MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Uciążliwy remont skrzyżowania w centrum na finiszu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 lipca 2014, 9:41
Aktualizacja: 11:59
Autor: Angela
Fot. Angela
– Kto wpadł na pomysł, by wszystkie pasy na najbardziej ruchliwym skrzyżowaniu ul. Różyckiego i al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze łatać jednocześnie? W godzinach szczytu działy się tam dantejskie sceny – skarżył się pan Adam z Zabobrza oraz inni kierowcy. Zarząd dróg i mostów tłumaczy, że prace były robione etapami i zakończą się na dniach.

- Przez kilkanaście ostatnich dni korki sięgały z jednej strony skrzyżowania z ul. Ogińskiego, a ze strony al. Jana Pawła II do ul. Grunwaldzkiej – mówił Dawid, kierowca taksówki. – Czy nie można było tego jakoś inaczej zorganizować, robić np. w nocy? – pyta inny kierowca z Różyckiego. – Powycinane dziury w poprzek drogi były przez kilkanaście dni i nikt z nimi nic nie robił – dodaje pani Ewelina.

Dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze tłumaczy, że inaczej łatania dziur w drogach zorganizować się nie dało. – Prace były prowadzone etapami, a ich realizację utrudniała pogoda – wyjaśnia Jerzy Bigus, zastępca dyrektora zarządu dróg i mostów. – Kiedy padał deszcz, ekipy musiały czekać. Masy bitumicznej w mokre miejsca położyć nie można, bo się nie połączy z istniejącym asfaltem. Zdajemy sobie sprawę, że jest to jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście, ale roboty rozpoczęliśmy na wnioski mieszkańców. Były tam spore ubytki w jezdni, a do tego pozapadały się studzienki kanalizacyjne, które trzeba było uregulować, bo żeliwne włazy strasznie hałasowały. Na ulicy Różyckiego roboty się praktycznie zakończyły. Teraz robotnicy przenieśli się na al. Jana Pawła II (od skrzyżowania z ul. Różyckiego do budowanej Galerii Sudeckiej). Prace potrwają około tygodnia – dodaje wiceszef zarządu dróg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Skalne ławki pod Szrenicą

Mercedesem rozbił kilka aut

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Łolaboga 1-07-2014 13:17
Panie Adamie poczekanie paru minut w wygodnym fotelu za kierownica a dantejskie sceny to wielka różnica. Proszę nie używać pojęć których znaczenia pan nie rozumie, panie Adamie.
~Kris 1-07-2014 14:03
W nocy takie prace ? Gdyby taka frezarka czy walec pracowały nocą w największej sypialni miasta to te prace były by słyszane nawet w Cieplicach. Wtedy to by było, telefony, artykuły, jak można takie prace w nocy prowadzić.
~Anonim2 1-07-2014 14:58
Centrum? A ja myslałem, że centrum jest około ul. Bankowej i przyległych...
~Popaprany 1-07-2014 15:27
Te ludzie nigdy nie zrozumieją co WSPÓLNY interes. Ze to sztuka KOMPROMISU .
~Nemo 1-07-2014 16:28
Witam! Pytanie pośrednie do p.Bigusa: Tylko dlaczego ubytki są frezowane "na ostro" a nie "pod kątem"? Nie muszę się na tym znać, dlaczego tak, a nie inaczej, ale wydaje mi się, że to nie jest wielka sztuka - jakoś w innych miejscach kraju się to udaje. Ponadto pokonywanie tak "przyciętej" przeszkody przyspiesza jej pokonywanie (mniejszy korek), mniej niszczy opony i elementy zawieszenia aut oraz mniej denerwuje kierowców. Dodatkowo uważam, że jeśli zostawia się w tak newralgicznym miejscu miasta "rozkopany plac budowy" na weekend i kilka następnych dni, to chyba jednak organizacja kolejności prac jest marna - żartem mówiąc wygląda to tak, że "wyfrezowane dziury muszą pooddychać niczym wino".:-) A nie można wycinać i od razu lepić? W końcu wycinają głównie w pogodne dni. Pozdrawiam.
~K.K 1-07-2014 19:30
Kółko Rolnicze robi . Za pół roku to się rozsypie :) Mogę założyć się o 100.
~jcvndj 1-07-2014 20:05
ogółem - to będzie zawsze narzekanie!!!! taki naród. osobiście jako kierowca i mieszkaniec tego rejonu( w tej sprawie ) - uważam ze zawsze takie prace powinny odbywać się w porach mniejszego natężenia ruchu - a nie w szczycie. prace śmiało można przeprowadzać od np 5-10 i od 17-22 no ale przecież pracownicy państwówek lepiej niech pośpią i na obiadek wrócą do domów. mając gdzieś jaki wpływ mają takie działania na resztę. i w zasadzie nie rozumiem dlaczego skrzyżowanie nie zostało zamnknięte ? przecież są inne drogi. dziennie pokonuje ok 200 km w naszym województwie. się robi - się zamyka. po cholere takie akcję ???????????????????
~kierman 1-07-2014 22:33
Słuchajcie dalej prognoz "meteorologów" z Wrocławia, "zawsze" sprawdzających się w 80 procentach, a jedną dziurę będziecie kleić pół roku.
~hm 1-07-2014 22:46
to poco wycinaliscie w taka pogode
~KRECIK 2-07-2014 7:19
P Bigus jedź pan do Wrocma i zobacz jak to sie robi a miasto większe i problemów nie a u nas jak zwykle i jeszcze siedlecin to robi hehehe Sypią miał zalewają smola i udeptuja gumiakami.
~see 2-07-2014 7:59
Ale Panowie na zdjęciach zapieprzają :)
~ 2-07-2014 8:10
Kółko Rolnicze Siedlęcin i wszystko jasne... Jechałem przez kilka nowych łat w okolicach i kilka im fajnie wyszło, praktycznie nie czuć łaty, ale w kilku miejscach to śmiem wątpić czy wcześniej nie było lepiej..... Poza tym tempo jest porażające... Na całe wakacje chyba to zaplanowali i szanują chłopaki robotę....
~do ~KRECIK 2-07-2014 17:07
A we Wrocławiu to jeszcze leży na ulicach dziurawy poniemiecki bruk. A reszta ulic to dziura na dziurze. Widać, że nigdy nie byłeś we Wrocławiu. Jelenia Góra ma o niebo lepsze drogi niż Wrocław. Inna sprawa, że we Wrocławiu jak się remontuje drogi, to pod asfaltem robi się podbudowę betonową. U nas wymienia się tylko asfaltową nawierzchnię na tłuczniu. Gdyby Jelenia Góra miała tyle pieniędzy co Wrocław, to drogi u nas by błyszczały. A skąd ma Wrocław te pieniądze, no skąd? Nakradł całemu Dolnemu Śląskowi, a i tak marnuje je partacząc swoje remonty.
~ 2-07-2014 23:00
Nie łaska chodzić na piechotę? Nie mielibyśta problemów z korkami, bo pieszy nie stoi w korkach samochodowych. A jak skrzyżowanie takie ruchliwe, to może spowalniacze by się przydały? Nie byłoby takie ruchliwe i skończyłyby się wypadki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Planowali zamach na prokuratora krajowego

Śmierć na żwirowni

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Strażacy przeszli szkolenie

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
250
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%