MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Tym razem uda się?

Wiadomości: Karpacz
Środa, 25 lipca 2018, 7:59
Aktualizacja: Piątek, 27 lipca 2018, 7:58
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Grupie Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w dalszym ciągu nie udało się znaleźć firmy, która wybuduje nową stację ratunkową w Karpaczu.

Przypomnijmy. GOPR - owcy początkowo próbowali wyłonić wykonawcę inwestycji drogą przetargu. Mimo podzielenia zadania na etapy i tym samym ograniczenia zakresu prac objętych przetargiem, żadne z trzech postepowań nie zakończyło się powodzeniem. Fiasko przyniosły również prowadzone ostatnio negocjacje z jedną z firm budowalnych. Obie strony nie dogadały się i w tej sytuacji lada dzień zostanie ogłoszony czwarty już przetarg na to zadanie.

- Tym razem jego zakres ponownie zostanie zawężony - mówi prezes Grupy Karkonoskiej GOPR Mirosław Górecki. - Dotyczyć będzie wybudowania obiektu w stanie zamkniętym surowym wraz z montażem okien i drzwi oraz doprowadzeniem instalacji wodnej, kanalizacyjnej oraz elektrycznej.

Środki w wysokości 2,2 miliona złotych na budowę swojej nowej siedziby pod Śnieżką ratownicy górscy pozyskali dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego oraz odpisu ze sprzedaży biletów jakie przekazuje Karkonoski Park Narodowy. Liczą też, że w 2019 roku wspomoże ich Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Według planów, w budynku gdzie będą dyżurować ratownicy górscy, będzie też stacjonować karetka pogotowia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Zamknęli przedszkole z powodu koronawirusa

Zlot Klasyków w Kowarach  

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Real 25-07-2018 9:49
Może się mylę, a może nie. Czy zgłaszaliście prośbę od dofinansowanie z MSWiA do senatora Mroza z PIS? Czy może nie, bo niechęć do prawicy i fałszywa duma, czyli mniej więcej pycha Wam nie pozwala? Sprawa budowy stacji GOPR dotyczy nie tylko ratowników, ale także radnych i burmistrza Karpacza Jęcka. Czy może jesteście zbyt obrażeni na władze centralne i "na złość mamie odmrożę sobie uszy" ?
~Sas 25-07-2018 21:35
do: ~Real (9:49)
Tosz to jakaś epidemia natręctw że ktoś obrażony na kogoś... Ale widzę pozytyw że człowiek potrafi się przyznać że sie myli, brawo
~Real 26-07-2018 6:54
do: ~Sas (21:35)
Widać że musisz mieć ostatnie zdanie, ambicja ciśnie, nawet w formie dla Ciebie tylko zrozumiałego... pustosłowia. Gratulacje za używanie nicku ;)
~JG 27-07-2018 0:31
do: ~Sas (21:35)
Szanowni Włodarze, zamiast dawać nowej generacji pseudopolityków powody do opowieści o Was, pomóżcie w stworzeniu godnego miejsca dla GOPR-owców. Ludzie Wam ściskają dłonie, a potem swoje mówią, a zaangażowanie w taką sprawę to dobry kierunek. To nie tylko ukłon w kierunku tych ludzi i ich działań, ale i stworzenie wizytówki tych okolic. Ja jako szary obywatel chętnie kupię jakąś cegiełkę na ten cel, bo wielu z nas jeździ na nartach, szwęda się po górach. A i dobre zaplecze turystyczne przyciąga ludzi.
~Sas 26-07-2018 7:31
Projekcja - długo masz z tym problem?;-) a nick mam jeden;-)
~Real 26-07-2018 8:38
do: ~Sas (7:31)
Tak więc przejrzałem Twoje wpisy, Sas, na Jelonce i N*. Takie tam pisanie, ale często używasz dwóch imion, Grześ i Rafał w tematach dotyczących Karpacza. Zapewne chodzi Ci o Grzegorza Kubika i Rafała Gerstena, którzy konkurują politycznie z obecną władzą w Karpaczu. Cóż, niektórzy mają swojego zaj.ba i wszędzie doszukują się osób których nie lubią. Twoja sprawa, Twój problem ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stanowisko T4B Ekotechnologie ws. modernizacji oczyszczalni w Mysłakowicach (sprostowanie)

Odpust na Śnieżce

Miastu na urodziny

Parking na... przejściu

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
562
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%