MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tylko sobie posiedział

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 13 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 17:08
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Radny Kazimierz Klimek chce udowodnić przed sądem, że nie jechał samochodem po pijanemu i domaga się, by wymiar sprawiedliwości ponownie rozpatrzył sprawę jego jazdy po pijanemu. W ubiegłym miesiącu Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze warunkowo umorzył postępowanie przeciwko niemu.

- Wprawdzie nie zostałem ukarany, nie odebrano mi prawa jazdy, ale sąd nie stwierdził wyraźnie, że jestem niewinny - tłumaczy swoją decyzję. - Nie jechałem samochodem po pijanemu, a tylko siedziałem za kierownicą i odpoczywałem, mam na to dowody.
Radny będzie domagał się, między innymi, sporządzenia opinii biegłego, która ma jednoznacznie stwierdzić, czy samochód, w którym został zatrzymany, był chwilę wcześniej używany.

- Gdybym jechał autem, silnik byłby gorący, a był zaledwie letni, co potwierdzili przybyli na miejsce policjanci - mówi. - W stacyjce nie było nawet kluczyków.
Jak twierdzi, jedyny świadek, który zeznawał przeciwko niemu, nie mógł go widzieć kierującego autem. - Taką tezę obaliła przeprowadzona na miejscu wizja lokalna - mówi.
Klimek został zatrzymany w swoim samochodzie we wrześniu ubiegłego roku na targowisku na Zabobrzu. Miał 1,8 promila alkoholu. Jak zeznał, czekał na przyjeciela, który miał go odwieźć do domu.

Odwołanie zostało już przyjęte. Termin rozprawy odwoławczej ustalono na 28 października.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kuchcikowo w SP 2

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Będzie bezpieczniej

Lista Lewicy do Sejmu

Praktyki w Austrii dla dolnośląskich uczniów

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Nadaj paczkę w paczkomacie

KSON: Góry otwarte dla wszystkich

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
337
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%