MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uczennica Plastyka stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 21 grudnia 2017, 12:16
Autor: Rzemiosła
Fot. Martyna Jarosz, Zuzanna Kozak, Maria Kulpińska
Uczennica Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze – Marta Bordych otrzymała niedawno stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia dyplomów miała miejsce w grudniu br. w Szczawnie – Zdroju, a jej gospodarzem był dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk. Najważniejszymi uczestnikami, dla których wszyscy zebrali się w sali Teatru im. Henryka Wieniawskiego byli oczywiście najlepsi z najlepszych młodych Dolnoślązaków, a wśród nich Marta Bordych.

Do Jeleniej Góry przyjechała z Wielkopolski. Mieszka w bursie, uczy się w Liceum Plastycznym w Rzemiosłach. - Najbliższe Liceum Plastyczne było w Poznaniu. Zdałam tam egzamin, ale wybrałam Jelenią Górę, bo tu była specjalizacja snycerstwo. A ja uwielbiam rzeźbić w drewnie. Początkowo Jelenia Góra wydawała mi się przytłaczającym miastem, ale z czasem odnalazłam spokojne okolice, lasy, góry. Teraz uwielbiam spędzać czas korzystając zarówno z miejskich atrakcji jak i pięknej natury. Czuję, że szkoła zapewnia mi możliwość rozwoju – opowiada młoda artystka.

Marta chwali szkołę i zaprasza na wycieczkę po pracowniach Plastyka, dla którego zakupiono niedawno wiele drogocennego sprzętu z dotacji unijnych. Jak widać na załączonych zdjęciach. Uczniowie pracują na nowych stołach do snycerski i granitowych do rzeźbienia, korzystają z kawaletów i sztalug. Zakupione semiramy wykorzystano do przygotowania wystaw prac uczniów, które aktualnie można oglądać w Książnicy Karkonoskiej - „Libre-książka book” i MDK „Muflon”- ”Okiem młodego artysty”.
Z drukarki 3D, grawerki laserowej i pieca do ceramiki korzystać będą uczniowie kształcący się na specjalizacji szkło artystyczne.

Uczniowie ze specjalizacji fotografia artystyczna zdobędą cenne doświadczenie korzystając z profesjonalnych lustrzanek cyfrowych i nowoczesnej kamery. Ponadto zakupiono cenny sprzęt, taki jak: sterowany kran do podnoszenia kamery, kamizelkę stabilizującą pracę kamery, wózek z siedziskiem i tory do jazd kamerą, duże stoły bezcieniowe, elektryczny system wieszania tła, greencreen, nowe powiększalniki i drukarkę fotograficzną A3+.

Cieszy fakt, że tak wartościowy sprzęt, będący na wyposażeniu Rzemiosł, daje możliwość rozwoju młodych talentów z nie tylko z Jeleniej Góry, ale jak widać na przykładzie Marty Bordych, z całej Polski.

Zainteresowanych edukacją w Plastyku zapraszamy na egzaminy wstępne 19 maja 2018 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

John Quincy Adams w Kotlinie Jeleniogórskiej

PiS ujawnił listy kandydatów

Finisz remontu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 21-12-2017 14:56
Brawo Marta !!!
~ 21-12-2017 20:32
fajny mają sprzęt w rzemiosłach
~ 22-12-2017 8:30
Gratulacje, oby tak dalej Marta
~ 26-12-2017 9:50
Marta Marta - grzechu warta

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Kto strzelał do konia?

Remonty w jeleniogórskich szkołach  

Edukacja przez zabawę

Odpust na szczycie

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
490
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%