MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Uciążliwe roboty drogowe

Wiadomości: MYSŁAKOWICE
Środa, 3 września 2008, 18:51
Aktualizacja: 18:52
Autor: Ania
Fot. Ania
Błoto, rozwalone drogi, a wreszcie kłopoty z dojazdem do domu to problemy, z jakimi mieszkańcy Mysłakowic zmagają się każdego dnia. Mają już dosyć trwających od miesięcy prac przy budowie kanalizacji.

-Ciągle zmagamy się z rozkopanymi drogami i uciążliwym dojazdem do domu. Czasami jest tak, że z trzech stron nie ma dojazdu i trzeba mocno się nakombinować, żeby dojechać na miejsce. Drogi, teraz szutrowe, wcześniej były asfaltowymi. Zresztą jest już nieco lepiej, bo samochody ubiły błoto, które wcześniej powodowało, że kłopoty z dojściem do domu mieli nawet piesi. Kiedy w końcu skończą się problemy z pracami budowlanymi, związanymi z kanalizacją w naszej miejscowości ? – pytają mieszkańcy Mysłakowic.

Najprawdopodobniej pod koniec bieżącego roku skończą się prace budowlane związane z kanalizacją. Mieszkańcy ulicy Łokietka, która obecnie jest najbardziej rozkopana, mogą liczyć na to, że już w połowie września nastąpi kres ich udręki.

-Zanim brygady budowlane rozpoczną pracę na ulicy, informujemy właścicieli nieruchomości o robotach, jakie będą przeprowadzane w ich okolicy, gdy właścicielem lub współwłaścicielem budynków jest gmina, informacja trafia też do urzędu gminy – mówi Tomasz Bereźnicki, kierownik budowy.

Po zakończeniu prac budowlanych, związanych z kanalizacją, drogi będą odtwarzane na nowo i jak zapewnia Tomasz Bereźnicki, nie będą gorsze niż przed pracami ziemnymi, a można się spodziewać, że będą lepsze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Zgon obok lokalu wyborczego

