MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tyrol w obiektywie i na podniebieniu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 20 sierpnia 2008, 18:46
Aktualizacja: 18:46
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Urocze krajobrazy z Alp okraszone widokami planet i układów gwiezdnych z domieszką rozmaitych serów popijanych winem z najlepszych piwnic, a wszystko w akompaniamencie „rajskiego” brzmienia harfy – taką ucztę zgotowała miłośnikom fotografii Galeria N… Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Okazja to otwarta w środę wystawa „Impresje z Alp Region Zillertal/Tyrol”/. – Nie na darmo się mówi: zatrzymać chwilę, lub czas stanął w miejscu – podkreśliła opiekunka galerii Bogusława Bogucka otwierając ekspozycję. – Jeszcze w wakacyjnej atmosferze zapraszam wszystkich na spacer po tych widokach utrwalonych przez otwarcie i zamknięcie migawki – zachęcała.

Zygmunt Korzeniewski, szef DODN, zaznaczył, że Galeria N… już gościła artystów z Austrii i podziękował Aloisowi Eberharterowi, który dba o pielęgnację kontaktów Tyrolu z ziemią jeleniogórską, i jednocześnie jest jednym z autorów fotografii i szefem ośrodka kultury w Fuegen. – To dzięki niemu udaje się tak prężnie działać dla dobra naszych społeczności – powiedział Marek Mikrut, szef Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Austriackiej oraz zastępca przewodniczącego rady powiatu. Był także obecny Zbigniew Jakiej, szef powiatowych rajców.

Współpraca z austriackim Tyrolem przekłada się także na wiele wspólnych przedsięwzięć. Jeleniogórscy artyści kilka razy już gościli w Austrii, byli też tam uczniowie jeleniogórskich szkół: muzycznej oraz rzemiosł artystycznych z Cieplic. Nie byłoby tych wydarzeń, gdyby nie Marek Mikrut i Alois Eberharter. Za tę współpracę podziękował po polsku i po niemiecku przewodniczący rady miasta Hubert Papaj. A sam pan Alois zagrał na harfie dwa nastrojowe utwory

Później, przy degustacji doskonałego wina i smacznych serów z Tyrolu, zgromadzeni oglądali zdjęcia: na nich różne austriackie krajobrazy, scenki rodzajowe, a nawet… fotografie przestrzeni kosmicznej: księżyca i planet wykonane przez Petera Pichlera. Poza nim wystawili swoje fotografie Alois Chrystian Habeler, Walter Ritzl, Dawid Jűrgen Stock oraz Herbert Wegner. Nie wszyscy autorzy mogli przybyć na wernisaż. Wystawa czynna jest codziennie w siedzibie DODN przy ul. 1 Maja 43.

Ogłoszenia

Czytaj również

Udany Piknik Strzelecki

Wypadek przy baniakach  

Koniec remontu drogi w Zachełmiu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

piipi 21-08-2008 0:48
..nic nie pisze,bo ORGINALY ogladalam i czystym powietrzem oddychalam.
~do piipi 22-08-2008 0:44
Oj żałuj kobieto ,że tam Cię nie było na otwarciu.Był TEJO i zrobiłby Tobie Fotke. OJ ŻAŁUJ
piipi 22-08-2008 10:05
...do - [~postu z godz.00:44..]...boje sie APARATU Tejowego !.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Będzie kręcone!

Dla kobiet w Czekoladziarni

WOŚP prowadzi nabór wolontariuszy  

Finał remontu

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
880
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%