MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Uciążliwy sąsiad na Tetmajera. Już niedługo?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 19 września 2017, 8:08
Aktualizacja: Środa, 20 września 2017, 6:26
Autor: WAC
Fot. WAC
– Sąsiad z pierwszego piętra wraz konkubiną i jej bratem zmienili życie w tym domu w koszmar – mówią lokatorzy jednego z budynków przy ul. Tetmajera w Jeleniej Górze. – Codziennie w ich mieszkaniu odbywają się libacje, których uczestnicy za nic mają zasady współżycia społecznego. O sprawie wielokrotnie informowaliśmy policję oraz Miejski Zakład Gospodarki Komunalne jednak jak do tej pory ci ludzie pozostają bezkarni – żalą się mieszkańcy.

Gehenna w domu przy ul. Tetmajera rozpoczęła się kilka lat temu. Wtedy to do mieszkania na piętrze wprowadził się nowy sąsiad. Jak opowiadają pozostali lokatorzy, wkrótce życie w ich budynku zmieniło się diametralnie na gorsze.

- Niestety okazało jest to człowiek, wysiedlany już kilka razy z innych lokali, który ze swojego mieszkania uczynił pijacką melinę – mówi 86-letnia pani Zofia. Wraz z nim mieszka konkubina i jej brat. Ten jest najgorszy.

Niemal codziennie nad poddaszu odbywają się całonocne libacje, podczas których notorycznie zakłócana jest cisza nocna, słychać wrzaski, przekleństwa oraz odgłosy rzucania przedmiotami. - Poprzedniej zimy na strychu sąsiad urządził noclegownię dla różnych typów spod ciemnej gwiazdy. Dodatkowo główny lokator wraz z konkubiną i jej bratem często się kłócą. Dochodzi wtedy do rękoczynów, bywa że leje się krew. Nie można im zwrócić uwagi gdyż wtedy stają się agresywni. Bywają dni, że policja jest tu nawet kilka razy. Co z tego, skoro sąsiad i jego kompani czują się całkowicie bezkarni. Mamy dość tej sytuacji i nie rozumiemy, dlaczego nie ma siły aby zrobić z tym towarzystwem porządek – mówią pozostali lokatorzy. - Mam 11 – letnią autystyczną córkę i nie muszę dodawać jak niekorzystny wpływ na jej psychikę mają zachowania sąsiadów – dodaje jedna z mieszkanek.

To, że w tym budynku nie dzieje się najlepiej potwierdza rzecznik prasowy jeleniogórskiej policji podinsp. Edyta Bagrowska. - W tym budynku wielokrotnie dochodziło do policyjnych interwencji – mówi Edyta Bagrowska. - Dotyczyły one głównie zakłócania spokoju oraz kończyły się postępowaniem mandatowym – dodaje.

Jak mówi dyrektor ZGKiM Jerzy Lenart, być może już wkrótce kłopoty lokatorów z Sobieszowa się skończą. - Po wnioskach mieszkańców tego domu została wszczęta procedura eksmisyjna i w maju przed sądem zapadł korzystny dla nich wyrok. Lokator tego mieszkania się od niego odwołał i czekamy na wynik apelacji. Wiele będzie zależało od tego, czy sąd da mu prawo do lokalu socjalnego. Jeśli tak będzie, to pałeczkę przejmie Urząd Miasta, który będzie miał pół roku na wskazanie takiego lokalu. Do tego czasu eksmisja będzie wstrzymana – wyjaśnia dyrektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Urząd czynny krócej