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~j23 3-09-2008 19:41
Browo dla Wamara który tam pracuje.Firma nieodpowiedzialna i bez nadzoru a kompetencje pracowników żadne.Jezeli ktoś chciałby zobaczyc jak sie powinno robic prace ka...lizacyjne to zapraszam do Dąbrowicy,tam firma jest rzetelna i nikt się nie skarży.Wamar powinno się odsunąć od takich prac lub poprosić o zatrudnienie ludzi z kwalifikacjami.
~Sabath 3-09-2008 20:21
tak człowiekowi się gdzieś śpieszy a tu korki,błoto,woda a przez te dziury i śmieci to można gumę złapać a ja miałem oddać pieniądze znajomemu a byłem już prawie opóźniony przez co zabrał mi całą kasę
~adi 3-09-2008 21:02
"...nie bedą gorsze..."hahahaha,to niech ten kto to mówi przejedzie się po wioskach w których już rzekomo zakończono wszystkie prace,asfalt powoli ale skutecznie zapada się,tzn.łaty asfaltu,oszczędność przede wszystkim...
~_ojdiridirachciach___ 3-09-2008 22:05
Mieszkańcy Mysłakowic ! Całe zamiesznie jest po to, by Wasze kupy zostały skierowane w jedno, określone i do tego celu przeznaczone miejsce, a następnie zutylizowane. Mimo, że dla wielu z Was to nie do pojęcia, to jest zasadniczo lepsze rozwiązanie niż spuszczanie Waszego szamba do Łomnicy ;) ...powaga !
~nussBeiser 3-09-2008 22:32
a do tego szanowna redakcja nie dodała ze kopią partacze po kilka razy w jednym miejscu. a ile drzew zniszczyli podczas tej rozpierduchy!!! no ale co sie dziwic skoro kierownik ich nie pilnuje tylko jezdzi nie wiadomo gdzie to tak to pozniej bywa, a piwko na słońcu szybko uderza do główek i nie chce się robić, oj nie. oddajcie nam nasze drogi !!!!
zloty666 4-09-2008 7:59
. . . zapraszam Jelonkę w obecności władzuni, która obiecała na piśmie, że wykona chodniki, oświetlenie i nawieżchnię na ulicy Małcużyńskiego do dnia 31 sierpnia 2008r. Dziś mamy 4 września i nadal oświetlenie nie działa, chodniki zrobione do połowy, a ekipy budowlane pojawiły się wczoraj po 2 tygodniowej nieobecności ! ! ! KTO ZAPŁACI ZA OPÓŹNIENIA ? ! ? Jak były podpisane umowy ? ! ?
~mieszkaniec mysłakowic 4-09-2008 8:11
pracownicy bez nadzoru kierowcy i operatorzy mimo że to prywatna firma chandlują paliwem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~mastodon 4-09-2008 9:24
ja bym kupił troche tego paliwa ale potrzebuje fakture Vat. jesli dałoby sie cos z tym zrobic to bede czekał dzis o 19-tej pod dawną planetą. hasło rozpoznawcze: "bajura na faktura" w razie jakby co to zabiore ze sobą wąż gumowy 2 metry. p.s. handel sie chyba pisze przez samo "h" drogi mieszkańcu dyslektyku
~ 4-09-2008 11:35
Podobnie sprawa ka...lizacji wygląda w Maciejowej. Np. od czerwca trwają prace na odcinku ok. 300 m. jadąc w stronę Komarna. Tempo tragiczne!!!!! Olewka totalna !! Często całymi dniami nie ma ekipy. Zablokowane dojazdy do domów - mają to gdzieś. Po prostu kpina !!! Czekaliśmy na tą ka...lizację ale teraz ją przeklinamy. Mieszkańcy Komarna już się boją wykopów. Tam jest ciasno i jak wejdą z wykopami to zablokują wieś. Powinni zmienić wykonawcę bo ponoć w Dąbrowicy prace idą sprawnie. Wiadomo robotę trzeba wykonać - zdajemy sobie z tego sprawę ale nie taką ekipą !!!! Na pewno można zrobić to sprawniej. W Maciejowej chora kobieta jest już drugi miesiąc odcięta od świata. Nawet pogotowie do niej nie dojedzie !!!!!!! Gdzie są ludzie odpowiedzialni za ta sytuację ??? Chyba mają płacone za godziny, bo inaczej po prostu by się przyłożyli.
~ 4-09-2008 11:43
do ~_ojdiridirachciach__. Gościu nie odzywaj się lepiej. Głupoty piszesz. Inaczej byś mówił gdybyś na własnej skórze odczuł to z czym mają do czynienia na co dzień mieszkańcy np. Macjejowej czy Mysłakowic. Czekali na tą ka...lizację ale nie miało to tyle trwać. Szkoda Ci tłumaczyć o co chodzi.
~ 4-09-2008 13:47
Reporter Jelonki powinien jak p. Jaworowicz z TVP dotrzeć do mieszkańców Mysłakowic czy Maciejowej - żeby powiedzieli jak roboty wyglądają, co tam się wyprawia i do instytucji, która zleciła wykonanie instalacji - dlaczego pozwoliła na wykonanie tak odpowiedzialnego zadania takiej opieszałej firmie. Kto miał w tym interes. To co oni robią to po prostu średniowiecze!!! Jak rozdmuchacie temat to może wezmą się do roboty!!!! Kilka lat czekaliśmy aż zaczną robić tą instalację a teraz kilka lat będą robić coś, co można wykonać w kilka miesięcy. Dziadostwo. W Wojanowie zrobili raz dwa i ludzie zdążyli zapomnieć, że mieli wykopy koło domów.
~Mieszkanka Mysłakowic 4-09-2008 18:49
To że kopią to jedna sprawa ale po co poprawiają każdą robotę po 2 tygodniach odkopując na nowo i zamykając znowu ulice gdzie następne dojazdy do domów są już zamknięte.Na ulicy Łokietka brak znaku że droga jest nieprzejezdna i można sobie uszkodzić zawieszenie ale ich to nie interesuje to my się musimy sami martwić.Ktoś kto zezwolił na takie roboty nie ma zielonego pojęcia gdzie jest dana ulica i jak ludzie mają się wydostać z domów.A wogóle to do niektórych domów nowych nie kopią nic bo ich niema na mapce ciekawe po jakim czasie zaczną na nowo kopać po 2 latach????????????
~OBSERWATOR 5-09-2008 17:27
WAMAR TO FIRMA PARTACZY I OBIBOKÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ktoś kto się zna 9-09-2008 10:59
najlepiej wygląda to z punktu widzenia ''pismaka dyletanta''-fachowcy -omnibusy,tylko jak trzeba logicznie pomyślec to już'' berecik'' boli.Najprostszy sposób to pisac bzdety,a reszta wypowiadających się to ci za firanki -fachowcy z bożej łaski od robienia na drutach i biegania po zasiłek,bo robic sie nie chce.Banda dyletantów z d...lnymi komentarzami!!!
~miłosnik środowiska 9-09-2008 11:10
najlepiej byłoby gdyby ścieki z wszystkich rzeczek i strumyków skierowac do pompowni i zaserwowac wodę z własnymi gównami do picia dla wszystkich mieszkańców-bardzo smaczne?1.A pismak co napisał ten d...lny artykół to powinien chyba się podpisac-czyzby się czegos bał-czy sam odprowadza do rzeczki-a to sporo kosztuje jak złapią.
~ 10-09-2008 10:37
do | ~ktoś kto się zna | i do | ~miłosnik środowiska | żenada !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

W KSON–ie dzieje się

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Politycy komentują wynik wyborów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
721
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%