MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

U Kargula i Pawlaka złoty granat dla "Kup teraz"

Wiadomości: LUBOMIERZ
Poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 13:41
Aktualizacja: 13:48
Autor: Mar
Fot. Mar
Trzeci dzień 12. Ogólnopolskiego Festiwalu Filmu Komediowego w Lubomierzu zrekompensował uczestnikom deszczową sobotę i piątek. Tłum ludzi zapełnił rynek i okoliczne uliczki, w których stały stragany i stoiska z przeróżnymi towarami.

Główną atrakcją oczywiście były filmy, wyświetlane w trzech tymczasowych kinach i aktorzy, którzy chętnie pozowali do zdjęć rozmawiali z fanami. Ludzie oblegali Joannę Trzepiecińską, Andrzeja Grabowskiego, Wojciecha Dąbrowskiego, Marzenę Kipiel-Sztukę, Piotra Skargę, Dariusza Gnatowskiego, Jerzego Janeczka. Aktorzy rozdawali autografy w specjalnym kąciku, siadali z ludźmi przy piwie i rozmawiali o pracy.

- Już jako mała dziewczynka przebierała się w stroje mamy i odgrywałam różne sceny, tak więc aktorką chciałam być od zawsze – powiedziała nam Marzena Kipiel-Sztuka, aktorka teatru w Legnicy, odtwórczyni roli Halinki w serialu „Kiepscy”.

– Wiem, że jestem bardzo mocno kojarzona z serialem Kiepscy, ale mało kto wie, że mam na koncie udział w filmie nagrodzonym Oskarem. To holenderski film "Character" z roku 1998, który został nagrodzony jaki najlepszy film nieangielskojęzyczny. A do Lubomierza przyjeżdżam z prawdziwą radością już drugi raz - dodała.

Marzenak Kipiel-Sztuka spotkała się z fanami w sali widowiskowej i ludzie tak identyfikowali ją z Halinką, że dawali jej dobre rady jak postępować z trutniem Ferdkiem.

- Pierwszy raz przyjechałem tutaj, mimo, że pochodzę z Kowar, a mieszkam na stałe we Wrocławiu – powiedział nam Wojciech Dąbrowski, aktor znany między innymi z serialu Plebania. – Jestem zachwycony tą atmosferą, luzem i serdecznością, jaką nas wszyscy otaczają. Myślę, że w przyszłym roku też tutaj przyjadę, może z jakimś spektaklem?

Wieczorem ogłoszono wyniki dwóch konkursów na najlepszy film komediowy roku i najlepszy niezależny film komediowy. Złoty granat otrzymał film „Kup Teraz” Piotra Matwiejczyka. Natomiast złotą zawleczkę w konkursie kina niezależnego otrzymał film „Stjudent2” Huberta Kotowskiego.

Na zakończenie festiwalu największe przeboje muzyki filmowej zagrała orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej. Melodie z Pana Tadeusza, czy Ojca Chrzestnego wypełniły cały rynek. Szkoda, że tak niewielu widzów wysłuchało tego doskonałego koncertu.

Ogłoszenia

Czytaj również

To grozi tragedią  

Barbórkowa feta

Jubileusz TPD

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~uha 18-08-2008 14:54
zachwycajace ://
~ziki 18-08-2008 21:45
tego roczny festwala to lipa szkoda gadac
~B.. 18-08-2008 22:39
niezły artykul dobre foty
~ja 18-08-2008 23:13
ale zdjecia sa swietne :) niewiem czy to koncert filharmoni czy Ogólnopolski Festiwal Filmu.
~ 18-08-2008 23:31
fetsiwal beznadziejny co roku to samo staje sie to nudne a koncert symfoniczny ze smetnym programem to chyba nie na taką okazję i na taki festiwal szkoda kasy zróbcie cos bo ciekawsxzwe się stragany, piwo i żarełko
~joanna 23-08-2008 17:52
moze przyjedziesz i sam zorganizujesz taki festiwal ? zobaczysz ile to pracy trzeba wlozyc... a jak zrobisz to wtedy podyskutujemy ...
~:) 24-08-2008 18:03
pewnie wie ze cos takiego nie ma szans wiec tego nie organizuje - i ma racje. poza tym kazdy ma prawo do wlasnej opini - a nam sie ten festiwal nie podoba! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nagrody i wyróżnienia JFOON

Pojadą ski busy

Zmarł ks. Józef Stec

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Proces sprawców tragedii drogowej

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%