MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Uciążliwa przebudowa skrzyżowania

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 30 lipca 2010, 14:16
Aktualizacja: 14:17
Autor: Angela
Fot. Angela
Rozpoczął się ostatni etap przebudowy skrzyżowania przy Castoramie, a wraz z nim spore utrudnienia dla kierowców. Od dzisiaj wyłączony jest jeden pas ruchu Alei Jana Pawła II, który nieprzejezdny pozostanie do końca inwestycji. Drogowcy przestrzegają, że zmiany organizacji ruchu będą wprowadzane niemal codziennie. Nie wolno więc jeździć przez krzyżówkę na pamięć.

Przebudowa skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Grunwaldzkiej zgodnie z przedłużonym terminem, potrwa do końca sierpnia br. Do tego czasu fragment Alei Jana Pawła II przed światłami i za światłami jadąc od strony Wrocławia, będzie wyłączony z ruchu. Wszystko przez prace prowadzone na wysepkach, na jezdni, a także przy budowie nowej sygnalizacji. Dotychczas firma starała się wykonywać roboty nie wychodząc na drogę, teraz jest to już nie możliwe. Drogowcy ostrzegają, że utrudnienia w tym miejscu mogą się nasilać.

- Do końca inwestycji zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu będą pojawiały się bardzo dynamicznie, niemal z dnia na dzień. Ustawiane będą kolejne znaki, ostrzegamy więc kierowców przed jazdą na pamięć – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

W ramach prac powstanie m.in. dodatkowy pas ruchu przy wyjeździe z Castoramy w stronę Bolesławca. Na ulicy Grunwaldzkiej w stronę ulicy Mostowej ilość pasów się nie zmieni, na co już teraz narzekają mieszkańcy. Szef zarządu dróg przekonuje jednak, że na temat przebudowy skrzyżowania wydawane były dwie niezależne opinie z Wrocławia i z Jeleniej Góry. Miały one potwierdzić, że obecne rozwiązanie jest najkorzystniejsze ekonomicznie i przyniesie najlepsze efekty, zwiększając przepustowość na skrzyżowaniu od 10 – 15 procent.

- Inne rozwiązania wymagałyby nie tylko o wiele wyższych nakładów finansowych, ale i zamknięcia skrzyżowania na pół roku, na co pozwolić sobie nie mogliśmy – mówi Czesław Wandzel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Apel do radnych o złożenie mandatów w Podgórzynie  

