MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Uczennice „Żeroma” mistrzyniami Jeleniej Góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 listopada 2017, 10:30
Aktualizacja: 10:31
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W hali przy ul. Złotniczej odbył się wczoraj (15.11) turniej miejski w ramach rywalizacji międzyszkolnej w siatkówce dziewcząt. Do imprezy organizowanej przez MOS zgłosiły się cztery drużyny, a najlepszą wystawił Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Stefana Żeromskiego.

Z uwagi na niewielką liczbę drużyn wylosowano pary półfinałowe, których zwycięzcy awansowali rozegrali decydujące starcie o mistrzostwo Jeleniej Góry. W półfinałach Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych pokonał Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, a „Żerom” po zaciętym pojedynku pokonał Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych 2:1. W meczu o trzecie miejsce dziewczyny z „Ekonoma” pewnie pokonały „Norwida” 2:0, a w wielkim finale „Żerom” pokonał po dwóch wyrównanych setach „Śniadeckiego” (25:22, 25:22). Zwycięski zespół awansował do turnieju strefy jeleniogórskiej (dawne województwo), z której zostanie wyłoniony zespół do finału dolnośląskiego.

W składzie zwycięskiej ekipy występowały: Hanna Aleksandrowicz, Karolina Borkowska,Julia Boska, Julia Chilewska, Joanna Czarnecka, Marta Jurewicz, Wiktoria Kowalska, Marcelina Machacz, Oliwia Czaprowska, Martyna Patron, Emilia Szmetarowicz, Weronika Wojtas, Nikola Żychowska.

Wyniki:
Półfinały:
ZSOiT – ZSO Nr 2 2:0
ZSO Nr 1 – ZSE-T 2:1
Mecz o 3. miejsce:
ZSE-T – ZSO Nr 2 2:0
Finał:
ZSO Nr 1 – ZSOiT 2:0

Ogłoszenia

Czytaj również

Wraki wróciły po przerwie

Tenisowe zmagania przy Sudeckiej

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Rodzic 16-11-2017 18:20
Jakiś dziwny system gry. Losowanie drużyn bo jest ich mała ilość : ( 4 drużyny, więc system gry każdy z każdym, można było zmniejszyć ilość punktów i setów, ale po co, działacze jak widać szybko chcą skończyć rozgrywki i do domku...
~xxx 17-11-2017 13:03
Ten turniej był tylko turniejem finałowym, do którego awansowały najlepsze 4 zespoły z 8 które wystartowały w rozgrywkach. Zespoły grały systemem brazylijskim.
~zainteresowani 17-11-2017 15:21
domeną MOSu od lat jest już fakt aby zrobić coś jak najszybciej i jak najmniejszym kosztem. Dziwne jest to że młodzież danej dyscypliny zebrali się raz lub co najwyżej dwa razy w ciągu 10 miesięcy nauki. Kiedyś grano każdy z każdym, pełne mecze, po lekcjach, przy 10 lub więcej drużyn a rozgrywki trwały od września do stycznia, lutego i nikt nie narzekał, łącznie z nauczycielami. A teraz to aby zrobić szybko i wykonać plan. brawo
~KATASTROFA 18-11-2017 1:40
To jakaś totalna rekreacja i siatkówka plażowa! Widać niskie obtłuszczone dziewczyny (pulpety), o pokracznych sylwetkach. Co one jedzą?! Jak wygląda ich "trening siatkarski"?! Państwo wuefiści - żenua!
~ 20-11-2017 11:35
Coś Pan Przemek słabo przygotował się do napisania artykułu. Do turnieju nie zgłosiły się, tylko awansowały 4 najlepsze z 8, które wystartowały w rozgrywkach.Poza tym w składzie ekipy zwycięskiej była również Kamila Chilewska.Proponuję na przyszłość poświęcić trochę więcej czasu i przyłożyć się do pracy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolarski weekend w Karkonoszach

Stalowe rumaki w Karpaczu

Wbiegną na Przełęcz Okraj

Ciekawe pary w drugiej rundzie

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%