MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Uciążliwe awarie przy Okrzei

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 kwietnia 2018, 10:42
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Pod koniec ubiegłego tygodnia do redakcji zadzwoniła nasza Czytelniczka. Poprosiła o interwencję w sprawie ciągłych przerw w dostawie wody w jej budynku.

Sprawa dotyczy tego, co działo się w ostatnim czasie przed budynkiem przy ulicy Okrzei 3 w Jeleniej Górze. - Kolejny raz w ciągu dwóch tygodni, w tym samym miejscu wystąpiła awaria, którą dzisiaj (30.03.) usuwają panowie z Wodnika. Pozostawiają po sobie niesamowity bałagan. Dopłacamy do tego interesu my jako odbiorcy. Prosiłabym może zasygnalizować Wodnikowi, że takie rzeczy się dzieją – mówi pani Alicja.

Jak się okazało, Wodnik doskonale zdaje sobie sprawę z zaistnienia całej sytuacji. - Mieliśmy dwie awarie w ciągu dwóch miesięcy. Pierwsza awaria dotyczyła przyłącza, druga sieci z lat 60-tych. To jest stara sieć w centrum miasta. Musieliśmy odłączyć mieszkańców od wody – informuje Zbigniew Rzońca, rzecznik PWiK „Wodnik” -Najczęściej ta sieć rozszczelnia się po zimie, jest to związane ze słabą jakością materiałów, jakich kiedyś używano. Miejmy nadzieję, że tego typu sytuacje będą rzadziej występowały - dodaje.

Wspomnianego przez Panią Alicję bałaganu nie widzieliśmy, ale faktycznie przerwy w dostawie wody mogą być dla mieszkańców uciążliwe. Zwłaszcza gdy występują w tak krótkich odstępach czasu. Niestety dla Pani Alicji i osób mieszkających w tym rejonie nie mamy dobrych informacji. Wodnik w najbliższym czasie nie planuje wymiany sieci na ulicy Okrzei.

Warto zwrócić także uwagę na fakt, że Wodnik chcąc usunąć awarię musi przekopać się przez nawierzchnię, która została położona na ulicy Okrzei zaledwie w drugiej połowie 2015 roku. Zatem kolejne awarie będą oznaczać kolejne łaty na nowo wyremontowanej drodze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Basen otwarty od soboty (aktualizacja)

Drastyczne billboardy

Rondo – czy w tym roku się uda?

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 5-04-2018 11:06
Pani Alicja nie widziała jeszcze bałaganu ,Wodnik powinien położyć dywan na wykop bo jej w oczy kole
~Jarek z Cieplic 5-04-2018 12:31
do: ~ (11:06)
Założę się że to stara emerytka, w typie co wszystko dookoła przeszkadza. Gdyby nie te awarie znalazła by inny temat, żeby poskarżyć się redakcji. Dziwne, bo pod adresem mieszka kilka rodzin, a jej tylko przeszkadzają awarie. Niech lepiej się zajmie bawieniem wnuków.
~ 5-04-2018 13:41
Odezwały się dwa lujki zza monitora. Oderwijcie się od pornusów i ogarnijcie się. Masturbacja wam szkodzi.
~ 5-04-2018 16:04
do: ~ (13:41)
Masturbacja nie szkodzi nikomu, to co Ci klecha opowiadał to bajeczki. A to, że są takie staruszki, którym cały świat przeszkadza to fakt. Sama mam taką paskudną, wściekła na cały świat kobietę za ścianą.
~ 6-04-2018 7:48
Tak jest jak się tylko zarabia na wodzie i ściekach a nie inwestuje na wymianę starych rur , wykonanych z "złej jakości materiału ".
Arno 6-04-2018 9:45
Wodnik powinien zmienić nazwę na "Wodnik-Awarie"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Muzeum w Ratuszu

Spotkali się z Beatą Kempą

Spotkania z Beatą Kempą

Mieszkańcy o inwestycjach w Jeleniej Górze  

Plaża nad Bobrem otwarta

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1110
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%