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~anek 30-07-2010 14:48
czy zauwazyl ktos ze idac do Tesco od strony Zabobrza (chodnikiem przez wiadukt) nie ma latwego wejscia na teren Hipermarketu. Idac z wozkiem musialam sie przedostac mala drozka przez trawnik. Rondo wyjazdowe nie ma chodnika a raczej na jezdnie nikt nie chce wchodzic...
~ 30-07-2010 14:51
a przebudowa skrzyżowania pewnie potrwa 3 miesiace...jak wszystko w jeleniej....
b_jg 30-07-2010 15:14
Blacharze i lakiernicy już zacierają ręce....
~pseudo 30-07-2010 18:05
pseudo przebudowa, znowu nas mieszkańców Wandzel i spółka zrobili w konia. Miały byc 2 pasy do jazdy na wprost w ciągu ul. Grunwaldzkiej w obie strony. Wandzel nie ma pojęcia o usprawnianiu ruchu
~kierofffca 30-07-2010 18:24
Przebudowa przebudową, ale najbardziej mnie wq...ją d...le, którzy łażą przez całą budowę, bo chcą przejść z Castoramy na drugą stronę ulicy - za wszelką cenę, bo przecież chodniki są tam pozamykane. Co ciekawe - najbardziej d...lne są matki z wózkami, które po prostu lezą po ulicy nie zważając na auta.
~desaws 30-07-2010 20:20
Dla mnie to wszystko cuchnie korupcja i nie gospodarnością.
~Wario 30-07-2010 20:29
Jest okropny bałagan z tymi przebudowami, tylko czekać jak dojdzie do tragedii a nijaki pan Wandzel może się na czymś zna ale na przebudowie i oznakowaniu dróg na pewno nie ,może czas już na emeryturę wnuki bawić - po drogach jeżdżą samochody panie Wandzel a nie furmanki
~ppk 30-07-2010 21:58
w Niemczech takie roboty robi sie 24h na dobe i takie skrzyzowanie to by w 2 tygodnie kompletnie przebudowali, a nie zrobia jeden dodatkowy pas przez 2-3 miesiace - a kasy to pewnie tyle co za nowe skrzyzowanie skasuja... juz jest w Jeleniej inteligentny system swiatel, ktory zablokowal cale miasto, tu miejmy nadzieje cos to usprawni ...wprowadzcie nocna zmiane ...jak w cywilizowanym zachodnim kraju
~mm 30-07-2010 21:59
Znowu wybitni specjaliści i znawcy tematu się wypowiadają, tęgie mózgi a nikt sie na nich nie poznał, totalna żenada - wszystko źle i nie tak.
barrypost 30-07-2010 22:01
Do piszącego lub piszącej ten artykuł.Słowo NIEMOŻLIWE piszemy razem.
~Grześ 30-07-2010 22:52
Ponownie do poprzednich glosów dodaję uwagę: Brakuje dodatkowego pasa "prawoskrętu" w kierunku TESCO od J.P II. To jest przyczyną korków i utrudnionego zjazdu ze skrzyżowania. Po zapaleniu czerwonego światla dla kierunku na wprost przy istniejącym obecnie jednym pasie ruchu stoją wszyscy którzy skręcają do TeSCO przyblokowani nawet jednym samochodem który nie może jechać na wprost. Nie rozumiem że do tej pory nikt na to nie zwrócil uwagi i podczs tej przebudowy nie wprowadzil korekty. A pozatym kochani wlodarze miasta. Tu powinno być rondo. Duże rondo, bo miejsce na nie jest. Rondo nie musi być okrągle, może być owalne. To tyle.
~xxx 31-07-2010 1:05
ZAMIAST CIAGLE PRZERABIAC TO SKRZYZOWANIE I WTAPIAJAC NA MARNE NASZE PIENIADZE ,KTOS ODPOWIEDZIALNY RUSZYL BY GLOWA I ZROBIL W KONCU TO RONDO I BYLO BY NAPEWNO PO KLOPOCIE !!! TAK JAK JEST NA ZACHODZIE W INNYCH PANSTWACH !!!
~g.niedzielny 31-07-2010 7:52
eeee narzekacie, parę zmian świateł i skrzyżowanie się przejeżdża, żaden specjalny dramat... ale sposób oznakowania go podczas robót - syf. Jak na razie - dzięki bogu i partii nic się tam nie wydarzyło... szczególnie chodzi o kawałek Grunwaldzkiej od strony Jeżowa... Jedno jest pewne, jeśli praca miałaby być przeprowadzana 24h/24h to musi być odpowiednia kasa, jeśli robi się w wariancie "najniższej ceny" to robi się długo... i byle jak. Co do ronda... ja widzę jedno rozwiązanie, wypierniczyć nieefektywnych pierdzistołków z zarządu i zaproponować na ich miejsce francuzów :-) oni kochają ronda... wszędzie je wciskają gdzie się tylko da... i nie mają problemu ceny za ich budowę, bo ekonomicznie to najkorzystniejsze rozwiązania (stosunek kosztów do efektów)
~WREEDniak 31-07-2010 9:29
BRAWO LUDZIE, BRAWO, KRZYCZCIE,BO TAK TRZEBA, W CYWILIZOWANYM SWIECIE ABY ULATWIC ZYCIE PORUSZAJACYM SIE PO ULICY BUDUJA RONDA!!!! A U NAS SWIATLA STAWIAJA TZW. "INTELIGENTNE"!!! I GDZIE JEST GOSPODARNOSC NASZYCH WLODARZY. BO ZA ROK, LUB DWA ZNOWU ARCHITEKCI ZAROBIA NA NOWYM OPRACOWANIU PLANU, BO TEN SIE NIE SPRAWDZI. BRAWO!!!
~ 31-07-2010 9:49
moi mili, teraz jest przebudowa,ktos kasiore skasuje a za rok beda budowac rondo bo dojda do wniosku ze obecne skrzyżowanie nie zdaje egzaminu i tak w kołko,a ktos znowu zarobi pare groszy
~ortograf 31-07-2010 10:15
Dlaczego nie pracujecie w nocy?!!! Tylko korkujecie całe miasto w godzinach szczytu?!! Firma oszczędza na dodatku dla pracowników na nocki, dlatego kierowcy muszą cierpieć.
~ 31-07-2010 10:24
W nocy to się śpi ortograf. Ciekawe czy ty byś tak chętnie na nocki przychodził. A poza tym nie wszystko w nocy da się zrobić.
~kocikwik 31-07-2010 10:46
Na pamięć się nie jeździ i na pamięć się też nie pracuje - do decydentów mówię (piszę).
~krzysieek 31-07-2010 12:00
Jak się nie da w nocy? Popatrz jak to wygląda w niemczech, rozstawiane są specjalne lampy, jest jasno jak w dzien. A tutaj korki cały dzień a w noc kiedy nie ma takiego ruchu nic nie jest robione. Takie rzeczy tylko w Polsce...
~R.K 31-07-2010 12:08
do 10-07-2010 z godziny 10:24 15 lat pracuje na nocki jakoś daje rade na drogach hahahaha

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszyła procedura ws. referendum

Fundusze dla powiatu kamiennogórskiego

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Ścieżka edukacyjna "Przygoda w górach"

Fundusze dla powiatu lubańskiego

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%