec... Gratulacje dla super szkoly!
~absolwent No 12-01-2013 17:15
a gdzie nauczyciele z lat 1986-1990 , bo nikogo nie widziałam oprócz Pani dyrektor. Fajna była to szkoła, choć nie powiem wycisk z nauki dawali a za to na studia nie było kłopotów zdać. Mała kameralna z wielkim potencjałem i tak dalej trzymać
~ 12-01-2013 17:27
80 i 84 - Magda
jankes 12-01-2013 17:29
Przewodniczącą stowarzyszenia,,Miłośnicy Cieplic" jest pani Agnieszka Dojs-lekarka ,którą widzimy na fotce78 i tak była zapowiadana przez prowadzącego. Angela! Zrobiłaś kleksa !
~Juliusz 12-01-2013 17:41
Szkoda, że nie postarano się o zaproszenie na tak doniosłą rocznicę szkoły dawnych nauczycieli i absolwentów, którzy do dzisiaj mieszkają w Cieplicach i najbliższej okolicy nie mówiąc o Polsce. Mimo to pozdrawiam serdecznie grono pedagogiczne i uczniów, życząc im pomyślności i sukcesów. Absolwent z 1960 roku.
~ 12-01-2013 17:41
Jako byłej absolwentce z pewnością zakręciłoby mi się w głowie od przemówień niektórych pań. Bez emfazy, szkoła jak szkoła, nauczyciele jak nauczyciele, uczniowie jak uczniowie.
~ 12-01-2013 17:55
A gdzie Wrotniewski absolwent II LO i kolega z klasy p. Kumek?
~Megi 12-01-2013 19:05
Lata spędzone w Norwidzie wspominam bardzo niekorzystnie. Nie było żadnego nauczyciela , który by mnie czymś zainspirował, zaciekawił przedmiotem.Moja córka, która również jest absolwentką tej szkoły, nie chce słyszeć o tej szkole, ma same negatywne wspomnienia sprzed dwóch lat.Przechodząc przez Cieplice nie chce sie nawet spojrzec w stronę szkoły.Szkoła do bani.
~:) 12-01-2013 19:15
piękne zdjęcia :) hahahaa
~jackson 12-01-2013 19:37
Ciekawe... Norwid dba o uczniów? Widocznie zmieniło się od ostatnich kilku lat... Cóż, czasy się zmieniają, może i nauczyciele przejdą metamorfozę. Niektórym naprawdę przydałoby się zmienić stosunek wobec podopiecznych, ponieważ za moich czasów przesiadywanie na niektórych lekcjach było gorsze niż przejście przez pole minowe. Tyle ode mnie.
~Pan Rowicki 12-01-2013 20:28
Gratuluję tak pięknego jubileuszu. Norwid jak wiadomo jest dużo lepszą szkołą niż ta szkoła obok PKP. Od Norwida tylko Elektronik lepszy. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
~ 12-01-2013 20:52
A Zawiła po co tam? To,że tam uczył, to co teraz tam chodzi się pokazywać, nauczyciel od siedmiu boleści:)
~Miki 12-01-2013 21:19
Leszek Wrotniewski ( z córką) jest np. na zdjeciu numer 4 w drugim rzędzie .
~xyz 12-01-2013 21:38
brawo
~do Miki 12-01-2013 22:01
To zwracam honor, kogo jak kogo, ale jego tam nie mogło zabraknąć.
rymcycymcy 12-01-2013 23:41
Obejrzałem fotki ! :) ...jasełka robią wrażenie ! ;) ...jakby co to wiecie ...rymcycymcy@wp.pl ;) PS: tylko dla pełnoletnich !
rymcycymcy 12-01-2013 23:50
...uściślenie ...ale nie tak całkowicie pełnoletnich ! ;)
~absowentka 13-01-2013 0:17
Gratuluję jubileuszu, ale może przy tej okazji worto wspomnieć Ludzi, którzy tworzyli tą szkołę przez 65 lat - wspaniałych nauczycieli i absolwentów. Czy nie ma kilku starszych fotografii, które są historią tej szkoły? Strasznie smutny jubileusz szkoły, która wychowała wiele roczników ludzi inteligentnych, wesołych i ambitnych, może warto o tym wspomnieć, choćby na marginesie.
