MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Ucieczka młodych bandytów

Wiadomości: Dolny Śląsk
Poniedziałek, 16 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 lipca 2007, 12:37
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Wyszli z poprawczaka, napadli na staruszkę, złapała ich „armia” policjantów.

Dwóch 18-letnich przestępców złapali policjanci ze Złotoryi. Sprawcy poturbowali i okradli bezbronną 70-letnią kobietę. Nie udało im się uciec przed kilkunastoma policjantami z prewencji, służb operacyjnych oraz drogówki.

Ucieczka udała się za to jednemu z nich, mieszkańcowi Świerzawy, wcześniej: bez zezwolenia opuścił zakład poprawczy, w którym był osadzony. Drugi z bandziorów pochodzący z Chojnowa, także jest pensjonariuszem placówki, ale dostał przepustkę.

Bandyci na jednym ze złotoryjskich osiedli napadli na starszą mieszkankę. 70-letnią kobietę przewrócili i zabrali jej torbę z pieniędzmi oraz dokumentami. W środku było 500 złotych.

Powiadomieni o napadzie policjanci zauważyli mężczyzn odpowiadających wyglądem uzyskanemu wcześniej rysopisowi. Podejrzani widząc funkcjonariuszy zaczęli uciekać.
Skuteczna pogoń przebiegała osiedlowymi ulicami, następnie polnymi drogami, wzdłuż Kaczawy. W pościgu uczestniczyli policjanci prewencji, operacyjni i ruchu drogowego.

Obu bandziorów zatrzymano: trafili do policyjnego aresztu. Za rozbój grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rusza JBO 2021  

Zapuszczone okolice Drzymały

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Agata 16-07-2007 12:43
Właśnie widac jakie efekty daje wsadzanie młodziezy do poprawczaka !!! To jest straszne, jak mozna zrobić coś takiego ??? Przeciez to nie ludzie, to bestie !!!
~Femme fatale 16-07-2007 13:35
Szkoda że nie ma już obozów zagłady :( tam by wiedzieli co z takimi zrobić. Jeżeli poprawczak nie pomógł to już chyba nic nie pomoże.
~Sobieszowianin 16-07-2007 14:34
Wysłać tych palantów do więzienia i tam się nimi odpowiednio zaopiekować...
~bez paragrafów 16-07-2007 18:38
Pręgierz przy takim upale byłby chyba bardzo skuteczny. Przynajmniej przez tydzień. Jak nie wytrzymają, to choć może odstraszą innych bezmózgowców.
~Xerox 16-07-2007 23:05
do femme fatale : Stary czy Ty wiesz czym były obozy zagłady?? że takie głupoty piszesz! Wyjdz na miasto. poczytaj gazety, ksiażki a nie tylko ten internet w dodatku jeszcze korzystasz z niego w ogłupiajacy sposób. Paranoja...
~Ciekawe?????/ 16-07-2007 23:44
Szkoda mi tej starszej Pani , potepiam katolickich wyrostkow , ale ciekawe jak to sie moglo zdarzyc ? Starsza Pani miala 500 zl w torbie? Ciekawe ?!
~Femme fatale do Xerox 17-07-2007 9:40
Po pierwsze nie stary bo jestem kobietą o czym świadczy mój nick, jakbyś czytał książki to byś wiedział. Po drugie wiem czym były by obozy zagłady, a paranoją jest to że uważasz że czytając książki będziesz mądrzejszy. Nie wystarczy czytać trzeba jeszcze rozumieć. A po to jest to forum żeby wyrażać swoją opinie na dany temat. Twojego zdania na powyższy temat nie zobaczyliśmy, a szkoda. Ciesz się że to nie spotkało twoją babcie ani nikogo bliskiego. Wg mnie chore jednostki w społeczeństwie powinno się eliminować, a nie dawać przyzwolenie na dalsze działania wbrew prawu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejne defibrylatory w przestrzeni publicznej

Jest gdzie chodzić – konkurs

Weekend w Bukowcu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2086
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%