MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Uczennica „Ekonoma” mistrzynią hotelarstwa

Wiadomości: DOLNY ŚLĄSK
Sobota, 20 listopada 2010, 7:35
Aktualizacja: 7:36
Autor: Angela
Fot. Archiwum szkoły
Trzeci raz z rzędu Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych zajął pierwsze miejsce w Dolnośląskich Potyczkach Hotelarskich. Tym razem bezkonkurencyjna w obsłudze hotelowych gości oraz znajomości wiedzy związanej z tą branżą okazała się Paulina Kurpiel z kl. IV b. Jej koleżanka, Wiktoria Dwojak w ćwierćfinale zajęła miejsce jedenaste.

Na Potyczki Hotelarskie złożyły się trzy etapy: pierwszy z nich był etapem szkolnym w postaci testu. 49 pytań wymagało wiedzy z zakresu organizacji pracy w hotelarstwie, marketingu, obsługi komputera, ekonomii i prawa w hotelarstwie oraz usług turystycznych.

Z każdej szkoły do kolejnego etapu przechodziły dwie osoby z największą liczbą punktów. W Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze spośród 34 uczniów do ćwierćfinału zakwalifikowały się Paulina Kurpiel z kl. IV b oraz Wiktoria Dwojak z III b. Uczennice musiały najpierw rozwiązać test ćwierćfinałowy złożony z 50 pytań, a następnie przystąpić do półfinałowych zadań praktycznych.

– Były to zadania sprawdzające umiejętności z zakresu obsługi gościa w recepcji w wybranym języku obcym w ciągu 10 minut. Ocenie podlegały fachowość, uprzejmość, asertywność, skłonność do pomocy, mowa ciała, pomysłowość rozwiązywania problemów, dbałość o wizerunek hotelu i zadowolenie gości, a także umiejętność rozmowy w języku obcym – mówi Barbara Cymańska-Garbowska, nauczyciel ZSET w Jeleniej Górze.

W półfinale uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 50 punktów, a do finału zakwalifikowało się tylko pięciu najlepszych. Zadania w części finałowej dotyczyły nakrycia stołu do śniadania i obiadu. Baczne oko jury sprawdzało każdy szczegół: sprawdzenie zastawy, dobór porcelany, szkła, sztućców oraz ich prawidłowe ustawienie. Ważna była też rytmiczność pracy, sposób i kierunek poruszania się sposób przygotowania i przenoszenia porcelany oraz optymalizacja drogi. W ogólnej punktacji indywidualnej zwyciężyła Paulina Kurpiel, która zajęła pierwsze miejsce.

Do konkursu jeleniogórskie uczennice przygotowywały Monika Wachowicz (j. angielski), Irena Oleńkiewicz (obsługa konsumenta) oraz Barbara Cymańska – Garbowska. Nad całością czuwały dyrektor ZSE-T, Joanna Marczewska i wicedyrektor Maria Witkowska.

Dolnośląski Konkurs Hotelarski przeznaczony był dla uczniów technikum hotelarskiego i szkół policealnych kształcących w zawodzie technik hotelarstwa.
Jak co roku turniej zorganizowany został przez Zespół Szkół nr 7 w Wałbrzychu przy współudziale Hotelu Maria.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radosna edukacja w przedszkolach

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~mmm 20-11-2010 8:12
Mam pytanko troche z innej beczki. Jakie trzeba miec uprawnienia lub kursy do prowadzenia auto-lawety? (iveco daily) Posiadam kategorie B i C. Z gory dzieki. Pozdrawiam.
~absolwent 20-11-2010 9:09
Brawo! Gratulacje dla laureatki DPH i dla nauczycielek przygotowujących do turnieju. Życzę wielu dalszych sukcesów.
~naucz. I LO 20-11-2010 9:19
Garatuluję Laureatce, Profesorom i Dyrekcji.
~też lotnik 20-11-2010 11:40
A ja gratuluję po pierwsze Viki - jest jako ta żaba: piekna i taaaka mądra!
~kolezanka 20-11-2010 14:16
Paulinka gratuluje:)
~Zdzich 20-11-2010 15:03
Musisz mieć B+E to ciągnięcia lawety.
~Do Zdzich 20-11-2010 17:37
To auto nie posiada lawety niskopodwoziowki ciagnietej, jedno miejsce na jedno auto nad blizniakami z tylu za szoferka. Pytanie: czy trzeba miec kurs na przewoz rzeczy??. Pzdr.
~do mmm 21-11-2010 7:53
oczywiscie ze trzeba mieckrs na przewoz rzeczy, jezel masprawko wydanerzed 09.2009 totwijitozaicyc natomist jezlimaz wydane pozniej to spolczia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Czas na egzamin ósmoklasisty

Pożegnanie starszaków

Pszczeli projekt KPN

Politycy komentują wynik wyborów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
649
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%