MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Uchwyć chwilę w obiektywie. Konkurs fotograficzny

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 10 lutego 2012, 8:50
Aktualizacja: 8:51
Autor: Angela
Fot. Organizator
Lubisz robić zdjęcia? Chcesz wziąć udział w międzynarodowym przedsięwzięciu? Chwyć aparat i weź udział w wyjątkowym konkursie fotograficznym „Jak żyjemy” zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury „Muflon”.

To artystyczne wydarzenie jest częścią projektu „Spotkania – tradycja, kultura i codzienność na czesko-polskim pograniczu, który organizują wspólnie: Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze oraz Eurocentrum Jablonec nad Nysą”.

- Konkurs ma na celu prezentację życia ludzi na przestrzeni jednego roku w czeskiej i polskiej części Euroregionu Nysa. Jego tematyka powinna dotyczyć bezpośrednio człowieka, jego otoczenia, ważnych momentów w życiu, pracy, czasu wolnego oraz tego wszystkiego, co stanowi nieodłączny element naszej codzienności – wyjaśniają organizatorzy.

Konkurs ma charakter otwarty i mogą w nim brać udział wszyscy chętni, którzy spełnią warunki regulaminu bez względu na wiek. Termin składania fotografii wraz z kartą zgłoszenia: 01.04.-31.05.2012. Fotografie (kolorowe lub czarno-białe) należy oddać w formie wydrukowanego zdjęcia w formacie 10x15 cm oraz w postaci pliku cyfrowego (JPG lub tiff) o wielkości min. 2000x3000 pikseli na płycie CD. Każdy uczestnik może nadesłać do trzech pojedynczych zdjęć oraz/lub do dwóch zestawów fotograficznych. Jeden zestaw może zawierać od dwóch do dziesięciu fotografii.

Zdjęcia powinny być oddane w zamkniętej i opisanej kopercie. Należy dołączyć do nich kartę zgłoszenia, a każde zdjęcie czytelnie opisać na odwrocie, podając numer kolejny zgodny z kartą zgłoszenia, tytuł pracy, krótki opis sytuacji znajdującej się na fotografii, imię i nazwisko autora prac. Kartę zgłoszenia oraz szczegółowy regulamin można pobrać ze strony www.muflon.sobieszow.pl oraz w sekretariacie MDK „Muflon” w Jeleniej Górze przy ul. Cieplickiej 172.

Zwieńczeniem konkursu jest zaplanowana wystawa „Jak żyjemy”, która odbędzie się w MDK „Muflon” w Jeleniej Górze oraz w Eurocentrum w Jabloncu nad Nysą we wrześniu 2012 roku. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc oprócz cennych nagród rzeczowych otrzymają również powiększenie wystawowe jednej z wybranych fotografii.

Ogłoszenia

Czytaj również

O bezpieczeństwie

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

70 drzewek na jubileusz

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~... 10-02-2012 9:03
Czytając warunki podane w tekście pani Angeli nasuwają się pytania. Pierwsze: należy oddawać w okresie od 1 kwietnia do 30 maja, czyli ostatni dzień składania 31 maja? Jeżeli tak to w tekście nie powinno być "w terminie", a "w okresie od - do". Drugie pytanie: jak wynika z formy składania prac podanym w tekście nie będą one oceniane anonimowo, i od poczatku będzie wiadomo kto jest autorem - jesto forma oceniania raczej nie przyjęta w powaznych konkursach fotograficznych. Dane powinny być zamknięte w kopercie z hasłem i dopiero po rozstrzygnięciu konkursu członkowie komisji oceniającej mogliby te koperty otworzyć. Forma podana w tekście budzi podejrzenia co do obiektywności procesu oceniania!
~fotoziutek 10-02-2012 11:13
a czego spodziewales sie po domu kultury z Sobieszowa, drugiego World Press Photo ;) ?
~leon 10-02-2012 12:16
Haha! Co konkurs fotograficzny, to pojawiają się jacyś niedopieszczeni pseudoartyści z prowincji, którym zawsze coś nie pasuje :) Dla mnie najważniejsza w regulaminach jest kwestia poszanowania praw autorskich, przede wszystkim osobistych (nie w stylu ACTA). Śmieszycie mnie natomiast "zawodowi pstrykacze" i inne "fotoziutki", kiedy biadolicie na niemal każdy konkurs fotograficzny w okolicy i to bez względu na to, czy organizuje go JTF, Muflon, czy ktokolwiek inny. Dlaczego w tamtym roku jak Karkonoski Park Narodowy organizował konkurs za grubą kasę, który śmierdział na odległość (w nowinach był nawet artykuł na ten temat), to wtedy siedzieliście cicho? Ale to trzeba się znać, żeby wiedzieć na co warto faktycznie zwracać uwagę :]
~ja 10-02-2012 12:16
te wszystkie banerki na miescie "do wynajecia" cykne w jednej linii i wygram pff
~ 10-02-2012 17:03
a może by tak organizować częściej jakiś konkurs. Raz w miesiącu albo co dwa tygodnie. Infrastruktura ku temu istnieje http://tinyurl.com/6nl2o4k Wystarczy założyć temat i ustalić warunki.
~bercik 10-02-2012 18:52
a moze by tak zorganizowac sie w jakas grupe foto amatorow bo chyba takowej w jelonce brak
~joo 10-02-2012 18:53
Proponuję okienka piwniczne budynków w Jeleniej Górze.
~andree 11-02-2012 11:10
widze ze jest juz wszystko ustalone 3 pierwsze miejsca dla rodzin pracownikow muflonu
~ 11-02-2012 22:49
Słuchaj andre Muflonu:zrób pstryk i bądź gość,najlepiej w nos przed lustrem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finisz remontu szpitala

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Kupiono fotopułapki

Przebudowa w centrum

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
349
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%