Zamienili przejście w parking

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (31) Dodaj komentarz

~ 19-09-2017 8:37
pare lat temu był artykuł na Jelonce o tych sąsiadach i o starszej Pani, która miała od miasta dostać mieszkanie inne, bo tu była toaleta bez wody i ogrzewania poza mieszkaniem w przybudówce, zagrzybione, zbyt duże mieszkanie, sąsiad z góry głośny, zalewający wodą swych sąsiadów, przejście do kuchni przez wspólny korytarz, starsza pani musiała nosić drewno, rąbać i palić w piecu.................widać, że przez te kilka lat starsza pani jednak nie dostała innego mieszkania od miasta....... szkoda :(
~ 19-09-2017 9:49
przeflansować ich do obozu dla uchodźców to może tam ich postawią do pionu
~ 19-09-2017 10:17
Hanka rozdaje kamienice swoim ...
~ 19-09-2017 10:29
Po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak cisza nocna. Cisza nocna to wytwór regulaminów spółdzielni lub wspólnot mieszkaniowych. W prawie jest zakłócanie miru domowego i może mieć miejsce nawet w południe. Nie trzeba czekać ze zgłoszeniem do 22:00. Po drugie, wysiedlenie tych ludzi do lokalu socjalnego nic nie załatwi. Staną się sąsiadami innych ludzi, być może spokojnych i takich, którym pijackie zachowanie będzie również przeszkadzało. Problem przeniesie się w inne miejsce i to wszystko. Dla takich jednostek powinno się budować zakłady zamknięte, izolować ich od alkoholu i agresywnych współtowarzyszy. Innej metody nie ma.
~ 19-09-2017 10:30
Niech państwo rozdaje więcej socjalu,to niebawem w co drugiej chałupie będziecie mieli taką patolę.
~kiks 19-09-2017 10:31
Nawet nie wiecie co ci ludzie przeżywają imprezy awantury do tego towarzystwo zainfekowane hivem i innymi tryplami małe dzieci w tym jedno chore na autyzm . Kupe pieniedzy wydali na remont nory z urzedu miasta zeby dzieci sie mogły normalne rozwijac a przy jacusiu z pod biedronki i tomeczku złodzieju nie da rady
~do wyżej 19-09-2017 10:33
dostałeś od Hanki? to po co się chwalisz?
~ 19-09-2017 10:44
Dlaczego Lenart daje dla byd.a mieszkania nie płaca i jeszcze im zadłużenia robi na raty ,jeden płaci a bączki piją ,demolują i nic im nie można zrobić a do tego Lenart chce żeby rudery wykupywać na własność z hołotą a oni pozbędą się kłopotu z budynkiem
~do 10:31 19-09-2017 10:45
Ta sprawa ciągnie się latami ... o tym pisano na Jelonce i w nowinach i miasto nadal nic w tym temacie nie robi. W Sobieszowie jest wiele mieszkań niszczonych przez taki " element". A swoją drogą mieszkańcy Sobieszowa nie powinni im dawać pieniędzy - wystają pod Biedronką, a policja za ich wybryki sprawę już dawno powinna skierować do prokuratury i sądu. Dzielnicowy powinien już dawno coś z tym zrobić !
~do 10:44 19-09-2017 10:54
Lenart nie może nic zrobić , bo mieszkanie jest opłacane chyba przez rodzinę tego pana J. Tylko można zrobić eksmisję za uciążliwość i tu musi być wyrok sądu.Jego dziewczyna i brat mają mieszkanie inne w Sobieszowie , które zniszczyli na maksa. Podobno czynsz, też opłaca im rodzina. Niestety najgorszy w zachowaniu jest ten brat i dziwi , że do tej pory za swoje wybryki jeszcze nie siedzi w więzieniu.
~Byłem widzialem 19-09-2017 10:59
Nora??? To dużo powiedziane mieszkanie syf od zawiły ci ludzie zrobili mały apartament a patologia z boku szkoda gadać smród na klatce Libacje itd nie wiem jak oni to wytrzymują
~ 19-09-2017 11:15
Oto właśnie polskie prawo. Niestety mamy socjalistyczną (w sensie zapisów) ustawę o ochronie praw lokatorów. Kto nie zna, niech sobie przeczyta. I tak to w świetle prawa jeden awanturnik może życie innym uprzykrzać. Władze miasta/właściciel domu/policja/sąd itp. są zobowiązani do przestrzegania ustawy i nie można wyrzucić nikogo na przysłowiowy bruk. Awanturnik-alkoholik nic nie ma, więc mandaty ma w poważaniu, bo i tak komornik nie zajmie nieistniejącego mienia. Alkoholizm to choroba więc choremu człowiekowi pomoc się należy. Jedyne wyjście to zmienić prawo! Tylko, że wtedy zaraz się podniosą głosy jak to tak biednego człowieka z domu wyrzucić? Ano tak. Wyrzucić, bo innym życie zatruwa. Dopóki politycy nie zmienią prawa, dopóty takie historie będą na porządku dziennym.
~do 10:59 19-09-2017 11:17
Wielki szacunek dla tej młodej rodziny. Miasto takim ludziom powinno za darmo dawać mieszkania, bo wyremontują , będą dbać o mieszkanie i zapłacą jeszcze czynsz. A taką " patologię " powinno umies...ć się w barakach. Mieszkania dla młodych rodzin, a nie dla alkoholików i bandziorów.
THX1138 19-09-2017 11:21
