MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 1 czerwca
im. Jakuba, Konrada

Uczczą pamięć himalaisty Tomasza Kowalskiego

Wiadomości: Region
Sobota, 7 marca 2020, 1:43
Aktualizacja: 1:46
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Zimowy Ultramaraton Karkonoski, czyli memoriał Tomka Kowalskiego odbędzie się już w sobotę, 7 marca. To już 7. edycja zimowego biegu ultra w Karkonoszach, który co roku przyciąga setki biegaczy i rzeszę kibiców.

Trasa ultramaratonu liczy 57 kilometrów i do łatwych nie należy. Uczestnicy będą musieli zmierzyć się z licznymi zbiegami i podbiegami, śniegiem, oblodzeniem, czasem silnym wiatrem i słabą widocznością. Trudne, zimowe warunki są uzależnione od pogody, która w górach potrafi być nieprzewidywalna. Zawodnicy linię startu przekroczą o 7:30 na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Pokonując kolejne kilometry śnieżnych szlaków Karkonoskiego Parku Narodowego dotrą do mety zlokalizowanej na deptaku w centrum Karpacza. Oficjalny limit czasu wynosi 10 godzin i 30 minut. W tegorocznej edycji Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego wezmą udział czołowi zawodnicy polskiego świata ultra, medaliści mistrzostw Polski, reprezentanci kraju na arenie międzynarodowej i zwycięscy ZUKa lat ubiegłych. Zapowiada się zacięta rywalizacja w walce o podium i ciekawe widowisko dla kibiców.

Ten zimowy bieg ultra w Karkonoszach jest memoriałem Tomka Kowalskiego - himalaisty, alpinisty i sportowca, który 5 marca 2013 roku zdobył Broad Peak i na zawsze pozostał w górach. Trasa tego wyjątkowego biegu liczy 57 kilometrów, a linię startu przekroczy w tym roku blisko 400 zawodników.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sobota ze sztuką nowoczesną

Radny Mariusz Gierus pokieruje pogotowiem

Skwer Radiowej Trójki przetrwa?

Pociągiem do Karpacza, ale także do Legnicy?

Tenisowe sparingi przy Sudeckiej

Ruszy karuzela stanowisk?

Będzie rondo – kierowcy nareszcie odetchną

Czołowi tenisiści sparowali na jeleniogórskich kortach

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
975
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
4%