~Qwerty 13-01-2013 8:53
Ruwniesz kocham Norwida, jednak niepokoi mnie spadajoncy poziom nauczania. Sam zkończyłem tą szkole i jestem bardzo zadowolony.
~ 13-01-2013 10:09
Jakość zdjęć denna.Wstyd
~ha ha ha 13-01-2013 11:17
Najbardziej utalentowanych absolwentów Norwida na owym koncerciku nie było! Kiedyś działał tam chór. 2 jego adeptki to dziś wybitne śpiewaczki, jedna została cenioną aktorką, a jedna robi w USA karierę jako wokalistka jazzowa.
Krzysztof J. Szklarski 13-01-2013 12:25
Dzień dobry wszystkim Norwid-owcom, a także sympatykom tejże, jakże zacnej z pewnością, "budy". Tak, tak - to właśnie ja wylicytowałem piłkę ręczną, którą gra się na Mistrzostwach Świata! Na piłce tej widnieją autografy naszych najlepszych piłkarzy ręcznych (szczypiornistów) wraz z ich trenerem Bogusławem Wentą, co jest w tej chwili rarytasem nie lada. Kiedy piszę do Was te słowa mam na uszach słuchawki i słucham wspaniałej kapeli Budgie i ich, z pewnością najlepszej, płyty - "Never turn your back on a friend" z 1973 roku. Każdy, kto tę kapitalną grupę zna wie doskonale w jakim jestem teraz nastroju! ;-) O imprezie, która odbyła się w Filharmonii, o tym co dalej z piłką, którą wylicytowałem zrobię oraz m.in. o przygotowaniach do obchodów 70-ciolecia II LO im. C. K. Dezerterzy...
Krzysztof J. Szklarski 13-01-2013 12:34
O szlag! C. K. Norwida - rzecz jasna! I jeszcze jeden szlag - ponoć papier jest cierpliwy i wszystko zniesie i przyjmie, a tu mnie ilością znaków ograniczają! Przeto spadam już i do odwiedzin swoich stronek internetowych: NAPISY.info, CINEMATIX.TV i do swojego Bloga/Forum - Szklarski.EU zapraszam, gdyż tam także dowiecie się o akcji: "Jak zjeść ciacho i ciach mieć" czyli o tym jak Szklarski wyposaża pracownie szkolne, gdyż doskonale zdaję sobie sprawę, że wpływy z biletów, ze sprzedanych cegiełek oraz wylicytowanej przeze mnie za 7 "stówek" piłki, to kropla w morzu potrzeb mojej ukochanej Szkoły!!! Zapraszam zatem serdecznie wszystkich!
~beee 13-01-2013 16:40
~8.53 z 13.01. obawiam się, że to świadectwo nie przynosi chluby ani tej szkole, ani temu poloniście/tej polonistce... a tak na marginesie , programik ( nie wiem jak on się nazywa- dzieci zainstalowały mateczce -lamie komputerowej ) co podkreśla na czerwono , przynajmniej w części, załatwiłby sprawę jako takiej poprawności gramatycznej...
~do beee 13-01-2013 17:17
człowieku nie widzisz że to prowokacja? dysponujesz jakąś inteligencją?