skoro wściekłe zwierzęta się usypia to czemu meneli hycel nie łapie i weterynarz nie usypia ???? i w ogóle co to za d...lny pomysł żeby taki problem podrzucać normalnym ludziom ??? może jeszcze zaczniecie wypus...ć na ulicę psy z wścieklizną i jeszcze lwy i tygrysy z zoo no bo przecież to nie humanitarne tak je izolować ???
~kiks 19-09-2017 11:21
coo?? jacusiowi socjal? tam też noirmalni ludzie mieszkaja niech idzie do mamusi ktora ma duzy dom i wszystko mu oplaca co by go nie wyzucili .ale mamusia go nie chce bo nawet podobno telewizor i inne sprzety ma do mebli poprzykrecane zeby Jacus z kompanami nie ukradł
~ 19-09-2017 11:37
Jacuś z kompanami i jedną "damą" ustawicznie przesiadują pod Biedrą, a jak uzbierają kasę albo znajdą sponsora to biesiadują na murku pomiędzy trafostacją a fryzjerem.
~knowhow 19-09-2017 11:39
co to za Jacuś?
~ 19-09-2017 11:59
co to się wyprawia w tej czerwonej dolinie i w Polsce w ogóle ? normalni ludzie muszą czekać na mieszkanie wiele lat i łaskawie dostaną ruinę do remontu albo muszą przez 30-40 lat całą wypłatę bankowi oddawać żeby mieć jakiekolwiek mieszkanie a takie menelstwo dostaje ot tak od razu, no co to ma być ? chyba po to płacimy podatki by państwo zapewniało bezpieczeństwo i spokój obywatelom - wywalać menelstwo na zbity ryj a mieszkania normalnym ludziom dawać !!!!!!!!!!!!
~do knowhow 19-09-2017 12:01
nie znasz jacusia z pod sobieszowiskiej cieplickiej biedronki czy lidla "weterana wojennego?" jak kłamie zeby na flaszke zebrac :)
~R1 19-09-2017 12:22
Dajcie ich na Wyczółkowskiego....tam również codziennie są jasełka...Wszyscy wkoło mają dosyć. Niestety miasto,służby mają to gdzieś.
~ 19-09-2017 12:25
Lenard nie ma nic do eksmisji czy zasiedleń , to Urząd Miasta daje mieszkania takim patologicznym rodzinom pomiędzy normalnymi lokatorami . Ta starsza pani która nie miała toalety , teraz juz ma ,bo jej administracja zrobiła remont , a dzieci umyły ręce i nie pomogly mamusi.
~ 19-09-2017 13:07
kiedy wreszcie nasi rządzący zrozumieją że menelstwo NALEŻY IZOLOWAĆ OD SPOŁECZEŃSTWA TAK SAMO JAK PSYCHOPATÓW ZABÓJCÓW
~wkurzona 19-09-2017 13:23
te pandy z pod Biedronki (pan da,pan da....)a głupie ludzie dają im pieniądze i jakieś art.spożywcze,ktore sprzedają i maja na belta.Jakby nikt nic nie dał to by poszli do pracy.Ha,ha ha ale z niego weteran wojenny......po pijaku zima odmrozil stope i mu ja amputowano i teraz kuśtyka,,,,taka prawda .Ludzie opamiętajcie sie i nic nie dawajcie ,lepiej dać naprawde potrzebujacym a nie chołocie,alkoholikom ,syfiarzom .
~ 19-09-2017 13:27
Umieszczanie meneli wśród normalnych ludzi to chyba jeszcze jeedna forma dręczenia społeczeństwa.,.... gdzie jest kod ?
~@13:27 19-09-2017 14:12
w sumie, skoro kod ostatnio zajmuje się prawami kobiet to mogliby poruszyć sprawę meneli przez których kobieta nie może spokojnie przejść ulicą bo słyszy seksualne zaczepki a jak ignoruje to słyszy "ty k.....o j...a"
~... 19-09-2017 14:49
Ochrona sklepu Biedronka, też ich ma dość. Siedzą przed sklepem, śmiecą, wyzywają, zaczepiają klientów sklepu i nie można spokojnie wejść do sklepu bez ich zaczepek. Dlaczego policja nie zrobi z nimi porządku. Jeśli są osobami chorymi - alkoholikami , to trzeba ich skierować na przymusowe leczenie. Czy trzeba, aby kogoś pobili albo zabili, by nimi ktoś się zajął !
~ 19-09-2017 17:39
Również mam takich sąsiadów noce nie przespane w dzien muzyka na full gehenna trwala rok ,dzielnicowy zrobil porzadek ,podziwiam i wspolczuje ze to tak dlugo trwa.
~haha111 19-09-2017 19:37
sąsiadka która ma córkę chorą na autyzm .Mieszka tam zaledwie dwa lata,sąsiadka z dołu pani Zofia ma gorszych wnuków jak oni wszyscy i pół sobieszowa i to jest super
~ 19-09-2017 21:27
niech rząd zarządzi że menele do pieca
~leon 19-09-2017 21:51
W socjalach też są co niektórzy normalni.I takiej hołoty i patologii jakby chociaż na Wyczółkowskiego to powinno umies...ć sie w barakach.
~gosc22 20-09-2017 6:19
Ul. KOlberga 3/128 młode gówniarze dzień i noc napierdziel... muzyką że aż blok sie trzesie, policja straz miejska nie reaguja bo gowniarz i tak mandatow nie placi.. sasiedzi cierpia, a z wlascicielka mieszkania nie ma kontaktu bo mieszka gdzie indziej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Trwa akcja odkażania gminnych placówek

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Nowe ronda w Mysłakowicach?  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
504
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
6%