MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uczcili Światowy Dzień Zespołu Downa

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 25 marca 2017, 11:06
Aktualizacja: 12:54
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbyły się wczoraj (24.03) obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Zgromadzeni mieli okazję zapoznać się z umiejętnościami podopiecznych Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, a także włączyć się w niezwykłe zajęcia warsztatowe.

Organizatorzy przyznawali, że to dla nich bardzo ważny dzień. - My, jako stowarzyszenie już 10. raz uczestniczymy w tych obchodach. Staramy się pokazać i utrwalić w społeczeństwie, że to jest święto naszych podopiecznych, którzy mają dodatkowy – 21. gen - powiedział Cezary Staroń, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.

Podopieczni JSRiPDZD zaprezentowali swoje zdolności wokalne, taneczne, recytatorskie, plastyczne oraz teatralne, po raz kolejny pokazując jak szczerość i bezinteresowna miłość może pozytywnie zarażać i radować osoby z otoczenia. - Poprzez działania teatralne, artystyczne potrafią pokazać, co im w duszy gra – podkreślił C. Staroń.

Dzień 21 marca, kiedy to przypada oficjalnie Światowy Dzień Zespołu Downa, wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. Święto obchodzone jest od 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, a od 2012 roku odbywa się pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Ogłoszenia

Czytaj również

Bilety MZK też podrożeją?

Utrudnienia w ruchu podczas „Gitarą i...”

PiS apeluje do mieszkańców

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Valhalla 26-03-2017 19:04
Proponuje jeszcze zalegalizować dzień konia, dzień osła i oczywiście ważne by było zainteresować się np. dniem zużytego kondoma, pomału ten kraj staje się downem.
~januszek 26-03-2017 21:43
do ,,Valhalla'' W dniu Osła prześlę tobie kwiaty wraz z życzeniami,najlepiej takimi abyś sam spotkał się blisko z chromosomem 21.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Efektowne zakończenie Mud Party

Przez ludzki zginęły rodziny pszczele  

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Sudety w Gościńcu

Kolejni mistrzowie parkowania

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
146
Tak
25%
Nie
73%
Nie mam zdania
1%