~kola6 13-01-2013 18:20
Do JKS mam tą płytę i słucham ją dość często. Do ~ Marcin jest też absolwentem tej szkoły więc nie rozumiem twojej irytacji
~beee 13-01-2013 19:03
~17.17 Z 13.01. 0DPOWIADAM : MNIEMAM ,ŻE POSIADAM...JAKĄŚ. a wiesz, że wyróżnia się 7 poziomów inteligencji ? O którą chodzi ?Uważam , że trochę się jakiejś znajdzie, bo w latach 80 wystarczyło na tytuł mgr . Wtedy jeszcze na wołanie pani magister ! odwracała się co dziesiąta kobieta , a nie co druga - jak dziś. Mniemam , że nawet jest w mojej dyspozycji , ponieważ mimo posunięcia w leciech ,zachowałam do dziś zdolność uczenia się .Co wykorzystuję. A ty co ? Ćpałeś coś,że masz zwidy ? Prowokator za każdym krzaczkiem ? Strzały słyszałeś ?Niestety , nie sądzę, aby co drugi piszący był prowokatorem,myślę ,że problem jest poważniejszy.... Istnieje spora grupa dyslektyków i dysortografow ,wiem o tym jako matka,jednego z nich. Szkołom mam do zarzucenia to, że nie uczą mlodych l
~beee 13-01-2013 19:12
zdolnych " dys" jak sobie z przypadłością radzić, przy użyciu urządzeń technicznych, aby to co tworzą mogło ujrzeć światło dzienne i "pójść do ludzi". Nie uczą odpowiedzialności za słowo nie tylko mówione ale i pisane. Zatem krytykuję osobę nie za błędy jakie czyni , ale za to ,że ujrzały światło dzienne, powinien tekst przejść przez korygujący programik. A szkole zarzucam to ,że nie dba o to aby absolwenci wstydu nie przynosili...
~do beee 13-01-2013 21:41
no tak, miałem wątpliwości, ale teraz już mam pewność...
~rr 13-01-2013 21:44
Ludzie. Przecież piszecie o swoim mieście, o swojej szkole! Niewyobrażalne. To nie szkoła, Zawiła czy miasto jest problemem. Ty Wy. Uśmiechnijcie się. Na sekundę. Proszę!
~beee 13-01-2013 23:10
To się rozumiemy.Dokładnie. Ja też miałam wątpliwości, ale teraz też mam pewność ...
~do beee 14-01-2013 0:54
a stać cię na jakąś oryginalną wypowiedź, czy będziesz dalej po mnie powtarzać?
~Beee 14-01-2013 1:21
do doBeee, To znaczy ? Proszę uściślić oczekiwania. Nie wiem , czy stać mnie na tak oryginalną odpowiedż aby cię oczarować albo przynajmniej zadowolić. Brak podstawowych danych.Nie wiem też, jaką kwestię miałabym po tobie powtarzać?Ja już skonkludowałam ,powyżej , rozmowę. Do dalszej częsci rozmowy, konieczne są dalsze dane. Logiczne ? Bo dla mnie tak.
~Beee 14-01-2013 1:25
a tak z innej beczki , ale ciągle jeszcze, w temacie :Jaką nagrodę przewidujesz za wyjątkowo błyskotliwą wypowiedż?
~yeti z gór 14-01-2013 5:57
Ej!!! Dajcie sobie siana oboje. Czy wszyscy muszą czytać lub nawet tylko zahaczać wzrokiem o ten wasz pseudointelemtualny bełkot? (to do beee i pana dyskutanta z kompleksami)
~ 14-01-2013 20:47
Koncert był świetny !!! Gratulacje! Skrzypek cudnie grał! solistki rewelacja !!! a te pierdoły co piszecie,ze trzeba było kogoś zaprosić innego ,ze gdzieś w świecie sa absolwenci robiący karierę ( na pewno by przyjechali zagrać na koncercie w Jeleniej Górze - już to widzę) a z drugiej strony po co ,jak są w Norwidzie dziewczyny śpiewające na bardzo wysokim poziomie !!! a wracając do obleśnych komentarzy - "nabawiłem się nerwicy" " niczego mnie nie nauczyli itp itd - może trzeba było się przenieść do innej szkoły,a może po prostu zacząć uczyć ! pozdrawiam !
~vvv 14-01-2013 22:56
Śmieszą mnie zdjęcia dołączone do artykułu. Wszystkie początkowe pokazują te same okropne twarze. Nie będę wymieniać nazwisk bo wszyscy widzą. Czasem jak patrzę na zdjęcia do artykułów w lokalnej prasie to mam wrażenie, że w tej "dziwnej kotlince" mieszka tylko kilkanaście osób. Chętnie podziękowałby już wielu z nich...
