MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Tylko lata żal

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 3 września 2007, 0:00
Autor: Angela
Fot. Angela
Oficjalne rozpoczęcie roku: życzenia dla uczniów, kwiaty – dla nauczycieli.

Uśmiech z grymasem oraz zadowolenie z przymrużeniem oka – to pozasłowne komunikaty, jakie przekazywali sobie uczniowie w poniedziałek.
Koniec wakacyjnej laby cieszył bowiem niewielu. Może poza najmłodszymi wszyscy chcieliby mieć co najmniej jeszcze dwa miesiące wakacji.
Przed zadowolonymi i tymi mniej szczęśliwymi teraz dziesięć wakacji szkolnych obowiązków.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbyło się w tym roku w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze, zgromadziło nauczycieli z wszystkich szkół, przedstawicieli samorządu i Parlamentu, zaproszonych gości jak i poczty sztandarowe placówek oświaty.
Na sali pojawili się prezydent Marek Obrębalski ze swoim zastępcą odpowiedzialnym za oświatę Zbigniewem Szereniukiem. Był poprzedni prezydent Józef Kusiak, wiceprzewodniczący rady Anna Ragiel i Józef Sarzyński oraz senator Tadeusz Lewandowski.

Po dwumiesięcznej przerwie wszyscy wzajemnie życzyli sobie owocnej współpracy oraz miłej atmosfery.

– Zarówno nauczycielom, jak i rodzicom oraz uczniom życzę, by ten rok szkolny przyniósł wam wszystkim wiele satysfakcji i był okresem owocnej pracy i zadowolenia – powiedział prezydent Marek Obrębalski.

Podczas uroczystości wręczono również gratulacje nowym dyrektorom szkół oraz nauczycielom mianowanym. O to, by podczas uroczystości pierwszego dnia nauki na twarzach zaproszonych gości pojawił się uśmiech, zadbała czwórka uczniów z przyjmującej gości szkoły, którzy przygotowali przedstawienie zatytułowane „A nam jest żal lata”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dary Lasu

Budowa drogi S3

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Gonia 3-09-2007 18:37
"...dziesięć wakacji szkolnych obowiązków." ––– dobry tekst co???? moja szkółka widzicie chociaż raz też piszą na jej temat a nie tylko na temat żeroma i innych szkół!!!!
~kiszka 3-09-2007 20:31
popieram Gonie! handlowka nie ma wysokiej sredniej ale przynajmniej sa tu super ludzie i wspaniali nauczyciele bez ktorych ta szkola by nie byla taka exstra "zeby to czuc trzeba tu zyc!" :D pozdroo
~kazimierzp 3-09-2007 21:31
A wśród nauczycieli widzę swego syna. Wrócił z Wrocławia po pięciu latach pracy w szkole wrocławskiej do Jeleniej Góry! Właśnie do "handlówki"!;–)
~Magda 3-09-2007 21:38
Handlowka to super szkola i nauczyciele tez sa oki pozrdo
~Znany 3-09-2007 22:23
Ja nie moge tylko wyszedlem z tej szkoly i juz prezydent i inne vipy sie zlazly.. jak tam chodzilem to sie bali bo my tam rzadzilismy. 4 klasa to byla jedna wielka impreza :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Doczekają się ronda

Międzynarodowe warsztaty w JCK

Wyczekiwana premiera w ZTA

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
698
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%