MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uczcili Światowy Dzień Marszu w Michałowicach

Wiadomości: Michałowice
Środa, 30 października 2013, 7:33
Aktualizacja: 7:37
Autor: Mea
Fot. Marta Głowala, UM Piechowice
Ponad sto osób z Podgórzyna, Sobieszowa, Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry i Piechowic wzięło udział w V Rodzinnej Paradzie Nordic Walking, zorganizowanej w ramach Światowego Dnia Marszu w Michałowicach przy Schronisku Młodzieżowym Złoty Widok.

– To była wspaniała zabawa, spacer dla zdrowia, będący jednocześnie świetnym sposobem na wypoczynek – mówił Grzegorz Rybarczyk, radny powiatu jeleniogórskiego, który współorganizował imprezę.
W ramach parady odbyło się szkolenie oraz wspólne ćwiczenia z instruktorem, konkurs wiedzy o regionie, zabawy i atrakcje dla najmłodszych m.in. tor gokartowy i przejażdżki na kucyku ze Stajni Chevalier w Piechowicach.

- Wiele dzieci wzięło udział w paradzie, podczas której mogły nauczyć się poprawnego chodzenia z kijami. W konkursie o regionie pierwsze miejsce zajęły wszystkie grupy, biorące w nim udział, bo dobrze znały Kotlinę Jeleniogórską. Pytania dotyczyły pałaców w regionie, Karkonoskiego Parku Narodowego, Karkonoszy, Śnieżki czy też sposobu zachowania się na szlakach górskich. Nie zabrakło konkursów plastycznych – powiedział Grzegorz Rybarczyk.

- Dopisała nam wspaniała pogoda, dzięki której podziwialiśmy piękne widoki – dodał.

Organizatorami byli: Urząd Miasta Piechowice, Stowarzyszenie Michałowice oraz radny Rady Miasta Bogdan Widak. Imprezę objął patronatem honorowym wicemarszałek województwa dolnośląskiego

Ogłoszenia

Czytaj również

Kandydaci PO

Dworzec do remontu

Finisz remontu

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Rico 30-10-2013 8:26
Nie wiem dlaczego ale zawsze ludzie idący z kijkami mnie śmieszą.Z jednej strony to może dobrze ,że pobudzają siebie i innych do aktywnego wypoczynku, do ruchu , z drugiej strony zastanawiam się ile hałasuje taka grupa idąca z , a ile bez kijków. Nie wiem może mi to kiedyś przejdzie bo sam jestem narciarzem i snowbordzistą......
~biolog 30-10-2013 16:53
Jak chcą chodzić jak łamagi na starość to niech podpierają się kijkami. Chodzenie z kijkami jest wbrew naturze i ewolucji, człowiek nie podpiera się przy chodzeniu tak gdzieś już od kilku milionów lat, tj. gdy z małpy przekształcił się w homo sapiens. Niektórzy widać cofają się w rozwoju, zamiast iść do przodu.
~do wyżej 30-10-2013 19:18
O kurna chata, wieści przeczytane z nius kwika i wyplute? Od kiedy małpy podpierają się kijkami, wszystkie znane mi malpy z zoo i telewizorni podpierają się gorną kończyną . Czasami , bo nie zawsze.A na starość ...starość nie radość....dopada wszystkich, chyba że ktoś szzęśliwie za młodu zejdzie, z całą gracją i elegancją, wyprostowany jak ewolucja niekt orym każe...
~ 30-10-2013 19:31
Acha i jeszcze jedno , pani pseudo biolog, bez odbioru .bo nie dysponuje pani podstawową umiejętnością uczoną już w podstawówce, czytania ze zrozumieniem... Weż kobito naucz się tej umiejętności... Nie fatyguj się , bez odbioru
~ 31-10-2013 13:01
A pilka nozna? Lyzwy? narty? tenis? czy to zgodne z ewolucja? ech, sportowcy-....jestem ciekaw, jakie wy sporty uprawiacie, jesli NW tak krytykujecie, powolujac sie na...ewolucje. Pewnie gaciosiedzenie komputerowe. Zalosni jestescie, nie widzicie, ze w Polsce malo kto uprawia sport.Ale najwazniejsze napisac o ewolucji. To takie madre slowo.
~ 31-10-2013 13:06
30-10-2013 08:26 | ~Rico | *.internetdsl.tpnet.pl (95.51.*.*) Nie wiem dlaczego ale zawsze ludzie idący z kijkami mnie śmieszą...a mnie smiesza 30-letnie polskie grubasy, ktore nawet po piwo do Biedronki jada samochodem. Polacy to jeden z najbardziej niesportowych narodow. Kazdy po 40-tce w tym kraju ma nadcisnienie.
~polosiedziak 31-10-2013 14:32
"200 tysięcy osób rocznie umiera z powodu chorób układu krążenia – twierdzą kardiolodzy. To najczęstsza przyczyna śmierci Polaków. Nie pomagają ani coraz lepsza diagnostyka, ani coraz nowocześniejsze metody leczenia. Przyczyny? Stresy, mało ruchu, niewłaściwa dieta, nadwaga – wylicza dr Jerzy Adamus z Centrum Medycznego Ostrobramska. Polacy to bardzo nieruchliwy i niesportowy naród-dodaje."
~Jan 2-11-2013 14:19
Biolog ma rację. Naturalnych reguł ewolucji nie przeskoczymy. Uwstecznienie w zakresie koordynacji mięśniowo-ruchowej musi pociągać za sobą zaburzenia anatomiczne, które niekoniecznie muszą ujawniać się od razu. Jest to oczywiste dla każdego, kto ma jakieś pojęcie o anatomii człowieka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS zaprezentował kandydatów

Powstaje kolejny market na Zabobrzu

Ulica Tabaki nieco dłużej

KOD znowu pod sądem

W Jeleniej Górze może grzmieć i padać

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
624
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%