~rr 15-01-2013 22:20
Już zapłacił i jeszcze piłkę oddał. A to ci niespodzianka. Normalny i porządny... jacie!!!
~htrk-8a7 16-01-2013 15:55
Chodziłam do Norwida (około 10 LAT TEMU) większość nauczycieli godna pożałowania, nie potrafili tłumaczyć a jak się tacy zdarzyli to nie wymagali, najgorszy koszmar to P. R., która traktowała uczniów jak śmieci, wybierała sobie swoje ofiary jej lekcje były stresujące, ponieważ tylko pytała a nic nie potrafiła dac od siebie.W przeciwieństwie do P. Kozak, która potrafiła zarazić swoją pasja. Matura po tej szkole bez prywatnych lekcji jest do zdania moze na 30 %
~Absolwentka 16-01-2013 19:58
Kończyłam tą szkołę 12 lat temu... żałuję. Marzyłam przez 4 lata by się przenieść. Rodzice nie pozwolili. Przez cały okres nauki nie spotkałam się z ani jednym kompetentnym nauczycielem, który wiedziałby po co nauczyciel szkole. Pracowali tak jakby to była kara dożywocia...swoją postawą zniechęcając uczniów. Germanistka O. pozal się boże , fizyk co to bez głebokiego dekoltu na zaliczenie nie przychodź, stronniczy W-Fista, nawiedzony wiolonczelista, polonistka histeryczka i dyrektorka megalomanka... a do tego dwa obozy uczniów; bogate snoby i zdolne dzieci ludzi biednych, którym wiecznie kładziono kłody pod nogi bo nie mogły kupić oceny za receptę od tatusia... a wlaśnie ,że szkoda,że nikt nie zaprosił dziewczyn z chóru, które robią karierę w świecie. za mojej kadencji były tam 4 (c.d.n)
~Absolwentka 16-01-2013 20:04
(c.d.) 4 naprawdę fantastyczne artystki. Była Agnieszka Iwańska o niezwykłej ciemnej barwie głosu - robi teraz światową karierę w USA jest wybitną i ceniona wokalistką jazzową...wygrywa konkursy nagrywa płyty i gra w najlepszych salach koncertowych. Była Agnieszka Dzikowska - została aktorką. Śpiewała tam tez Ania Patrys, której niewątpliwie najbardziej nie doceniano, byla w równoległej klasie - pamietam jak się na nia uwziął ulubiony tandem Fizyka/niemiecki, a która ma taki życiorys artystyczny,że niech się cała ta jeleniogórska pseudobohema schowa. W chórze śpiewala też Julia Przyborowska (występuje czasem w Jeleniej pod nazwiskiem Fercho- taki pseudonim), która śpiewała kiedyś w zespole Metalowym , a teraz jest znakomitą operową divą...zamiast tego zestawu pojawiła sie Muczynska tandeta
~tyk 16-01-2013 21:07
o co chodzi?
~Jakoś tak 21-01-2013 21:43
Uważam, ze Norwid ma w sobie taką siłę łączenia ludzi. Można narzekać na niektórych nauczycieli, można ich wielbić, ale po latach Norwid ludzi łączy. Zwłaszcza łączy tych, którzy mieli trochę pomysłów i je realizowali oraz trochę łobuzowali ;-) a prowadzący ten koncert był wychowawcą mojej klasy! Dzięki bardzo Rysiu, zwłaszcza za słowa "to jest MOJA 4 d" które wszyscy wspominają od studniówki :-)
~anonim 18-09-2018 21:46
Pani Elwira Kozak jest zastepca dyrektora w II LO, a nie nauczycielka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Większość za zmianą

Stop Plastik w Zamku Książ

Widowiskowy duet w Sokolich Górach

Z jakich powodów częściej pożyczamy niż oszczędzamy?

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
590
Tak
18%
Nie
78%
Nie wiem
5%