MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Uczcili „63 dni chwały” w Kowarach

Wiadomości: Region
Sobota, 4 sierpnia 2012, 7:45
Aktualizacja: 7:50
Autor: Agrafka
Fot. Zbigniew Piepiora
Kalendarium powstańcze wywieszone na ścianach, stylizowanych na warszawskie mury z lat 40–tych, powstańcze opaski, Znak Polski Walczącej na specjalnym stemplu, czy też książki o Warszawie i jej mieszkańcach można było obejrzeć w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach o godzinie „W” podczas spotkania „63 dni chwały” zorganizowanym z okazji 68 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Spotkanie zorganizowali: „Gościniec na Starówce”, Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach i Stowarzyszenie Miłośników Kowar. - Uczestnicy mogli m.in. otrzymać powstańczą opaskę, odbić Znak Polski Walczącej specjalnym stemplem, czy poczytać książki o Warszawie i jej mieszkańcach, które przyniósł Marek Mikrut – relacjonuje Zbigniew Piepiora, współorganizator.

Spotkanie uroczyście otworzyła Anna Szablicka, a następnie zaprezentowano film ukazujący zniszczenia Warszawy po upadku 63-dniowej, wyzwoleńczej walki zbrojnej. Grzegorz Schmidt przedstawił prezentację multimedialną pt. „Sukcesy powstańców”. - Nie mówił o politycznych aspektach, słuszności decyzji o wybuchu powstania oraz tragedii i katastrofie stolicy, a także jej mieszkańców. Skupił się na żołnierzach Armii Krajowej, którzy wykazywali się niebywałą wolą walki, determinacją, pomysłowością i ofiarnością – dodał Zbigniew Piepiora.

Uroczystość uświetnił krótki występ Krzysztofa Szablickiego, który zagrał na trąbce utwór „Dnia pierwszego września”. Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie piosenek z okresu okupacji i powstania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Obieżyświat w Lwówku

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Komentarze (8) Dodaj komentarz

CН.W.D.P. 4-08-2012 10:28
W TYTUŁ TEGO ARTYKUŁU WKRADŁ SIĘ CHOCHLIK DRUKARSKO-EDYTORSKI I WSTAWIŁ ZBĘDNA LITERKĘ "W". PEWNIE DLATEGO, ŻE CAŁĄ TĄ AKCJĘ, ZWANĄ SZUMNIE POWSTANIEM, NAZWANO KRYPTONIMEM: "GODZINA W".
CН.W.D.P. 4-08-2012 10:34
"Nie mówił o politycznych aspektach, słuszności decyzji o wybuchu powstania oraz tragedii i katastrofie stolicy, a także jej mieszkańców." MÓWIENIE GŁOŚNO PRAWDY JEST ŹLE WIDZIANE W POLSCE. LUDZIE MOGLIBY GO POBIĆ, A NAPEWNO ZNIEWAŻYĆ. ZARAZ PEWNIE SIĘ ZACZNIE....
~! 4-08-2012 12:44
skupienie na publiczności ogromne -prowadzący zanudzili widownie... śmieszne.
~api 4-08-2012 12:49
co poniektórzy tu w swoich rodzinach mieli kapusi UB a teraz ...patrioci...
Piipi Jelonkowa 4-08-2012 21:10
~NAJsmutniejsze jest .. to,ze zapomniano wlaczyc syreny ! ..ale BRAVO ! ..dla proboszcza z ksciola pw.sw.Erazma i sw.Pankracego,gdyz .. bijace dzwony tego kosciola o godz.17-tej ..przypomnialy o ludziach z PW.
rymcycymcy 4-08-2012 21:11
A w Kowarach nie było jakiegoś lokalnego powstania ? :) ...po co importować imprezy ? :)
~josef 4-08-2012 22:18
ale to bardzo ważne! Pamiętajmy!!!
~druh ZHP 5-08-2012 9:31
Brawa dla tych, którzy potrafią bez oglądania się na władze miasta robić coś pożytecznego dla mieszkańców.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Sołectwa kupują defibrylatory

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Klasyki zjechały do Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
555
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%